Nothing Left to Lose
karollllllla

Ojciec Anny Spencer zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Od tej pory Anna przestaje być anonimową nastolatką i coraz trudniej chronić jej prywatność. Ashton Taylor ma więc jeszcze bardziej skomplikowane zadanie. Niebawem odbędzie się proces prześladowcy Anny, Cartera Thomasa, który marzy tylko o tym, jak ją odzyskać. Anna ufa Ashtonowi i zaczyna wierzyć w jego miłość, chociaż nadal jest pewna, że nie zasługuje na szczęście. Jednak zanim się okaże, czy mogą być razem, będą musieli walczyć o życie.

źródło opisu: www.harpercollins.pl

źródło okładki: www.harpercollins.pl

Ewelina229 | 2017-05-29
Przeczytana: 29 maja 2017

Kontynuacja losów Anny i Ashtona.
Przesłodzona, zbyt idealna jak na realia otaczającej nas rzeczywistości.
Przewidywalna... i tak jak w pierwszej części - typowa młodzieżówka.
Niestety nie mam nic więcej do dodania, jak dla mnie pomysł fajny, niestety słabo wypada wykonanie.

Tak jak się spodziewałam. Ta część niczym mnie nie zaskoczyła. Okazała się równie mdła i nudna jak poprzednia. Anna jak była głupia tak jest nadal. Ashton to wciąż szczeniak udający agenta. Naprawdę żałuję, że sięgnęłam po książki tej autorki ale po świetnym "Chłopak, który chciał zacząć od nowa" spodziewałam się czegoś lepszego. A tu totalna klapa.

Mystery | 2017-12-11
Przeczytana: 09 grudnia 2017

"Czas wydawał się stać w miejscu i miałam wrażenie, że wszystko, co się działo w moim życiu, prowadziło do tego momentu (...)"

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak :)
Zdecydowanie lepsza część niż pierwsza.

Owszem, można się czepiać, że to wszystko może jest trochę naciągane, zbyt cukierkowe i kiczowate,a nawet momentami bajkowe, ale powiem jedno: naprawdę spędziłam miło czas przy tej książce.
Z wypiekami na twarzy przeżywałam chwile miłości, smutku, aż w końcu grozy i strachu.
Ale wszystko skończyło się dobrze :)
Pochłonęłam tą książkę bardzo szybko.
Z czystym sercem polecam!

Cytaty:
"Ashton Taylor był moją bratnią duszą, mężczyzną, który urodził się jako moja druga połówka."

"Życie jest o wiele prostsze, kiedy nie ma się nic do stracenia."

"Wszystko było doskonałe, a ja wiedziałam, że dopóki Ashton będzie ze mną, nic tego nie zmieni."

Fantasy-Bestiarium | 2017-06-29

„Nic do stracenia. Wreszcie wolni” autorstwa Kirsty Moseley jest kolejnym tomem cyklu, który również przypadł mi do gustu. Jest to książka młodzieżowa, która powinna spodobać się młodszym, jak i nieco starszym czytelnikom. Powieść potrafi wciągnąć od pierwszej do ostatniej strony, za sprawą barwnego języka i bohaterów z krwi i kości. Perypetie Anny Spencer potrafią zaciekawić już od samego początku, trzymając w napięciu do samego końca.

Anna Spencer zaczyna prowadzić na powrót normalne życie, jednak do czasu. Gdy Carter Thomas, prześladowca sprzed lat, zaczyna na powrót ją nękać, koszmarne wspomnienia powracają. Carter obiecuje, że ją odzyska i nic mu w tym nie przeszkodzi. Czy Anna Spencer uwolni się od prześladowcy i będzie mogła w końcu normalnie żyć?

Autorka potrafi dobrze budować napięcie i utrzymuje je do samego końca. Wątki fabularne zostały stworzone ciekawie i z pomysłem, dzięki czemu lektura cały czas trzyma w napięciu. Język autorki jest barwny i bogaty, bohaterowie...

Pistacia_Vera | 2017-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 października 2017

dziewczyna po przejściach i ochroniarz doskonały powracają w tomie drugim równie przesłodzonym jak poprzednia część. zło zostaje ukarane a miłość triumfuje. jak lubicie bajki to polecam.

Drugi tom historii Ashtona i Anny przeczytany! Świetnie się bawiłam. Lekka i całkiem pozytywna kontynuacja tej powieści. Coraz bardziej zbliża się rozprawa psychopatycznego prześladowcy Anny. Po tym jak Carter zabija w pierwszym tomie chłopaka Anny, dziewczyna straciła zupełnie chęć do życia i wszelką motywację. Parokrotnie usiłowała popełnić samobojstwo. Postać Ashtona z dnia na dzień sprawiła, że demony z jej przeszłości straciły na sile i pozwoliły na nowo zacząć układać swoje życie. Miłość i bliskość sprawiła, że oboje znajdują w sobie coś na co już od dawna czekali. Sporo romantyzmu, nieco erotyki, ale i uroniłam nawet parę łez :). Koniec książki bardzo mi się podobał - fajna, wciągająca akcja, niebezpieczeństwo i niepewność jak to wszystko się potoczy...przepadłam zupełnie :).
Bardzo fajna młodzieżówka.

maggie | 2017-07-05
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Niniejsze wypociny, zwane roboczo recenzją są podsumowaniem dwóch książek. A także okazją by wylać z siebie trochę żalów i straconych nadziei.

