The Love That Split the World

The Love That Split the World
Razorbill
2016-01-26
2016-01-26

Świetna książka, trochę zagmatwana, ale zapadająca w pamięć... Z pewnością taka inna. Polecam, warto przeczytać.

Książka, którą udało mi się przeczytać po raz kolejny po kilku latach. Bardzo się cieszę, że w tym roku postanowiłam posprzątać swoją biblioteczke, bo dzięki temu mam okazję powrócić do właśnie takich perełek, które są już powoli zapomniane. Jest to książka młodzieżowa, która zapadła mi w pamięci, opowieści tutaj zawarte bardzo mi się podobały, ogólnie historia jest trochę chaotyczna, ale mi to nie przeszkadzało akurat i szybko ją przeczytałam. Historia oparta na dwóch światach, gdzie możemy zagłębić się w umyśle drugiej osoby z czym nie spotkałam się do tej pory w innych książkach, dodatkowo jest tutaj opisane wkraczanie w dorosłość. Oczywiście nie zabrakło tutaj miłości. Dlatego, że dziewczyna posiadała korzenie indiańskie są tutaj takie elementy typu przypowieści, mity. Polecam

Natalie spędza ostatnie letnie wakacje w swoim rodzinnym domu w Kentucky przed wyjazdem na studia. Można było by powiedzieć, że dzień jak codzień nic ciekawego się nie dzieje. Jednak nie jest to zwykła dziewczyna. Zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a pewna miła i tajemnicza osoba ostrzega ją, że ma trzy miesiące na uratowanie pewnego chłopaka. Nie wie co o tym myśleć. Pewnego razu poznaje chłopaka imieniem Beau i od tego momentu czas jakby się zatrzymałam i byliby tyko oni we dwoje. Jak potoczy się ta historia?

Czytałam ją kilka lat temu, ale dalej momenty zapadły mi w pamięć, a to niezłe osiągnięcie. Podobały mi się te historyjki, główna fabułą też była niezła, ale trochę zagmatwana. Pamiętam, że szybko ją przeczytałam i właściwie mogłabym to zrobić drugi raz.

Naprawdę bardzo dobra książka.
Historia zawierająca dwa światy i zagłębiająca się w umyśle człowieka, niezwykle interesująca.
Wszystko napisane tak że czytalnik ma możliwość odkrywania wszystkiego powoli, co podsyca tylko ciekawość. To jedna z książek w której każda linijka zapisanych słów ma znaczenie dla spisanej opowieści.
Bardzo polecam.

Naprawdę bardzo dobra książka.
Bardzo polecam.

Nie wiem, o czym jest ta książka. Nudna strasznie, skończyłam w połowie.

Nie wiem, o czym jest ta książka. Nudna strasznie, skończyłam w połowie.

Jestem zdumiona niską oceną, jaką ma ta książka. Grafomańskie erotyki miewają dużo wyższe oceny, a ta historia - inteligentna, pięknie napisana, budząca wielkie emocje - ma niecałe 7 gwiazdek. Smutne.

Historia jest oczywiście o miłości (i to jakiej!),ale głównie o tym trudnym momencie, kiedy przekraczamy próg dorosłości i sami jeszcze nie wiemy, kim tak naprawdę jesteśmy. Mówi też o poszukiwaniu tożsamości w najbardziej dosłownym sensie, gdyż główna bohaterka jest półkrwi Indianką, adoptowaną przez białą zamożną parę i choć rodzice wkładają mnóstwo wysiłku w to, aby nie czuła się inna, Natalie i tak ma problemy z określeniem, kim tak naprawdę jest.
Książka zawiera mnóstwo indiańskich przypowieści i mitów, które tworzą strukturę historii i punkt odniesienia dla kluczowych momentów fabularnych.

Finał powieści wycisnął ze mnie łzy, ale były to łzy dobre. I choć to pewnie dziwne, zakończenie skojarzyło mi się z ostatnim "pomyślę o tym jutro" Scarlett O'Hary - jest wypełnione zarówno niepewnością, jak i nadzieją.

W kategorii romans (nie tylko YA) ode mnie 9 gwiazdek.

Zacznijmy od tego, że książka sama w sobie jest bardzo nierówna - raz wciągała, innym razem nie mogłem się zmusić, aby czytać dalej.
Fabuła ciekawa, choć chaotyczna (przez większość czasu odnosiłem wrażenie, że jej koncepcja nie była w ogóle przemyślana).
Ostatnie siedemdziesiąt stron zaskakiwało raz za razem, ale końcówka? Prosta rzecz wyjaśniona w tak pokrętny sposób, że ledwo byłem w stanie ją zrozumieć.
Uważam, że można było opowiedzieć tę historię o wiele lepiej.

To jest bardziej 5.5⭐️
Męczyłam się z tą książką potwornie...
Niech Emily Henry lepiej pisze romanse obyczajowe dla dorosłych, bo to jej lepiej wychodzi...

To jest bardziej 5.5⭐️
Męczyłam się z tą książką potwornie...

Ta książka nie podeszła mi, i niektórych kwestii w niej podjętych dalej nie rozumiem motyw alternatywnego wymiaru /ów był zbyt chaotyczny,zresztą cała ta książka była bardzo chaotyczna, a tak naprawdę proste zakończenie było tak zawile zrobione, że zrozumienie go zajęło dobrą chwilę. Liczne nawiązania do religi i Boga też raczej na minus, bo nie tego się spodziewałam. Wątek romantyczny potraktowany po macoszemu 🙁 no niestety nie podobało mi się i raczej nie polecam...
Instagram: darielka_booklover

Zgadzam się z opiniami, że książka jest napisana chaotycznie. Sama historia oparta na światach jest ciekawa, można ją było troszkę inaczej rozpisać, a nawet przedstawić, włącznie z motywem miłosnym. Dialogi między bohaterami oczywiste, wręcz momentami płytkie, np. 4 razy pod rząd powtórzone "Kocham Cię", a kilka linijek poniżej ponowna sytuacja. Książka raczej dla nastoletniego czytelnika, który może chciałby zacząć czytać książki regularnie.

• Do kupienia