Akademia Miłości

Wydawnictwo: W.A.B.
9788328020016
literatura piękna
bursztynowa

Czy w swoim życiu masz szansę przeżyć romantyczną miłość? Dziennikarka Kirsty Bailey musiałaby odpowiedzieć, że nie; choć ma całkiem niezły pakiet startowy: chłopaka. Jednak Joe nie wydaje się zainteresowany tym całym „na dobre i na złe”. Gdy redaktor naczelny wysyła Kirsty na kurs słynnej Akademii Miłości, dziewczyna ma udowodnić, że takie szkoły oferują jedynie parę banalnych trików. A jeśli jakimś cudem obietnica znalezienia wielkiej miłości jest prawdziwa? Czy Kirsty będzie w stanie oprzeć się pokusie poszukiwania głębokiego uczucia i podejmie ryzyko narażenia się na rozczarowanie?

źródło opisu: http://www.ravelo.pl/akademia-milosci-belinda-jones,p100296224.html

źródło okładki: http://www.ravelo.pl/akademia-milosci-belinda-jones,p100296224.html

Ela | 2018-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 04 września 2018

Książka w padła mi w ręce przez przypadek i już od pierwszych stron myślałam że nie przebrnę. Bohaterka dziennikarka Kirsty Bailey strasznie mnie irytowała, naiwna Brytyjka.Opowieść która ukazuje rożne oblicza miłości. Historia, która mówi nam o tym, że o związek trzeba dbać i zawsze walczyć, pielęgnować , nie wpadać w rutynę. Czasami trzeba się zatrzymać i powalczyć o swoją miłość, nie poddawać się.

natalijka | 2017-01-22
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Bardzo dobra książka o miłości, stałym związku, przelotnych zauroczeniach. W ciekawy sposób autorka pokazuje co jest w związku najważniejsze, jak pozory sprawiają, że to co nowe wydaje się najlepsze, ciekawsze, bardziej inspirujące. Jednak to tylko pozory, zauroczenie jest ulotne a prawdziwa miłość zostaje na zawsze. Wiadomo, że z biegiem lat miłość się zmienia, ewoluuje ale to nie znaczy że jest mniej ważna jest po prostu dojrzała. Polecam!

alinkawie | 2016-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2016

Włoski temperament, został stłamszony przez brytyjski flegmatyzm.

Aneta | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Po przeczytaniu książki jestem zadowolona z trzech rzeczy:
1. Wplecionych w tekst dobrych cytatów,
2. Ukazanych relacji pomiędzy rodzeństwem,
3. Zakończenia
Choć tytuł książki sugeruje powiastkę z rodzaju „Szkoły uczuć” to zgłębiając się w tekst możemy się przekonać, że tak nie jest. Co prawda spodziewałam się większej dozy romantyzmu i wyraźniej zarysowanych uczuć głównych bohaterów, to jednak nie umniejszało przyjemności czytania. Książka dobra na długi weekend lub dzięki malowniczej scenerii Wenecji na urlop. W moim odczuciu książka dobra lecz nie porywająca.

magdalena | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Nie mogę napisać ani jednego pozytywnego zdania o tej książce. Szalenie mnie wymęczyła.
Historia miłosna, szalenie wręcz przewidywalna, nudna, nużąca. Nic się w niej nie dzieje. Bohaterowie są plastikowi, brak w nich emocji. Sam pomysł Akademii miłości, czyli tego miejsca gdzie można spotkać miłość życia wyjątkowo słaby.
Nie polecam nikomu.

| 2016-01-09

cmentarz-zapomnianych-ksiazek.blog.onet.pl

" To takie smutne. Niełatwo dojść do siebie po tak wielkiej miłości – miłości, w której naprawdę uczestniczyłeś. Takiej, której pozwoliłeś być wyjątkową. Takiej, dla której się starałeś. "

Portale randkowe, wyjazdy dla singli i miliony porad w wszelkiej maści czasopismach jak się zakochać i nie być samotnym. Wbrew temu, co kreują media niezależni i żądni kariery ludzie też nie chcą być sami i jednak każdy gdzieś tam w głębi marzą o tym, aby nie wracać do pustego domu. Jakby nie patrzeć, miłość to idealna dziedzina na rozkręcenie biznesu, któremu nigdy nie zabraknie klientów. Główna bohaterka tej książki próbuje odkryć kulisy tego jak funkcjonują miejsca, które „swatają” singli z całego świata.

Kirsty jest dziennikarką. Dostaje zlecenie, aby opisać „Akademię miłości” – Weneckie miejsce spotkań singli z całej Europy. Jedzie tam wraz ze swoim bratem, aby pod pseudonimem odkryć największe tajemnice i kulisy tego przynoszącego milionowy...

Aleksandra90 | 2015-11-21

Lekko i przyjemnie się czyta. Można się pośmiać, a zakończenie nie takie jakiego się spodziewałam :)

Audrey | 2015-11-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: październik 2015

Dobra książka, ale nic ponadto. Wytrwałam do końca dzięki miłości do Włoch :) Cukierkowata i przewidywalna.

Miśka | 2015-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 23 września 2015

Lubię lekkie powieści, pisane przyjemnym językiem, takie, które szybko i łatwo się czyta. Książki Belindy Jones z pewnością należą do właśnie tej grupy a "Akademia Miłości" to przyjemna powieść dla ludzi, którzy siedząc w tramwaju marzą o tym, żeby chociaż na chwilę przenieść się w słoneczne i mniej tłoczne miejsce, co też ta opowieść nam umożliwia. Chwilowy, mam nadzieję, substytut mojej własnej podróży do Wenecji i doskonała zabawa na parę dni! Gorąco polecam.

abis | 2015-08-19

Ach romantyczna Wenecja!!!