One-Punch Man tom 2 - Tajemnica siły

Cykl: One-Punch Man (tom 2)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Onepunch-Man
komiksy
maneki_neko

Saitama i Genos udają się do głównej siedziby Domu Ewolucji. Tam przyjdzie im zmierzyć się z arcypotężnym, genetycznie zmodyfikowanym wrogiem! Czy nasz heros jego również zdoła pokonać jednym ciosem? Jaka jest tajemnica siły Saitamy!? Dowiecie się już w tym tomie!

źródło opisu: JPF, 2016

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/

Hari_Seldon | 2018-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Dalsze przygody suerbohatera z zamiłowania. Saiyama i Genos atakują Dom Ewolucji, gdzie mierzą się z szalonym naukowcem i jego mutantami. Następnie przyjdzie im zmierzyć się z pewną bandą, która chce stworzyć społeczeństwo, gdzie nie trzeba będzie pracować.

Wątek Domu Ewolucji w poprzednim tomie był całkiem dobrze poprowadzony. Pokazano różnych przeciwników przypominających zwierzęta. Jednakże atak na ich siedzibę ujawnia, że organizacja ta nie ma już za wiele do zaoferowania. Pojawia się jedynie jeden potwór przypominający Rhino z komiksów o Spider-manie. O wiele ciekawiej zapowiadał się szalony naukowiec, który z kolei mógł kojarzyć się z Jackalem czy Mr. Sinisterem z komiksów Marvela. Niestety całość wydaje się jakby urwana. Kończy się starcie z przeciwnikiem i nagle bez uprzedzenia przechodzi się do następnej historii. Na szczęście całość ratuje dosyć zaskakujące wyjaśnienie źródła siły Saiyamy – zastanawiam się czy ta tajemnica naprawdę miała być taka prosta czy to też po...

Paulina | 2018-03-04
Przeczytana: 01 marca 2018

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej drugiej części mangi One-Punch Man. Jako że pierwszy tomik był dość zabawny, nie miałam żadnych obaw, sięgając po kolejny. Z czystym zaciekawieniem i nadzieją na poprawę humoru, zagłębiałam się w lekturę. Ot, taka odskocznia od rzeczywistości dnia codziennego, chyba każdy z nas potrzebuje takich momentów, inaczej człowiek by zwariował. Czy udało mi się osiągnąć stan pełnej satysfakcji i relaksacji związanej z tym tytułem, a może jednak zostałam nie miło rozczarowana? Jak myślicie, jakie są moje wrażenia po tej lekturze? Zaraz się o tym wszystkim przekonacie!

Tajemnica Domu Ewolucji, właśnie została ujawniona! A Saitama i Genos udają się do głównej siedziby, by zniszczyć wroga… tam będą musieli się zmierzyć z potężnym wrogiem, którego boi się sam jego stwórca! Nikt nie zdoła nad nim zapanować! Wróg jest nie do okiełzania, a mistrz i uczeń mają marne szanse by i tym razem pokonać przeciwnika… nawet Saitama czuje zaciekawienie, ujrzawszy jego siłę.
Czy...

KacperKO | 2017-11-14

Saitama i Genos, mistrz i uczeń. Świetne :D

Kosz_z_Książkami | 2017-08-24

Historii o superbohaterach jak i samych superbohaterów namnożyło się ostatnimi czasy tyle, że aż trudno za wszystkimi nadążyć. W szczególności dotyczy to produkcji filmowych jak i komiksów, które zdominowane zostały przez historie o niezwykłych osobach walczących ze złem i występkiem, za pomocą swoich supermocy,czy też supertechnologii. Ziemia co rusz jest ratowana przez zagładą, która to stara się przybrać coraz to bardziej dramatyczne oblicze. Czy więc możliwym jest żeby udało się komuś zaskoczyć odbiorców oryginalnym podejściem do tematu superbohaterów? Okazało się, że jak najbardziej! Przedstawiam Wam Saitamę tytułowego One-Punch Mana i bohatera z zamiłowania.

Słyszeliście kiedyś o bohaterze z zamiłowania? Który walczy ze złem nie dla chwały, poklasku, nie z poczucia odpowiedzialności by nieść pomoc słabszym, nie robiący tego dla własnych zysków czy też dla tego, że lubi poczucie siły i władzy jaką dają mu jego moce? Nie? W takim wypadku czas byście poznali Saitamę. Niegdyś...

książek: 2059
jamczyk | 2017-01-05
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Dalsze przygody niesamowitego Saitamy, z których można się dowiedzieć co stoi za nieprzeciętną siłą głównego bohatera.

bartmix | 2016-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

Tom lepszy od poprzednika. Żarty bardziej mi podpasowały, było mniej monotonii, a więcej fabuły, zostały tu też wprowadzone nowe ciekawe postacie, takie jak Sonic. Na razie bardzo dobra manga, zobaczymy jak będzie z kolejnymi tomami.

książek: 1900
Gwathgor | 2016-03-30
Przeczytana: 24 marca 2016

Akcja się rozkręca, pojawiają się nowe postacie i wreszcie dowiadujemy się o istnieniu stowarzyszenia superbohaterów. Pierwszy tomik odrobinę mnie rozczarował - spodziewałam się, że w mandze będzie coś więcej, a tu praktycznie to samo, co w anime. Tutaj natomiast znalazłam całkiem sporo fajnych szczegółów, których w animcu nie było albo nie były aż tak fajne; ciekawie jest choćby dowiedzieć się, że Saitama przypadkiem przyczynił się do założenia rejestru bohaterów. Taki Sonic też znacznie lepiej IMO wypada w mandze - w wersji standardowej ładniejszy, w wersji radośnie uśmiechniętej creepy jak cholera - i o to chodzi! ^^
A teraz pozostaje czekać z utęsknieniem na ciąg dalszy...