Wo ist Sina?

Wydawnictwo: Edgard
niemiecki
Toddziak

Sina, studentka Uniwersytetu w Stuttgarcie, pewnego dnia znika bez śladu. Podejrzany o porwanie młody wykładowca literatury niemieckiej, Niklas, zaczyna śledztwo na własną rękę, by oczyścić się z zarzutów. Zaczyna się niebezpieczna gra na czas... Tajemnicze zniknięcie, podejrzane interesy, brudne sekrety rodzinne i prywatne śledztwo. „Wo ist Sina?” to porywający kryminał, z którym poznasz...

Tajemnicze zniknięcie, podejrzane interesy, brudne sekrety rodzinne i prywatne śledztwo. „Wo ist Sina?” to porywający kryminał, z którym poznasz współczesne niemieckie słownictwo, utrwalisz konstrukcje leksykalno-gramatyczne dzięki 80 urozmaiconym ćwiczeniom i przekonasz się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć!

źródło opisu: www.jezykiobce.pl

Meona | 2019-05-01
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2019
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

"Wo ist Sina" autorstwa Angeliki Bohn to krótki, niewymagający kryminał. Sina, studentka uniwersytetu w Stuttgarcie po kłótni z tajemniczym mężczyzną, dziewczyna znika bez śladu. Głównym podejrzanym zostaje Niklas Bergmann, profesor Siny, który był świadkiem owej kłótni. Czy wykładowca okaże się winnym w śledztwie, które prowadzi dwójka zgranych policjantów? Czy Sina zostanie odnaleziona żywa? W powieści znajdziemy spiski, romanse, używki, a także ciekawe zwroty akcji. Nie jest to literatura najwyższych lotów, ale jak na tak krótką formę, autorka poradziła sobie bardzo dobrze w przedstawieniu różnych wątków. Osobiście uważam, że książka najlepiej uczy niemieckich przekleństw oraz słówka "odciski palców" :) Polecam dla średnio zaawansowanych, na miły, niezobowiązujący wieczór, aby przypomnieć sobie co nieco słówek.

sosul | 2019-03-24

Ciekawa historia, trzymająca do końca w uczuciu niepewności, dużo fajnego słownictwa, jednym zdaniem fajny sposób na naukę języka (znacznie ciekawszy niż kucie słówek z kartki). Polecam :-)

yorokobi | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Ciekawy kryminał w języku niemieckim dla osób, które chciałyby przypomnieć sobie słownictwo i je dodatkowo poszerzyć. Treść wciągająca!

Die_Toten_Maus | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

To uczucie, gdy okazuje się, że twój poziom języka jest wyższy niż myślałaś.

Sam kryminał ciekawy, choć widać, że trochę "sztuczny", napisany w celach naukowych. Ale czyta się fajnie, nawet wciąga. Niektóre "poważne" kryminały nie miały tak dobrego wątku. Zniknięcie studentki, podejrzenie romansu, inny romans, zemsta, narkotyki... Na kilku stronach udało się stworzyć coś fajnego. Nawet bohaterowie nie są całkowicie płascy!

Do tego fajne ćwiczenia do tekstu i leksykalne. Czy rozwinie się aż tak słownictwo i gramatykę... wątpię, ale ciekawy sposób na sprawdzenie się i przypomnienie sobie czegoś w czasie wolnym. Takie niezobowiązujące.

Czytałam gorsze książki, które wydawane były przez poważne wydawnictwa, jako "poważne" książki.

izazmatfiza | 2016-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2016

Czy doskonalenie umiejętności językowych musi być nudne? Otóż nie! "Wo ist Sina" to książka, która pozwala nie tylko na naukę języka, ale też na poznanie świetnie napisanej historii w języku niemieckim. Tę książkę mogę bez wahania polecić każdemu, kto chce poznać ten język w praktyce.

Adria | 2016-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Sina, studentka Uniwersytetu w Stuttgarcie znika bez śladu po kłótni z jakimś mężczyzną pod kościołem. Jej profesor literatury, Niklas Bergmann próbuje jej pomóc - okazuje się, że pada ofiarą spisku. Zostaje wciągnięty w przestępczą machinę, oskarżony o porwanie dziewczyny i handel narkotykami.
W międzyczasie okazuje się, że romans żony z jego przyjacielem z pracy ma ogromny związek ze sprawą, a policjanci Annika Roth i Max Reihnard nie planują odpuścić.
Jak sprawa kończy się dla profesora i co w końcu stało się z dziewczyną?

Cała historia nastawiona jest przede wszystkim na naukę, trening języka niemieckiego na poziomie A2/B1. Słowniczek na marginesie i przyjemne ćwiczenia po każdym rozdziale pozwalają na zapamiętanie nowo poznanych słówek i motywują do czytania ze zrozumieniem. Bardzo miły sposób na nudę!