Na okładce tej książki ( a także poprzedniej części) powinno znajdować się ostrzeżenie, że jej czytanie może grozić atakiem cukrzycy. Poważnie, nie żartuje. Chyba nigdy nie spotkałam się z książką tak bardzo polukrowaną. Tym bardziej żałuję, że jest słaba, bo od dawna chciałam ją przeczytać i wiązałam z nią spore nadzieje. Na dodatek, po "Chłopaku, który..." była to moja ostatnia szansa dla tej autorki.
Zarówno pierwsza jak i druga część jest o niczym. Anna to Mary Sue, bohaterka bez wad, poza tym, że non stop odrzucała Ashtona (po tym jak zaakceptowała go po godzinie znajomości, mimo że wcześniej regularnie odtrącała wszystkich próbujących jej pomóc). Piękna, mądra, ładna, utalentowana, wysportowana, inteligentna, lojalna, współczująca, poświęca się dla miłości... Wszyscy mężczyźni na nią lecą, a przyjaciele Ashtona zazdroszczą mu takiej...

Pośredniczka | 2017-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Recenzja pochodzi z bloga http://www.posredniczka-ksiazek.pl/

Mimo że zakończenie pierwszej części cyklu Kirsty Moseley "Nic do stracenia. Początek", nie zachęcało do niezwłocznego sięgnięcia po kontynuację, to niewyjaśnione wątki jej powieści wciąż nie dawały mi spokoju. Byłam strasznie ciekawa, jak potoczy się rozprawa Cartera oraz tego, czy Anna pozwoli sobie na szczęści u boku Ashtona.

Kirsty Moseley mieszka z mężem i synem w Norfolk w Anglii. Od najmłodszych lat oddawała się czytaniu. Po sukcesie swojego opowiadania na platformie Wattpad, w kwietniu 2012 roku opublikowała swoją debiutancką powieść pt. „Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno". Jak sama o sobie mówi, jest niepoprawną romantyczką, marzycielką i dumną czekoladoholiczką.

Muszę przyznać, że gdy wzięłam do rąk tę powieść, nie wiedziałam, że jest ona kolejną częścią z cyklu. Gdy zaczęłam czytać, od razu stwierdziłam, że chyba coś mnie ominęło. Autorka starała się nakreślić fabułę poprzedniej części, ale to...

malineczka74 | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Najnowsza powieść Kirsty Moseley, która ukazała się na polskim rynku to książka opowiadająca dalsze losy Anny Spencer i Ashtona Taylora będąca kontynuacją "Nic do stracenia. Początek".
Wobec tego tytułu miałam pewne oczekiwania. Chciałam by lektura była lepsza od jej poprzedniczki, by temperatura emocji wzrosła, by zakończenie poruszyło do głębi i mocno zaintrygowało. Czy się rozczarowałam? Czy książka ma słabe punkty? Czy można było ją napisać lepiej?
Odpowiedzi brzmią: Troszkę tak. Owszem. Myślę, że tak.

Ta powieść to typowa młodzieżówka adresowana do nastolatek. Ta grupa wiekowa młodych dziewczyn z pewnością skupi się na głównym wątku, którym jest wątek miłosny i nie za bardzo dostrzeże tło. Starsze Czytelniczki z pewnością zwrócą uwagę na odrobinę za dużo słodkości, przewidywalności i nastoletniej infantylności. Bohaterowie, którzy już są pełnoletni powinni być odrobinę poważniejsi, ale może to skutek motyli w brzuchu i miłości?

Anna staje córką prezydenta elekta. Musi...

Ligeria | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, W oryginale :)

W tej części poznajemy losy Nate najlepszego przyjaciela Ashtona, którego miałam już okazję bardzo polubić przy pierwszej części. Nie dostajemy niczego oryginalnego. On bóg sexu, który podrywa każdą ładną dziewczynę. A ona śliczna z problemami i zraniona w przeszłości. Mimo znanego i utartego schematu bardzo dobrze czytało mi się tą książkę. Polubiłam bohaterów a dzięki naszemu podrywaczowi kilkanaście razy wybuchałam śmiechem. Oczywiście w pewnym momencie polały się też łzy. Z całą pewnością mogę powiedzieć że ta książka jest znacznie lepsza od swojej poprzedniczki.