Paddington za Granicą

Tłumaczenie: Anna Pajek
Cykl: Miś zwany Paddington (tom 4)
Wydawnictwo: Znak
Paddington Abroad

Wielki powrót misia Paddingtona. Młodszy kolega Kubusia Puchatka przybywa z mrocznych zakątków Peru.
Mały zagubiony miś trafił do państwa Brown i na dobre się zadomowił. Zwykłe życie w tradycyjnym angielskim domu stanowi źródło nieustannych perypetii dla bardzo nietypowego członka rodziny. Jak miś ma zachować się w banku? Czy spodoba mu się lot samolotem i wizyta we Francji?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Dunya | 2013-10-20
Przeczytana: 17 marca 2012

Tak bardzo kocham naszego, malutkiego Paddingtona, że kiedyś czytałam tę książkę mojemu pieskowi :)

Katarzyna | 2012-08-23

Zrobiło mi się cieplej na sercu kiedy przeczytałam Paddingtona. Dla nieuświadomionych (czyli takich jak ja jeszcze przed tygodniem), Paddington jest misiem z Peru, który został znaleziony na jednej ze stacji londyńskiego metra (od której właśnie wziął swoję imię).Jest jednym z tych o małym rozumku Ciągle pakuje się w kłopoty. Jego nieodłącznym atrybutem jest słoik z marmoladą (tak a propos, polecam konfiturę o smaku banan- truskawka!). Zaraził mnie chęcią na kakao. Szkoda,że nie można sobie przygarnąć takiego misia...
W tej części Paddington wyjeżdrza na wakacje do Bretanii! Poczułam się więc jakbym zjadła nieco musztardy już po obiedzie. Jeśli kogoś dopadł już jesienny, niekoniecznie optymistyczny nastrój, to polecam gorąco mały powrót do dzieciństwa. Sugeruję zaopatrzyć się w kubek kakao.

septo | 2011-03-18
Przeczytana: 13 marca 2011

Paddington jest uroczy, ciekawski, rezolutny i odrobinę beztroski. Jest misiem, który wg mnie detronizuje Kubusia Puchatka. Książka jest napisana prostym językiem, który spodoba się dzieciom, dorośli wychwycą zaszyte w nim humor i ironię. Naprawdę warto.

Asthenia | 2017-01-08
Oleanderek | 2016-10-01