Wo ist Sina?

Okładka książki Wo ist Sina? Angelika Bohn
Okładka książki Wo ist Sina?
Angelika Bohn Wydawnictwo: Edgard kryminał, sensacja, thriller
Edgard
2015-11-01
2015-11-01
niemiecki

Nie jestem do końca pewna jak powinnam to ocenić. Z jednej strony jest to bardzo dobra książka do nauki języka, bo na każdej stronie poznajemy nowe słówka, a zdania są bardzo proste. Poza tym po każdym rozdziale następuje pare ćwiczeń związanych mniej lub bardziej z ów rozdziałem i przez to dodatkowo ćwiczymy swoją gramatykę. Z drugiej strony historia sama w sobie nie wciąga już od pierwszego akapitu i jednak trzeba przez początek poprostu przebrnąć [mnie osobiście zainteresowała ta historia dopiero po ok. 10-tym rozdziale (każdy rozdział ma po ok. 3 strony, więc to w sumie nie jest aż tak dużo)]. Natomiast im dalej w las tym lepiej, a historia coraz bardziej nabiera tempa i od ostatnich kilku rozdziałów niemal nie mogłam się oderwać.

Bardzo bardzo polecam! Świetna książka :)

Bardzo bardzo polecam! Świetna książka :)

Ze znanych wszystkim informacji: książka kryminalna pisana słownictwem zrozumiałym dal poziomów A2-B1, z tłumaczeniami nieznanych słów na marginesach.

Ponadto posiada ćwiczenia z czytania ze zrozumieniem i słówek na końcu każdego rozdziału. Te są krótkie, narracja nieskomplikowana, a fabuła dość ciekawa, łatwo się Czyta.

Polecam głównie ludziom uczącym się języka na poziomie A2-B1, zwłaszcza takim którzy chcą popracować nad czytaniem ze zrozumieniem.

Polecam głównie ludziom uczącym się języka na...

"Wo ist Sina" autorstwa Angeliki Bohn to krótki, niewymagający kryminał. Sina, studentka uniwersytetu w Stuttgarcie po kłótni z tajemniczym mężczyzną, dziewczyna znika bez śladu. Głównym podejrzanym zostaje Niklas Bergmann, profesor Siny, który był świadkiem owej kłótni. Czy wykładowca okaże się winnym w śledztwie, które prowadzi dwójka zgranych policjantów? Czy Sina zostanie odnaleziona żywa? W powieści znajdziemy spiski, romanse, używki, a także ciekawe zwroty akcji. Nie jest to literatura najwyższych lotów, ale jak na tak krótką formę, autorka poradziła sobie bardzo dobrze w przedstawieniu różnych wątków. Osobiście uważam, że książka najlepiej uczy niemieckich przekleństw oraz słówka "odciski palców" :) Polecam dla średnio zaawansowanych, na miły, niezobowiązujący wieczór, aby przypomnieć sobie co nieco słówek.

Ciekawa historia, trzymająca do końca w uczuciu niepewności, dużo fajnego słownictwa, jednym zdaniem fajny sposób na naukę języka (znacznie ciekawszy niż kucie słówek z kartki). Polecam :-)

Ciekawy kryminał w języku niemieckim dla osób, które chciałyby przypomnieć sobie słownictwo i je dodatkowo poszerzyć. Treść wciągająca!

To uczucie, gdy okazuje się, że twój poziom języka jest wyższy niż myślałaś.

Sam kryminał ciekawy, choć widać, że trochę "sztuczny", napisany w celach naukowych. Ale czyta się fajnie, nawet wciąga. Niektóre "poważne" kryminały nie miały tak dobrego wątku. Zniknięcie studentki, podejrzenie romansu, inny romans, zemsta, narkotyki... Na kilku stronach udało się stworzyć coś fajnego. Nawet bohaterowie nie są całkowicie płascy!

Do tego fajne ćwiczenia do tekstu i leksykalne. Czy rozwinie się aż tak słownictwo i gramatykę... wątpię, ale ciekawy sposób na sprawdzenie się i przypomnienie sobie czegoś w czasie wolnym. Takie niezobowiązujące.

Czytałam gorsze książki, które wydawane były przez poważne wydawnictwa, jako "poważne" książki.

To uczucie, gdy okazuje się, że twój poziom języka jest wyższy niż myślałaś.

Czy doskonalenie umiejętności językowych musi być nudne? Otóż nie! "Wo ist Sina" to książka, która pozwala nie tylko na naukę języka, ale też na poznanie świetnie napisanej historii w języku niemieckim. Tę książkę mogę bez wahania polecić każdemu, kto chce poznać ten język w praktyce.

• Niemiecki
  • Deutsch

Dodaj cytat z książki Wo ist Sina?