Po prostu przyjaźń

poradniki
LubimyCzytać

Ile kroków dzieli przyjaźń od miłości? Kiedy przyjaźń ocala, a kiedy zaczyna truć? Czy przyjacielowi wolno kłamać? Czy seks w przyjaźni musi się skończyć katastrofą? Pierwsza książka non-fiction o przyjacielskich relacjach, które dziś stają się równie istotne jak miłość i rodzina. Znajdziecie w niej poruszające opowieści o niezwykłych, głębokich i dramatycznych przyjaźniach a także dziesięć...

Pierwsza książka non-fiction o przyjacielskich relacjach, które dziś stają się równie istotne jak miłość i rodzina. Znajdziecie w niej poruszające opowieści o niezwykłych, głębokich i dramatycznych przyjaźniach a także dziesięć rozmów ze znanymi psychologami i socjologami m.in. o tym, czy przyjaźń może być konkurentką miłości, jak przyjaźń nas leczy, do czego są nam potrzebni wirtualni przyjaciele, czy możliwa jest przyjaźń z -eks, jak przetrwać kryzys w przyjaźni.Autorką książki jest Hanna Rydlewska, współautorka bestsellerowego poradnika „Slow sex. Uwolnij miłość”.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawnictwa

siadeh_ | 2017-02-17
Na półkach: 52/2017, Przeczytane

Po tę książkę sięgnęłam, bo niewiele jest przystępnych opracowań o przyjaźni. Byłam przekonana, że zaproszeni do rozmów psychologowie przybliżą temat przyjaźni, jako zjawiska, które nas dotyka, a którego czasem zupełnie nie rozumiemy. Niestety zawiodłam się, bo ani przepytywani goście-przyjaciele, ani Ci, którzy mieli temat przedstawić naukowo, nie odkryli niczego, co mogłoby zaskoczyć, pomóc, rozwinąć w sferze emocjonalnej. To taki zlepek całkiem udanych i wcale nie głupich rozmów, które jednak - poza utwierdzeniem nas w przekonaniu, że przyjaźń jest ważna, ale ma swoje minusy - niczego nam nie da. A to chyba wszyscy wiemy. No i dobór par, które miały przedstawić różne typy przyjaźni mocno "warszawski". Zawsze zastanawia mnie dlaczego trzeba wybierać osoby " z wyższej półki". Dużo ciekawsze od czytania o kobietach biznesu, fotografkach, reporterkach, krytyczkach filmowych, czy właścicielkach dużych firm (swoja drogą właśnie zdałam sobie sprawę, że tylko w jednym z wywiadów w parze...

Ania | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Książka trafiła do mnie w trudnym momencie mojej przyjaźni. Przez to zrobiła na mnie duże wrażenie, spowodowała wiele refleksji. Czy pomogła w budowaniu relacji jeszcze nie wiem, ale na pewno zwróciła uwagę na wiele kwestii, których nie dostrzegałam. Duży plus za rozmowę o przyjaźni matki z córką, pokazanie, że ogromne przywiązanie i zaufanie w tej relacji nie zawsze musi być traktowane jako ograniczające i "patologiczne".

Margot | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

Bardzo przyjemny w lekturze zbiór wywiadów - bezpretensjonalnych i sensownych, trochę opinii specjalistów, a trochę wypowiedzi "zwykłych ludzi" - można sobie to i owo przemyśleć na temat relacji, jakie samemu się tworzy z przyjaciółmi i pokontemplować ten jakże ważny temat :) Książka bardzo ładnie złamana i opracowana graficznie, starannie wydana także pod względem językowym. Polecam.

Sylwia Rogowska | 2017-03-22
Przeczytana: marzec 2017