angielski
mclena

There once was a boy, and I loved him. Logan Francis Silverstone was the complete opposite of me. I danced while he stood still. He was quiet, and I was always running my mouth. He struggled to find a smile while I refused to frown. The night I saw the darkness that truly lived inside of him, I couldn’t look away. We were broken together, yet somehow whole. We were wrong together, but...

There once was a boy, and I loved him.

We were broken together, yet somehow whole. We were wrong together, but always right. We were the stars that burned across the night sky, searching for a wish, praying for better tomorrows.

Until the day I lost him. I threw us away with one hasty decision—a decision that changed us forever.

There once was a boy, and I loved him.

And for a few breaths, a few whispers, a few moments, I think he loved me, too.

***

Book #2 in the Romance Elements Series.

Complete standalone.

źródło opisu: https://www.facebook.com/BrittainyCherryAuthor/?fref=ts

źródło okładki: https://www.facebook.com/BrittainyCherryAuthor/?fref=ts

mclena | 2016-03-27
Przeczytana: 27 marca 2016

"When she felt cold, I gave her my hoodie.
When my heart broke, she held my hand."

Druga książka z serii "Elements" tym razem opisuje kolejny z żywiołów jakim jest ogień. Miałam spore oczekiwania względem "The Fire Between High & Lo", głównie dlatego, że Brittainy C. Cherry jest bardzo emocjonalna w swoich książkach. Praktycznie w każdej jej powieści przeze mnie przeczytanej potrafiłam się wznieśc na emocjonalny wyż, z którego później ciężko mi było wrócić do szarej codzienności. Ta książka jednak, mimo ogromnego ładunku uczuć, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, jest w moim odczuciu najsłabsza ze wszystkich które do tej pory napisała. Książka porusza wiele problemów na raz - uzależnienie, chorobę, niszczycielski wpływ rodziców na dzieci oraz ich potrzeba bycia kochanym... i wiele innych. Powieść nie jest zła, absolutnie (!), nie zrozumcie mnie źle, to piękna historia, ale chyba znowu moje własne wewnętrzne piorytety zablokowały mi mozliwość wejścia w historię na 100%....

Kasiek | 2017-02-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 lutego 2017

Jest to kolejna książka autorki, którą dane mi było przeczytać i póki co wydaje mi się najsłabsza. Nie oznacza to, że nie jest dobra, ponieważ całą jej dotychczasową twórczość cechuje wysoki poziom. Tak więc nie jest zła, ale na tle poprzednich pozycji wypada słabiej. Autorka jak zwykle poddała czytelnika emocjonalnej karuzeli. Trzeba przyznać, że w tym jest naprawdę dobra. Potrafi wywoływać w czytelniku skrajne emocje. Jest czas na uśmiech, ale też są momenty grozy, czy po prostu smutne.
Historia nie dotyczy wyłącznie pary głównych bohaterów, ale też szeroko opisane są losy ich rodzeństwa, które jest ze sobą w związku. Ich życie stanowi tło głównego wątku i ma ogromny wpływ na wszystko co dotyczy Alyssy i Logana. A los ich nie rozpieszcza, zwłaszcza Logana. Potrzebują siebie z Alyssą nawzajem, wspierają, ale czy to wystarczy?
Książka jest dość interesująca. Widać, że autorka chce przekazać coś więcej niż tylko zwyczajną miłosną historię. Skupia się nie tylko na relacjach...

boziaczek | 2017-03-16
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Bardzo lubię czytać ksiażki tej autorki. Brittainy C.Cherry pisze z sercem, z dużym ładunkiem emocjonalnym. "Ogień, który ich spala" troszeczkę mnie zawiodła. Brakowało mi swoistej "chemii" między głównymi bohaterami.
Książkę czyta się dobrze.
Polecam, ale czekam na takie powieści jak "Kochając Pana Danielsa" czy "Powietrze, którym oddycha".

Marzena | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

To jest to.
Po prostu.
Kolejna świetna powieść.
Brittainy C. Cherry doskonale wie jakie są nasze oczekiwania i doskonale potrafi im sprostać, przyzwyczaiła nas do wysokiego poziomu i potrafi go utrzymać.
Drugi tom cyklu "Żywioły", a w nim Logan i Alyssa, świetnie nakreśleni bohaterowie. Przyjaciele, którym życie pokazało swoje mroczne strony, muszą znaleźć jakiś płomyk nadziei, dla którego warto wytrwać, przeżyć i żyć dalej. Oboje poranieni, zmuszeni do rozstania. Im dalej od siebie, tym są bardziej zrujnowani i pokiereszowani...ale za to dociera do nich, że tym płomykiem są dla siebie wzajemnie.
Przyznam, że przez krótki moment, króciutki, bałam się, bo autorka była naprawdę blisko przekroczenia tej cienkiej linii, dzielącej cudowną chwytającą za serce powieść, od pojemnika pełnego najprzeróżniejszych nieszczęść.
Na szczęście, nie zrobiła tego kroku i powieść naprawdę jest rewelacyjna, polecam gorąco!

