Ponownie niezamężna

Wydawnictwo: Novae Res
literatura piękna
ALEX

Czy rozwód zawsze musi być równoznaczny z zakończeniem najszczęśliwszego okresu w życiu? Czy ściągnięcie obrączki sprawia, że kobieta staje się bezwartościowa i nudna? Trzydziestoletnia Maja Kwiatkowska, dowiedziawszy się o zdradzie męża, odpowiada na te pytania twierdząco. Przyjaciółki i nowy mężczyzna na horyzoncie pozwalają jej jednak dostrzec, jak wiele możliwości daje ponowna wolność. Aby z nich skorzystać, musi uwierzyć w siebie i dostrzec siłę swoich umiejętności, a w chwilach zwątpienia powtarzać niezawodne zdanie: „Jesteś silną kobietą”. Przekonajcie się, czy taki przepis zagwarantuje jej sukces i nowe, szczęśliwe życie.

Uświadomiłam sobie, że czasu nie można cofnąć. Nie ma sensu żałować czegoś, czego nie można już zmienić. Nauczyło mnie to, że człowiek zawsze ma wybór. Bywa tak, że ktoś wpędza nas w pewien rodzaj zniewolenia, czasami nawet nieumyślnie, ale ostatecznie to my robimy każdy następny krok. Problem w tym, żeby nauczyć się słuchać samego siebie. Zadać sobie pytanie „Czy ja tego chcę, czy robię to, żeby zadowolić kogoś innego?”

Potrzebowałam książki, przy której nie będę musiała wysilać szarych komórek, nie będę musiała się bać, czy płakać. Chciałam odpocząć i spędzić miło czas. "Ponownie niezamężna" to właśnie mi ofiarowała. Miło spędzony czas przy lekturze. Odpoczynek i złote myśli, które zostaną ze mną na dłużej.

Diane Rose, recenzjezpazurem.pl

Czytając książkę wręcz czułam zapach świeżo pieczonego chleba, wymieszany z dużą porcją humoru i wielką łyżką miłości. Z książki wypływa przekaz, że trzeba walczyć o siebie, nie bać się zmian i być odważnym. Spędziłam miły czas na sielskiej polskiej wsi razem z wesołą i optymistyczną Majką.

Malwina, http://manufaktura-wyobrazni.blogspot.com

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=ponownie_niezamezna,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=ponownie_niezamezna,druk

dzola | 2019-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Książka polecona przez bibliotekarkę okazała się idealna do pociągu.

boziaczek | 2018-05-22
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Ta książka to swoista opowieść głównej bohaterki Maji na temat jej życia po rozwodzie. Jest to książka bardzo optymistyczna, lekka i przyjemna w odbiorze. Pokazuje, że czasami w życiu coś tracimy po to, aby wiele więcej zyskać. Dla Maji rozwód wcale nie stał się końcem świata. Z pomocą przyjaciół i syna walczy o siebie i swoją przyszłość. Książka jest bardzo zabawna, ale nie ma tu miejca na banalny humor. Czyta się bardzo dobrze. Polecam.

Daria | 2018-02-03

Zaczęłam czytać tę książkę z sceptycznym podejściem, na szczęście mile mnie zaskoczyła. Rewelacyjna opowieść o wewnętrznej sile każdej zdradzonej kobiety i o drodze, którą owa bohaterka musi pokonać,aby ją w sobie odnaleźć. Bardzo motywująca, poprawiająca nastrój powieść. Polecam!

Teresa | 2018-01-29

Główna bohaterka powieści to Maja szczęśliwa matka i żona ale do czasu gdy mąż który pracuje za granicą oświadcza że poznał i zakochał się w innej kobiecie.Załamana kobieta zamieszkuje z teściami i prowadzi piekarnie.Pocieszeniem dla Maji okazuje się jej przyjaciółka Julia która pomaga jej odnależć się w nowej rzeczywistości.Kobieta na nowo odkrywa uroki życia i wierzy w siebie i rozwija swoją karierę bo rozwód to nie koniec świata.Powieść wciąga i napawa optymizmem a piękne opisy krajobrazów i klimat wsi rozbudzają wyobrażnię Polecam.

