Trzej bracia

Okładka książki Trzej bracia Nora Roberts
Okładka książki Trzej bracia
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: MacGregorowie (tom 10) Seria: Książki o miłości - Nora Roberts literatura piękna
MacGregorowie (tom 10)
Książki o miłości - Nora Roberts
The MacGregor Grooms
HarperCollins
2015-11-23
2000-01-01
Monika Krasucka

Powielony schemat jak z trzech sióstr, tym razem podobne intrygi seniora rodu w stosunku do wnuków. Autorka ma łatwość snucia opowieści dlatego czyta się miło ale powtarzalność nudzi. Nie ma tu nic nowego taka harlequinowa papka. Dla amatorek. Ja nie polecam.

Do przeczytania książki zachęciły mnie pozytywne opinie na temat Nory Roberts. Przeżyłam wielkie rozczarowanie, ponieważ wszystkie wydarzenia były przewidywalne, żadnych zwrotów akcji. To była moja pierwsza jej książka z jaką miałam do czynienia i nie zamierzam sięgać po inne.

Opowieść o wnukach seniora Daniela, który znowu wtrąca się w nie swoje życie i podsuwa kobiety na wybranki serca swoim wnukom. Po przeczytaniu poprzednich tomów da się przewidzieć co się mniej więcej będzie działo, ale książkę pomimo to czyta się bardzo przyjemnie i szybko :)

Godzinę temu skończyłam czytać ten Tom i hmm napiszę tak, że bardzo mi się spodobał iż nie ma jak szczęśliwe zakończenia ;-) .. tu widać wielką miłość rodziny którą są Mgregerowie choć to już było widać w wcześniejszych tomach jak była mowa o nich, nie ma to jak Dziadek w podeszłym wieku który chce jak najlepiej dla swoich wnuków ;-). Tym razem byli to trzej bracia - kuzyni którzy jeszcze nie znlezli swojej wybranki serca a nie ma to jak starszy dziadek który chce jak najlepiej hehe wiem powtarzam się haha .. no ale zawsze wychodziło po myśli dziadka. co jeszcze napisać ? nie wiem bo to trzeba przeczytać i samemu ocenić ;-) ..

Senior klanu MacGregor,Daniel, wydał już za mąż wnuczki. Odbyły się trzy wielkie wesela. Lecz gdy tylko ucichły kościelne dzwony, dziadek zaczął martwić się, że jego wnukowie są singlami i tak powstała historia "Trzej bracia".

Na przysłowiowy "pierwszy ogień" poszedł Daniel(syn Alana, brat Julii z "Trzech sióstr"). Ten lekkoduch i artysta malarz został poproszony przez dziadka by poszedł na przyjęcie z Laną, chrześnicą przyjaciółki seniora rodu. Jednak został ostrzeżony, że "panna jest sztywna i zadziera nosa i wcale nie pasuje do artystycznej duszy Daniela".
Potem Duncan(syn Justyna i Sereny, brat Amelii) właściciel "pływającego kasyna" zatrudnił na swoim statku zarekomendowaną przez brata i dziadka piosenkarkę Cat.
Na koniec Ian, młody przystojny prawnik(syn Caine'a i Diany, brat Laury) zostaje poproszony przez dziadka o kupienie kilku książek i tak poznaje Naomi.
Czy i tym razem MacGregor senior okaże się skutecznym swatem i odbędą się kolejne 3 wesela? Przekonajcie się sami...

Książka napisana bardzo lekko i z humorem, aż żałowałam, że to chyba koniec intryg Daniela seniora.

zdecydowanie ciekawsza niz "Trzy siostry", ale nadal przewidywalna - od poczatku przeciez wiadomo ze senior rodu ma zawsze dobre oko do parowania :) Każda cześć sagi zaskakuje mnie i coraz bardziej wciąga w losy tej urokliwej rodzinki. Szkoda że jeszcze tylko 1 część przede mna!