Tatiasza Aleksiej | 2018-01-20

Dużo, dużo emocji...
Młodzi ludzi z bagażem doświadczeń, próbują znaleźć swoje miejsce na ziemi. Zakochują się w sobie.
Ona z dobrego domu, on z patologii.
Przemoc w rodzinie, narkotyki, brak opieki rodzicielskiej, samotność.
Czy przezwyciężą przeciwności i będą razem?

Emocjonalnie wymiękłam, najzwyczajniej w świecie popłakałam się i to parokrotnie :). Ale cóż, już dawno nie czytałam historii tak obfitej we wszystkie możliwe uczucia. Ile człowiek jest jest w stanie unikać kłód rzucanych mu pod nogi w drodze ku spełnieniu i szczęściu? Ile można znieść? Przecież każdy ma w sercu pewną granicę wytrzymałości. W takich chwilach naszą oazą może stać się ktoś bliski, przyjaciel, który podniesie na duchu, przytuli, wysłucha, zmotywuje...po prostu przy nas będzie.
Logan przeżył w swoim życiu wiele złego, jego matką jest narkomanka, ojciec to zimny despota...to wszystko sprawiło, że młody chłopak sam zaczął brać.
Alyssa zaś jest dziewczyną z dobrego domu, choć niekoniecznie pełnym szczęścia. Poznaje Logana w sklepie i od tej pory połączyła ich gra przeciwieństw, które silnie ich przyciągają. Prawdziwa, wyjatkowa przyjaźń, która nie trafia się każdemu. Historia jest pełna zawirowań, które kształtują głównych bohaterów. Poza chwilami w których chciałam...

magpie101 | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Alyssa to dziewczyna z dobrego domu, Logan chlopak, ktory nie stroni od narkotykow i nigdy nikt nie okazal mu milosci po za jego starszym przyrodnim bratem.
Na poczatku polaczyla ich przyjazn, pozniej milosc po to by on ja zdeptal, wyjechal i odsunal sie od niej calkowicie. Alyssa probowala, dlugo i wytrwale jednak Logan nie dal jej szansy.
On po pieciu latach wraca zwabiony podstepem przez swojego cudownego brata i rozumie, ze tak naprawde nigdy nie przestal jej kochac.
Momentami mnie denerwowal Logan, ta jego bezradnosc, brak celu w zyciu, odwracanie sie od dziewczyny, ktora jako jedyna w niego wiezyla. I wlasnie za ta jego niemoc ksiazka jak dla mnie byla tylko dobra. Polecam!

corgi | 2017-02-11

Ilość tragedii, dramatów i przeciwności losu spadających na bohaterów zdaje się przekraczać ludzkie możliwości. A jednak robią wszystko by przetrwać. Drzemiące w nich uczucia dają im nieludzką wręcz siłę. Uzależnienie, choroba, toksyczni rodzice, śmierć - czy dzięki miłości uda się im to wszystko przetrwać?

Lubię młodzieżówki, lubię lekkie książki opowiadające o poszukiwaniu wielkiej miłości, o rozterkach nastolatków i ich problemach. Taka rozrywka też jest potrzebna. Ale tutaj wszystkiego było za dużo. Może jestem już zbyt dorosła i zbyt cyniczna, żeby móc choć trochę w to uwierzyć. A może za bardzo staram się unikać tak bardzo wyniszczających relacji.

dkwiatkowska26 | 2017-01-29

Jak zwykle przed rozpoczęciem czytania poczytałam komentarze o niej, i byłam bardzo zniechęcona co do tej książki, no ale skoro już ją dostałam to postanowiłam przeczytać :)

I dziękuję niebiosom za to, ponieważ książka okazała się naprawdę, naprawdę bardzo fajna !

Tematyka no cóż, taka do jakiej już w pewien sposób przywykliśmy u tej Autorki, co nie znaczy, że zła ! Bo nie, temat, w sumie to tematy, okazały się bardzo wartościowe, dające nam do myślenia, no bo co by było gdyby .. ?
Nie mam w sumie co więcej pisać o tej książce, ponieważ cokolwiek bym napisała to by mogło być spoilerem :)

PS. Uwielbiam poczucie humoru Logana :)

PS. 2. Proszę, nie zrażajcie się do niego ! też w pewnym momencie (po przeczytaniu pewnie będziecie wiedzieć w którym) wejść do tej książki i mu ręcznie poukładać w głowie hehe :) Także miejcie dla niego cierpliwość :)

mania_kch | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2017

Alyssa i Logan - różni ich wszystko, łączy silna namiętność i wielka miłość. Niestety pogubiony we własnych problemach Logan odsuwa się od Alyssy i pogrąża się w narkotykowym amoku. Dziewczyna walczy o ten związek, jednak każda jej próba zostaje od razu zniweczona przez Logana. To nie jedyny ich problem a los przygotował tej dwójce jeszcze wiele życiowych zakrętów...

Kolejna świetna historia. Uwielbiam styl pisania tej Autorki. Bardzo emocjonalny, uderzający w czuły punkt. Książka warta uwagi.
Polecam 😊