Izz | 2017-08-18

Bardzo lekka, przyjemna, zabawna. Ma swój klimat. Mnie wciągnęła

Gosia | 2017-05-31
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 31 maja 2017

Maja zamieszkuje z teściami w jednym domu i prowadzi piekarnię na wsi. Mąż wyjechał zagranicę za pracą i niestety ją zdradził. Jest w trakcie rozwodu i próbuje sobie ułożyć życie wychowując syna. Lekka, łatwa i przyjemna książeczka, nie trzeba się zbytnio przy niej umęczać.

torebka | 2016-10-26
Przeczytana: 18 października 2016

O rozwodzie , który nie zawsze oznacza koniec świata, o Majce, która pomimo przeciwności losu odnajduje w sobie siłę i brnie do przodu .... Bardzo optymistyczna powieść

Pinko1700 | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2016

Dla większości kobiet rozwód to tragedia, masakra i apokalipsa istna w jednym. Dla Majki dodatkowo, bowiem nie tylko mąż zostawił ją dla francuskiej kochanki (na pewno żywi się tylko szparagami, ścierka jedna!), ale porzucając ich trzyosobową rodzinę wzbudził w niej niepewność- czy nadal ma prawo zamieszkiwać ich malutkie mieszkanko, poddasze domu teściów, które wyremontowali dla siebie? To nic, że od początku to ona pilnowała całego dobytku, ba, dbała również o rodzinną piekarnię. Ale jak sobie poradzić, kiedy głowa rodziny... cóż, buja z głową w obłokach?

Ano, wystarczy mieć odpowiednich ludzi wokół siebie. I trochę odwagi. Dużo chęci oraz... wina.

Temat rozwodów jest dla mnie obcy, właściwie znany jedynie z literatury. Sami wiecie, że obecnie powieści dla kobiet często dość brutalnie ocierają się o schemat: rozwód- walka- szczęście. Tak, tak, wiadomo- książki mają nam pomóc, a nie jeszcze dobijać. Tylko... ileż można?

Majka początkowo totalnie się rozsypała, ale z czasem,...

Wielbicielka-książek | 2016-06-02

"Uświadomiłam sobie, że czasu nie można cofnąć.
Nie ma sensu żałować czegoś, czego nie można już zmienić.
Nauczyło mnie to, że człowiek zawsze ma wybór.
ale ostatecznie to my robimy każdy następny krok.
Problem w tym, żeby nauczyć się słuchać samego siebie.
Zadać sobie pytanie : "Czy ja tego chcę, czy robię to, żeby zadowolić kogoś innego?"."

Uwielbiam książki przepełnione optymizmem, dużą dawką miłości oraz dające nadzieję, że pomimo przeciwności losu, życie może być jeszcze piękne, a może nawet piękniejsze niż wcześniej. Wystarczy tylko zamknąć za sobą drzwi przeszłości, wyznaczyć sobie nowe cele i wartości, wybaczyć, a następnie z uśmiechem na twarzy zacząć życie na nowo bez zbędnego balastu. Oczywiście to nie jest proste, ale warto spróbować. W końcu każdy ma tylko jedno życie i od niego zależy, jak je przeżyje.

Maja jest z pozoru szczęśliwą żoną i matką. Wraz z kilkuletnim synkiem -...

Maja | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Trzydziestoletnia Maja Kwiatkowska właśnie rozwodzi się z mężem. Bardzo przeżywa to rozstanie. Nie może wybaczyć mu zdrady. Zastanawia się, jak to wszystko przyjmie ich syn, mały Leon. Wie jednak, że nie może się poddać. Ma przecież dla kogo walczyć. Tylko pozostaje pytanie, czy w jej wieku można jeszcze odnaleźć miłość?

Zaczytana bez Pamięci i powieść z rozterkami sercowymi w tle? Tak, wiem, pewnie przecieracie oczy ze zdumienia, ale ostatnimi czasy potrzebuję takich książek. Lekkich w sensie. Ostatnio dość dużo się u mnie dzieje i potrzebuję odskoczni.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że powieść aż tak mnie wciągnie. Połknęłam ją w ciągu paru godzin. Majka jest silną kobietą, która postanawia ułożyć sobie na nowo życie, choć nie jest to łatwe zadanie. Trudno jej się dziwić - ukochany mężczyzna doszedł do wniosku, że znudził się zabawą w dobrego męża i tatusia, więc znalazł kochankę.

Agata Bogońska przenosi czytelników w sielskie klimaty, do pachnącego świeżym...