Złoty zapach wrzosu

Cykl: Edilean (tom 2)
Wydawnictwo: Lucky
Days of Gold
Patricia

„Złoty zapach wrzosu” to pełna humoru, namiętności i przygód kolejna książka Jude Deveraux. Angus McTern cieszy się szacunkiem mężczyzn i uwielbieniem ze strony kobiet. Bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki jako dziedzic rodu McTernów i ma wszystko, czego pragnie od życia dopóki nie spotyka Edilean Talbot. Przepiękna i szlachetnie urodzona Edilean potrzebuje pomocy Angusa w odzyskaniu...

Angus McTern cieszy się szacunkiem mężczyzn i uwielbieniem ze strony kobiet. Bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki jako dziedzic rodu McTernów i ma wszystko, czego pragnie od życia dopóki nie spotyka Edilean Talbot. Przepiękna i szlachetnie urodzona Edilean potrzebuje pomocy Angusa w odzyskaniu złota, które zostawił jej w spadku ojciec. Złoto trafia na statek, który płynie do Ameryki, ale gdy Angus go przejmuje zostaje oskarżony o porwanie i kradzież. Musi więc zostawić wszystko, co jest mu bliskie i uciec z Edilean do nowego kraju. Na miejscu spotykają wiele trudności, które wydają się nie do pokonania. Jednak tam, spotykają też miłość, która jest tak samo wolna i dzika, jak nowa ziemia.

Poruszająca i napisana po mistrzowsku - to Jude Deveraux w najlepszym wydaniu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwolucky.pl/zloty-zapach-wrzosu

źródło okładki: http://www.wydawnictwolucky.pl

Ania | 2018-12-15

Niby się nie polubili a jednak tak.
Fajnie i z humorem opisana przygoda śliczniutkiej Angielki Edilaine i przywódcy klanu Szkota Angusa.
Z powodu niefortunnych zdarzeń mężczyzna musiał porzucić swoje dotychczasowe życie i popłynąć na nowy kontynent, aby uniknąć kary za rzekome porwanie i kradzież.
W Ameryce czekają ich nowe przygody i nowe życie. Wcale nie będzie łatwo, ale warto czasami zmienić plany :)

Adrianna | 2017-01-07

Porwanie kradzież i miłość, jak sobie poradzić w tej sytuacji. Przeczytaj i się przekonaj:)

Zofia Rajca | 2016-10-13

Polecam ,śmieszna!!

Qulturasłowa | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Czy może być coś gorszego, od wzgardzonej kobiety? Czy każdy mężczyzna jest gotowy na spotkanie z damą, która nagle odkrywa swoją siłę? Odpowiedź na te dwa pytania zazwyczaj jest przecząca, a przynajmniej takiej udzielisz, jeśli choć trochę znasz płeć przeciwną.
O tym, jak silne potrafimy być, jak wielkim potencjałem dysponujemy, wie doskonale Jude Deveraux, która w swoich powieściach nie tylko koncentruje się na prywatnej sferze życia i kobiecych rozterkach, ale również portretuje kobiety silne, które nie boją się podejmować wyzwań. Jako mistrzyni powieści z wątkami romansowymi, autorka nie stroni również od tematów społecznych, poruszając kwestię nierówności płci szczególnie, że jej powieści często osadzone są w minionych epokach. Nie inaczej jest w przypadku książki „Złoty zapach wrzosu”, opublikowanej nakładem wydawnictwa Lucky, w której to odbywamy podróż do Szkocji roku 1766. Jednak po książkę mogą sięgnąć nie tylko miłośnicy (miłośniczki?) tej pięknej choć surowej krainy i...

basik | 2016-06-15

"Złoty zapach wrzosu" to jeden z lepszych romansów historycznych pani Deveraux, jakie ostatnio czytałam.
Pełna przygód historia ucieczki przed niechcianym małżeństwem ze Szkocji do Ameryki młodziutkiej Angielki . A towarzyszem podróży jest pewien dumny i uparty Szkot, którego nie znosi. Ale kto się lubi , ten się czubi. Ich rozmowy, głównie kłótnie są wprost genialne.
Nowy świat, nowe nadzieje, nowe życie.
Dobra powieść, pełna humoru, przygód i namiętności, napisana lekkim piórem. Szybko się czyta, a sama fabuła bardzo wciąga.
Dla miłośniczek (i nie tylko) romansu historycznego prawdziwa uczta.

KobieceRecenzje365 | 2016-05-13

Angus McTern to dziedzic rodu McTernów, który bardzo
poważnie traktuje swoje obowiązki. Ma ogromne powodzenie u płci przeciwnej, a mężczyźni darzą go głębokim szacunkiem. I to jest to, co wystarcza mu w życiu. Wszystko zaczyna się zmieniać gdy poznaje Edilean Talbot, siostrzenicę Neville'a Lawlera, mężczyzny, który przejął posiadłość Angusa. Wuj ma względem Edilean pewne plany, na które dziewczyna nie chce się zgodzić. By uniknąć niechcianego ślubu aranżuje ucieczkę, a niczego nieświadomy Angus jej w tym pomaga. Bohaterowie trafiają na statek płynący do Ameryki, i tam zaczyna się ich nowa przygoda.

Jude Deveraux (ur. 20 września 1974 roku w Fairdale w Kentucky jako Jude Gilliam), amerykańska autorka romansów, która jest dobrze znana z romansu historycznego.
Mimo, że jest najlepiej znana z romansów średniowiecznych, Deveraux napisała również zbiór opowiadań z późniejszych okresów, w tym o porewolucyjnej Ameryce i Colorado XIX wieku.

Jude Deveraux to jedna z moich ulubionych...

asia_35 | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Angus to Szkot,przywódca klanu,stracił swój zamek na rzecz pewnego Anglika,Edilaine jest siostrzenicą owego Anglika,która ma wyjść za mąż za narzuconego jej przez wuja mężczyznę,aby ten mógł przejąć jej majątek.Nie chcąc się wikłać w związek bez przyszłości,dziewczyna aranżuje ucieczkę,w której chcąc nie chcąc pomaga jej Angus.Bohaterowie na statku docierają do Ameryki i tam zaczynają nowe życie.Powieść jest pełna akcji i humoru,czyta się ją świetnie.Polecam!!

Skorpionka73 | 2016-02-19
Przeczytana: 09 marca 2016

Uwielbiam książki tej autorki. Ta również jest znakomita. Ale choć ogromną sympatią obdarzyłam dzielnego Szkota,to jakoś nie mogłam polubić bohaterki. Bardzo mnie irytowała. Oczywiście nie odbiera to uroku książce,która naprawdę jest warta przeczytania.