Klątwa klanu

Wydawnictwo: Amber
The curse of the clan
8370820468
Joanna

Wizyta państwowa Króla Jerzego IV w Edynburgu, zorganizowana przez sir Waltera Scotta w 1822 roku, okazała się niebywałym sukcesem. Istnieje portret pędzla sir Davida Wielkiego, przedstawiający króla w pełnym galowym stroju górali szkockich i królewskim tartanie Stewartów. Tak monarcha pojawił się na przyjęciu w pałacu Holyrood. Chociaż Jego Królewska Mość, który uwielbiał się stroić, był swym...

Wizyta państwowa Króla Jerzego IV w Edynburgu,
Istnieje portret pędzla sir Davida Wielkiego,
przedstawiający króla w pełnym galowym stroju górali
Chociaż Jego Królewska Mość, który uwielbiał się stroić,
był swym wyglądem zachwycony, otoczenie uznało, iż rajtuzy cielistej barwy włożone przezeń do kiltu stanowiły raczej pocieszny widok.
Mój opis uroczystości na cześć króla, które miały miejsce
w szkockiej stolicy, jest oparty na faktach, zaczerpniętych z książki wydanej w Edynburgu tego samego roku.

źródło opisu: Od Autorki, Amber, 1993

źródło okładki: Skan własny

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!