Jeszcze o Paddingtonie

Tłumaczenie: Kazimierz Piotrowski
Cykl: Miś zwany Paddington (tom 2)
Wydawnictwo: Znak
More About Paddington
Lena

Wielki powrót misia Paddingtona. Mały zagubiony miś trafił do państwa Brown i na dobre się zadomowił. Czy poradzi sobie z remontem swego pokoju? Czy uda mu się wytropić złodzieja dyni z ogrodu pana Browna? Jakie prezenty czekają na niego pod choinką?
To druga w serii klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak jak Kubuś Puchatek lub Mikołajek.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Zosia Nowicka | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018

Cała seria książek o paddingtonie to tak naprawdę opowiadania mojego dzieciństwa, mam do niej duży sentyment. Wracając do tej historii mogłam poczuć się na nowo beztrosko i przypomnieć sobie jak to jest być dzieckiem.

Miś z niezwykłą charyzmą, sposobem bycia i charakterem. Przy tej książce nie można się nudzić, gdyż nie brakuje w niej dużej dawki humoru, który aż tryska.

W tym tomie możemy spodziewać się tego jak nasz mały bohater między innymi będzie próbował uporać się ze zrobieniem swojego pierwszego zdjęcia, malowaniem swojego pokoju, śledzeniem tajemniczego złodzieja, a także będzie miał okazję obchodzić swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia i spotka go wiele jeszcze innych przygód.

Świetna pozycja dla dzieci, które dopiero co uczą się czytać, dla tych co nie przepadają za czytaniem ze względu na ciekawą i przezabawną fabułę jak i dla tych co tak jak i ja lubią wrócić do lat dzieciństwa i przeżyć je na nowo ;)

Apfelbaum | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Mniej, trochę dłuższych historyjek o różnych zdarzeniach, które swoją niefrasobliwością wywołał Miś Paddington. Nie ma nowych postaci, nie ma rozwoju dotychczas wprowadzonych. Po prostu autor oczekuje od nas śledzenia kolejnych opartych na tym samym schemacie historii. Do tego wyróżnikiem lekkim jest tutaj wprowadzenie zimy i Świąt Bożego Narodzenia.

Uważam, że jako kontynuacja jest to książeczka raczej niezbyt udana. Oczekiwałbym czegoś więcej, a nie praktycznie tego samego co w pierwszym tomie.