Nora Roberts to jedna z najbardziej poczytnych współczesnych autorek romansów. Napisała już przeszło ponad 200 książek w swojej trzydziestoletniej karierze. Jedną z serii tej autorki jest cykl powieści o szkockim klanie MacGregorów zamieszkałym w Stanach Zjednoczonych. Powieść „Trzej bracia” to dziesiąty tom opowiadający o losach tej szacownej rodziny. Książka składa się stricte z trzech opowiadań. Głównymi bohaterami są trzej kuzyni: Daniel Campbell Macgregor, Duncan Blade i Ian Macgregor.
Pierwsza część opowiada o synu Alana Macgregora i Shelby Campbell. Dziecko ex pary prezydenckiej jest malarzem awangardowym. Spotyka on Lanę Drake, córkę właścicieli sieci domów towarowych. Ich spotkaniu dopomaga jak zwykle senior rodu, Daniel MacGregor, po którym młody Daniel dostał imię oraz przyjaciółka rodziny Marta Dittemeyer.
Drugie opowiadanie jest o Duncanie Bladzie, synu Sereny MacGregor oraz Justina Blade’a, oraz Cat Farell, młodej utalentowanej piosenkarce. Duncan prowadzi statek-kasyno, który pływa po Missisipi od Saint Louis do Nowego Orleanu. Cat została zatrudniona przed Duncana do występowania przed gośćmi „Indiańskiej księżniczki”. W trakcie rejsu nawiązuje się jednak więź pomiędzy młodym hazardzistą a piękną piosenkarką.
Ostatnia część opowiada historię Iana Macgregora i Naomi Brightstone. Ian jest prawnikiem i pracuje w rodzinnej firmie w Bostonie wraz z rodzicami oraz siostrą. Naomi wynajmuje Iana, aby spisać umowę, dzięki której zostanie wiceprezesem rodzinnej księgarni. Ian na prośbę swojego dziadka zamawia książki u pięknej pani prezes. Naomi jednak nie wierzy, żeby Przystojniak z Harvardu, jak gazety obwołały Iana, mógł zainteresować się taką dziewczyną jak ona.
Wspólnym mianownikiem tych historii jest postać seniora Daniela MacGregora. Staruszek pomimo ukończenia dziewięćdziesięciu lat nadal aktywnie działa. Ulubionym jego zajęcie stało się swatanie jego kolejnych wnuków. Szczęśliwie już wydał za mąż swoje najstarsze wnuczki, o których możemy przeczytać w „Trzech siostrach”. Muszę przyznać, że senior rodu jest moją ulubioną postacią. Wtyka nos w nie swoje sprawy, ale bardzo kocha swoje dzieci i wnuki i pragnie ich szczęścia. Według niego jedyną receptą na szczęście to szczęśliwe małżeństwo oraz gromadka dzieci, które może rozpieszczać jego żona, Anna.
Fabuła każdego z opowiadań jest prosta i schematyczna. Wiadomo, że wszystko zakończy się szczęśliwie. Podoba mi się, że Nora Roberts poruszyła tematy rodzin z problemami. Wiarygodnie pokazała jak myśli osoba niepewna siebie jak Naomi. Język jest prosty, że każdy z łatwością wciągnie się w książkę. Od czasu do czasu człowiek zaśmieje się albo, chociaż uśmiechnie się. Nora Roberts wprowadza odrobinę humoru do książek, a najbardziej pobudzającą do śmiechu postacią jest oczywiście nestor rodu. Uroniłam nawet łezkę czy dwie przy czytaniu książki. Książka na jeden czy dwa wieczory, w szczególności zimowe. Zachęcam również do sięgnięcia do pozostałych części serii.

Opis książki, tak naprawdę zdradza całą fabułę.Od siebie mogę dodać, że już dawno się tak nie uśmiałam czytając książkę.Senior rodu jest najjaśniejszą gwiazdą tej pozycji. Polecam.

Podobnie jak Trzy siostry-czyta się przyjemnie, ale fakt ze można spokojnie przewidzieć rozwój akcji powoduje że "entuzjazm" opada

Genialny kolejny tom z dziadkiem MacGregor i jego wnukami

Genialny kolejny tom z dziadkiem MacGregor i jego wnukami