Jak grom z nieba

Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Wydawnictwo: Albatros
He shall thunder in the sky

Powieść kryminalna osadzona w egipskich realiach, należąca do bardzo popularnego cyklu książkowego. Bohaterką jest nieustraszona Amelia Peabody – postać w stylu Indiany Jonesa. Wraz z mężem Radcliffem Emersonem, archeologiem prowadzącym wykopaliska w kraju faraonów, piękną Nefret, ich przybraną córką, i synem Ramzesem rozwiązują skomplikowane zagadki kryminalne. Rok 1914. Amelia i jej mąż wracają do Egiptu na kolejny sezon prac archeologicznych. Tymczasem nad państwem faraonów wisi widmo nadchodzącej wojny, krążą pogłoski o powstaniu. Przepiękne znalezisko z Gizy przeczy dotychczasowym ustaleniom naukowym. Wkrótce Amelia znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

źródło opisu: Albatros, 2003

Marcin | 2010-08-27

Sięgnąłem bo ciekawiło mnie jak zaprezentuje się kryminał w egipskich realiach... no i cóż, bardziej to powieść przygodowa i chyba tylko dla zaznajomionych z tą serią bo ja nie dotrwałem do końca :/

Bezimienna | 2017-06-04
Przeczytana: 2007 rok