Slow sex. Uwolnij miłość

Wydawnictwo: Agora SA
AMisz

Seks w duchu slow to niekoniecznie seks powolny. Raczej wolny od uprzedzeń. To styl kochania, w którym liczy się bardziej to „jak” niż „ile”. Nie ma w nim podziału na grę wstępną i seks właściwy, nie ma sztywno przypisanych ról do płci. Jest za to radość z odkrywania nowych terytoriów, eksperymentowania i przekraczania swoich przyzwyczajeń. Bo udany seks jest źródłem niespożytej energii i najwyższym wyrazem uczuć pomiędzy ludźmi. Jest więc o co walczyć. Ta książka pomoże Ci wygrać.

źródło opisu: Wydawnictwo Agora, 2016

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/

veinylover | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Dlaczego uważam, że ta książka jest nie tylko bezużyteczna, ale wręcz szkodliwa?
Nie, nie z powodów jakichś „moralnych”, z powodów całkiem pragmatycznych i realistycznych.
Przede wszystkim język, przesycony lewicową ideologią i psychologizującym, pseudonaukowym bełkotem, pełny bezużytecznych pojęć mających brzmieć mądrze, a w rzeczy samej śmieszny. Slow seks. Co to za bzdura. Chyba w założeniu książka miała opowiadać, jak przy pomocy głębokiej koncentracji, pełnej uwagi - na partnerze - budować relację intymną. Do czego ma służyć wymyślanie takich żenujących terminów - doprawdy nie wiadomo. O tych sprawach należy pisać uważnie i z pełną koncentracją, nie mniejszą, niż zaleca się w ją seksualnym partnerom.
Zapewniam autorki, że nie trzeba być lewicowym marksistowskim, antykulturowym rozbijaczem wszystkiego, by rozumieć i posiadać zdolność do czegoś nadzwyczajnego w relacji seksualnej.
Następna rzecz, to mieszanie i wprowadzanie do jednego worka przypadkowej relacji seksualnej z...

Marta Zagrajek | 2016-02-08
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 08 lutego 2016

Panie dobrały się idealnie. Hanna Rydlewska jako pracoholiczka, którą nadmiar wydarzeń w ciągu dnia napędza do dalszego działania. Dziennikarka, która nie unika trudnych tematów i jednocześnie prowadzi ociekającą erotyzmem audycję w Radiu Chilli Zet. Zadaje kluczowe pytania na temat naszej seksualności Marcie Niedźwieckiej, która pracuje obecnie jako trener seksualności (brzmi znacznie bardziej zmysłowo niż sex coach).

Dlaczego panie się idealnie dobrały? Ponieważ nie ma w tej książce nieistotnych pytań i głupich odpowiedzi. Nie dostajemy prostej recepty jak ożywić swoje życie seksualne. W tej lekturze otrzymujemy o wiele więcej – nas samych. Ta książka uczy jak przywrócić naszemu ciału należne mu miejsce w naszym życiu i jak nauczyć się do niego szacunku. Poznajemy techniki, które mają nas nauczyć, że wejście w ciało jest najistotniejszym elementem pięknego życia seksualnego i pozwalanie mu na odczuwanie wszystkich emocji jest kluczem do sukcesu. A czym jest w tym kontekście...

AniaW | 2017-05-14
Przeczytana: 14 maja 2017

Hmmm, trudno określić jaka jest ta książka.
Na kolana mnie nie powaliła. Czytałam ją też bardzo długo, co musi oznaczać, że mnie nie wciągnęła. Zauważam jednak kilka jej atutów.
Przede wszystkim podobały mi się te części dialogowe. Obie Panie były przygotowane do rozmowy i wyczuwało się między nimi jakieś flow. Pytania nie były sztampowe, komentarze błyskotliwe i z poczuciem humoru. Sam temat też jest wart pochwalenia. Na czasie i ciekawie. Super, że podział na części był wyraźny, zawsze łatwiej jest później wrócić do interesujących nas wątków. W częściach ćwiczeniowych znalazło się kilka perełek.
Ogólnie, godna polecenia.

Ewa | 2018-02-22

Marta Niedźwiedzka, doświadczona edukatorka seksualna, nie idzie na skróty i nie daje łatwych odpowiedzi. Orgazm jako najbardziej popularny dowód udanego seksu jest dla niej zaledwie czubkiem góry lodowej „dobrego seksu”, dobrostanu całego człowieka i jego otoczenia. Zaczyna więc od świadomości czasu, ciała, świadomości, uważności, rytuałów. Każdy z tych czynników rozpatruje uważnie. I zamiast przepisywać Viagrę sfrustrowanym parom, edukuje jak ze swojej seksualności stworzyć elektrownię jądrową, która stanie się niekończącym źródłem energii. Zaś Rydlewska, przyjmująca w tej rozmowie pozycję sceptyczną, łapie Niedźwiedzką za słówka, powątpiewa w motywacyjny slang i domaga się konkretów. Dzięki połączeniu tak przyjętych ról, pełno jest konkretnych wskazówek i praktycznych ćwiczeń dla singli i par od autoerotyzmu przez masaż punktu g czy prostaty po przepis na doskonałe fellatio i cunnilingus. I to jest najcenniejszy element książki. http://www.porno-grafia.pl/slow-sex-uwolnij-milosc/

wildfemale | 2016-05-18
Przeczytana: 18 maja 2016

To ładnie wydana książka podzielona jest na pięć rozdziałów dotyczących kolejno: czasu, ciała, świadomości, uważności i rytuałów. Po każdym z rozdziałów następuje część zatytułowana "Spotkanie" zawierająca propozycje ćwiczeń do wykonania samodzielnie lub w parze. Doceniam zabieg polegający na usunięciu numeracji stron z tych części, jest on spójny z filozofią "slow" przekazywaną w całej książce. I choć podejrzewam, że niewielu czytelników rzetelnie przebrnie przez wszystkie ćwiczenia, to wywiad z panią Niedźwiedzką czyta się dobrze.

