Strzelcy

Cykl: Prezydencki agent (tom 4)
Wydawnictwo: Rebis
The shooters
historyczna

Kolejny tom cyklu Prezydencki agent Agent Charley Castillo przebywający w Argentynie stara się dokończyć swoje śledztwo dotyczące afery związanej z programem ONz Ropa za żywność . zamiast rozwiązania pojawiają się jednak kolejne sensacyjne wątki i problemy. Na domiar wszystkiego Castil

Cyfranek | 2012-10-14
Przeczytana: 14 października 2012

To zadziwiające, jak można napisać książkę, w której "pojawiają się jednak kolejne sensacyjne wątki" niemal bez żadnej akcji, tylko z opisami ciągłych spotkań w gabinetach, i rezydencjach, tudzież gadaniem o tym kto kiedy z kim latał w Wietnamie i Iraku. Ale na szczęście w tej części, główny bohater nie streszcza co chwilę wszystkiego co się dotąd wydarzyło, opowiadając to kolejnym napotkanym postaciom. Jednak właściwej akcji można się spodziewać mniej więcej po przebrnięciu 2/3 tekstu.
W tradycyjnych kryminałach czy książkach sensacyjnych co rusz ktoś zapalał papierosa i głęboko się zaciągał w zamyśleniu. W "Strzelcach" ten motyw został zastąpiony przez "i pokazał mu środkowy palec". To jest nowa jakość wniesiona przez "Strzelców" do literatury sensacyjnej.

kasiab | 2016-09-12
colld | 2016-04-29