Trzej bracia

Wydawnictwo: HarperCollins
The MacGregor Grooms
literatura piękna
Agnieszka

Daniel, senior rodu MacGregorów, szczęśliwie już wydał za mąż trzy najstarsze wnuczki. Teraz uznał, że nadeszła pora, by na ślubnym kobiercu stanęli także jego przystojni wnukowie. Młodzi Daniel, Duncan i Ian wciąż są kawalerami i chwalą sobie taki styl życia. Stary MacGregor nie byłby jednak sobą, gdyby pozostawił sprawy swojemu biegowi. Wie, jakie kobiety potrafiłyby oczarować i doprowadzić do ołtarza tych upartych młodzieńców. Jak zwykle ma w zanadrzu chytry plan i wprowadza go w życie. Siedząc w fotelu ze szklaneczką whisky, z upodobaniem obserwuje, jak nieświadomi niczego młodzi ludzie scena po scenie realizują wymyślony przez niego scenariusz...

źródło opisu: HarperCollins, 2015

źródło okładki: zdjęcie autorskie

xcvyzcc | 2017-08-06
Przeczytana: 2017 rok

Do przeczytania książki zachęciły mnie pozytywne opinie na temat Nory Roberts. Przeżyłam wielkie rozczarowanie, ponieważ wszystkie wydarzenia były przewidywalne, żadnych zwrotów akcji. To była moja pierwsza jej książka z jaką miałam do czynienia i nie zamierzam sięgać po inne.

aska903 | 2017-04-23
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Opowieść o wnukach seniora Daniela, który znowu wtrąca się w nie swoje życie i podsuwa kobiety na wybranki serca swoim wnukom. Po przeczytaniu poprzednich tomów da się przewidzieć co się mniej więcej będzie działo, ale książkę pomimo to czyta się bardzo przyjemnie i szybko :)

Aga | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Podobnie jak Trzy siostry-czyta się przyjemnie, ale fakt ze można spokojnie przewidzieć rozwój akcji powoduje że "entuzjazm" opada

xchmurkax | 2016-04-24

Godzinę temu skończyłam czytać ten Tom i hmm napiszę tak, że bardzo mi się spodobał iż nie ma jak szczęśliwe zakończenia ;-) .. tu widać wielką miłość rodziny którą są Mgregerowie choć to już było widać w wcześniejszych tomach jak była mowa o nich, nie ma to jak Dziadek w podeszłym wieku który chce jak najlepiej dla swoich wnuków ;-). Tym razem byli to trzej bracia - kuzyni którzy jeszcze nie znlezli swojej wybranki serca a nie ma to jak starszy dziadek który chce jak najlepiej hehe wiem powtarzam się haha .. no ale zawsze wychodziło po myśli dziadka. co jeszcze napisać ? nie wiem bo to trzeba przeczytać i samemu ocenić ;-) ..

agata | 2016-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Romans
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Senior klanu MacGregor,Daniel, wydał już za mąż wnuczki. Odbyły się trzy wielkie wesela. Lecz gdy tylko ucichły kościelne dzwony, dziadek zaczął martwić się, że jego wnukowie są singlami i tak powstała historia "Trzej bracia".

Na przysłowiowy "pierwszy ogień" poszedł Daniel(syn Alana, brat Julii z "Trzech sióstr"). Ten lekkoduch i artysta malarz został poproszony przez dziadka by poszedł na przyjęcie z Laną, chrześnicą przyjaciółki seniora rodu. Jednak został ostrzeżony, że "panna jest sztywna i zadziera nosa i wcale nie pasuje do artystycznej duszy Daniela".
Potem Duncan(syn Justyna i Sereny, brat Amelii) właściciel "pływającego kasyna" zatrudnił na swoim statku zarekomendowaną przez brata i dziadka piosenkarkę Cat.
Na koniec Ian, młody przystojny prawnik(syn Caine'a i Diany, brat Laury) zostaje poproszony przez dziadka o kupienie kilku książek i tak poznaje Naomi.
Czy i tym razem MacGregor senior okaże się skutecznym swatem i odbędą się kolejne 3 wesela? Przekonajcie się...

Opis książki, tak naprawdę zdradza całą fabułę.Od siebie mogę dodać, że już dawno się tak nie uśmiałam czytając książkę.Senior rodu jest najjaśniejszą gwiazdą tej pozycji. Polecam.

Zaczytana | 2015-05-28
Przeczytana: 15 maja 2015

Twierdzę, że nie ma książek idealnych,ale ta razem ze wszystkimi książkami Nory Roberts mogłaby obalić tę teorię. Książka świetna tak jak większość książek Nory które do tej pory przeczytałam.

Eliza | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 lutego 2015

zdecydowanie ciekawsza niz "Trzy siostry", ale nadal przewidywalna - od poczatku przeciez wiadomo ze senior rodu ma zawsze dobre oko do parowania :) Każda cześć sagi zaskakuje mnie i coraz bardziej wciąga w losy tej urokliwej rodzinki. Szkoda że jeszcze tylko 1 część przede mna!

SilentAqua | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Nora Roberts to jedna z najbardziej poczytnych współczesnych autorek romansów. Napisała już przeszło ponad 200 książek w swojej trzydziestoletniej karierze. Jedną z serii tej autorki jest cykl powieści o szkockim klanie MacGregorów zamieszkałym w Stanach Zjednoczonych. Powieść „Trzej bracia” to dziesiąty tom opowiadający o losach tej szacownej rodziny. Książka składa się stricte z trzech opowiadań. Głównymi bohaterami są trzej kuzyni: Daniel Campbell Macgregor, Duncan Blade i Ian Macgregor.
Pierwsza część opowiada o synu Alana Macgregora i Shelby Campbell. Dziecko ex pary prezydenckiej jest malarzem awangardowym. Spotyka on Lanę Drake, córkę właścicieli sieci domów towarowych. Ich spotkaniu dopomaga jak zwykle senior rodu, Daniel MacGregor, po którym młody Daniel dostał imię oraz przyjaciółka rodziny Marta Dittemeyer.
Drugie opowiadanie jest o Duncanie Bladzie, synu Sereny MacGregor oraz Justina Blade’a, oraz Cat Farell, młodej utalentowanej piosenkarce. Duncan prowadzi...

emilka | 2014-10-05

najfajniejsza część Iana, Naomi nie jest standardową bohaterką, jest nieśmiała i niepewna siebie