Niedźwiedzka w swych zaleceniach jest dość eklektyczna, ale całość przekazu jest spójna. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy swą seksualność chcą celebrować, a nie tylko używać, czy też reanimować coś, co dawno już umarło. W zasadzie moje najpoważniejsze zarzuty mogą dotyczyć aspektów ściśle medycznych poruszanych w książce. Między innymi, nie rozumiem dlaczego zamiast "krocze" pani z żelazną konsekwencją mówi...

jamisiek1978 | 2018-07-06

Zastanawiałem się przez dłuższą chwilę co dobrego można by napisać o tej książce aby zachęcić innych do sięgnięcia po nią. I nic nie przyszło mi do głowy.
Moim zdaniem ta książka jest po prostu słaba. Z mojego punktu widzenia nie wnosi nic specjalnego i zawiera wiedzę jak z wyszukiwarki internetowej. Kilka, powszechnie znanych prawd i półprawd przedstawionych jak naukowe odkrycie stulecia. To oczywiście nie czyni tej książki słabą i nie mnie oceniać czy dla kogoś nie będzie to odkrycie nowego świata.
Tym, co czyni ją słabą jest fakt występowania rażących, moim zdaniem niekonsekwencji. Czytamy coś przedstawionego jak prawdę objawioną po to aby po kilku stronach przeczytać kolejną prawdę życiową będącą stu procentowym zaprzeczeniem poprzedniej. W myśl zasady "nie ważne co plotę, ważne żeby mądrze brzmiało, ciemny lud to kupi".

Ta opinia nie jest w żadnym wypadku oceną tej książki i powstała wyłącznie z troski o autorki. Martwi mnie, że w tak na co dzień zapracowanym życiu,...

Justyna_78 | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Chcecie popracować nad sferą życia jaką jest seks i czerpać z niej radość? To może być książka dla was.
Ja z zainteresowaniem i uwagą przeczytała rozmowę dwóch pań o wielu aspektach seksualności (a i z ćwiczeń być może skorzystam) bo seks jak wiele sfer życia wymaga uwagi i troski jak podkreślają panie, i trudno się z nimi nie zgodzić.
Książka obala wiele mitów narosłych wokół seksualności, pomaga w zrozumieniu że warto ustalić sobie priorytety a nie szukać wymówek, że warto poświęcić trochę czasu na poprawę relacji partnerskich, zachęca do zaangażowania, wysiłku, wszystko po to by być dobrą kochanką/kochankiem. Polecam paniom i panom.

georgia93 | 2018-09-12
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 12 września 2018

Dałam radę przez 6 godzin audiobooka. Dalej nie. Dość.
Zacząć należy od tego, że to nie jest książka, która nadaje się na audiobooka. Sama forma już to wyklucza i tyle. Cześć to rozmowa, część to opis ćwiczeń. Ćwiczeń, których nie idzie spamiętać i do których się nie wróci, bo przecież to audiobook.
Wykonanie audiobooka również kuleje. O ile do części czytanej przez Pana Rozenka (właśnie ćwiczenia) ciężko mieć zastrzeżenia, bo czyta ładnie i z wyczuciem, tylko po prostu forma tekstu nie nadaje się do słuchania, o tyle odtworzone i odczytane przez same autorki rozmowy to katastrofa. Tak koszmarnie silą się na naturalność w odczytywanie tej wydanej wcześniej w papierowej formie rozmowy, że aż uszy więdną. To brzmi chwilami jak dzieci klepiące byle jak swoje kwestie w przedstawieniu szkolnym.
A co do treści… Ugh… Przerobiłam już kilka poradników o seksualności, sporo wiem, więc oczekiwałam czegoś nowego, jakiegoś świeżego powiewu od autorki pracującej jako, jak się...

Libreann | 2016-02-20
Przeczytana: 12 lutego 2016

Książkę wygrałam podczas „Kina Kobiet” z filmem „Exentrycy”. W przeciwnym wypadku raczej nie wpadłaby w moje ręce. Zaczęłam czytać ją z czystej ciekawości i nawet cieszę się, że to zrobiłam.
Książka podzielona jest na pięć rozdziałów: Czas, Ciało, Świadomość, Uważność i Rytuały. Każdy rozdział składa się z dwóch części: rozmowy autorek oraz ćwiczeń. Tak, część teoretyczna poradnika ma formę rozmowy dwóch kobiet. Dziennikarki, która zadaje pytania, drąży temat oraz sex coach (trenerki seksu), która odpowiada, snuje różne teorie, wyjaśnia nieznane.
Książka to poradnik, który ma pomóc nam czerpać radość z seksu, odblokować nasze lęki i rozwiązać problemy łóżkowe, jeśli takie mamy.
Muszę przyznać, że trenerka podchodzi do tego tematu obiektywnie i racjonalnie, choć nie wszystkie jej teorie mi się podobają. Autorka zdaje sobie sprawę, że aby mieć udane życie erotyczne należy przede wszystkim zaakceptować swoje ciało. W tym celu podaje nam kilka...

Lenkaite | 2016-12-11
Przeczytana: listopad 2016

Po szumie, który towarzyszył tej książce, spodziewałam się czegoś lepszego :] ale chyba jednak sam temat (seeeeeeeeks!) tak nadmuchał atmosferę.