Złoty zapach wrzosu

Okładka książki Złoty zapach wrzosu Jude Deveraux
Okładka książki Złoty zapach wrzosu
Jude Deveraux Wydawnictwo: Lucky Cykl: Edilean (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Edilean (tom 2)
Days of Gold
Lucky
2016-01-01
2016-01-01
Monika Kozłowska
szacunek uwielbienie złoto spadek trudności nowa ziemia miłość

Niby się nie polubili a jednak tak.
Fajnie i z humorem opisana przygoda śliczniutkiej Angielki Edilaine i przywódcy klanu Szkota Angusa.
Z powodu niefortunnych zdarzeń mężczyzna musiał porzucić swoje dotychczasowe życie i popłynąć na nowy kontynent, aby uniknąć kary za rzekome porwanie i kradzież.
W Ameryce czekają ich nowe przygody i nowe życie. Wcale nie będzie łatwo, ale warto czasami zmienić plany :)

Niby się nie polubili a jednak tak.
W Ameryce czekają ich nowe przygody i nowe życie. Wcale nie będzie łatwo,...

Czy może być coś gorszego, od wzgardzonej kobiety? Czy każdy mężczyzna jest gotowy na spotkanie z damą, która nagle odkrywa swoją siłę? Odpowiedź na te dwa pytania zazwyczaj jest przecząca, a przynajmniej takiej udzielisz, jeśli choć trochę znasz płeć przeciwną.
O tym, jak silne potrafimy być, jak wielkim potencjałem dysponujemy, wie doskonale Jude Deveraux, która w swoich powieściach nie tylko koncentruje się na prywatnej sferze życia i kobiecych rozterkach, ale również portretuje kobiety silne, które nie boją się podejmować wyzwań. Jako mistrzyni powieści z wątkami romansowymi, autorka nie stroni również od tematów społecznych, poruszając kwestię nierówności płci szczególnie, że jej powieści często osadzone są w minionych epokach. Nie inaczej jest w przypadku książki „Złoty zapach wrzosu”, opublikowanej nakładem wydawnictwa Lucky, w której to odbywamy podróż do Szkocji roku 1766. Jednak po książkę mogą sięgnąć nie tylko miłośnicy (miłośniczki?) tej pięknej choć surowej krainy i postawnych mężczyzn w kiltach i tartanach klanowych. Deveraux, jak zwykle, zapewnia całą gamę emocji i przygód, z brawurową ucieczką do Bostonu włącznie, zatem czytelnicy lubiący szybką akcję i nutkę czarnego humoru również znajdą w lekturze coś dla siebie.
Angus McTern cieszy się w Szkocji powszechnym szacunkiem, mimo braku rozległych włości i ograniczonych zasobów finansowych. Wszyscy wiedzą, że mogą liczyć na jego sprawiedliwą decyzję, przejawem jego szlachetnego charakteru jest też fakt, że przyjął pod swój dach siostrę z mężem i powiększającą się gromadką dzieci, łożąc na ich utrzymanie. Mężczyźni go podziwiają, kobiety zaś uwielbiają i chyba nie ma w okolicy takiej przedstawicielki płci pięknej, która choć raz nie zastanawiałaby się, jak to jest przebywać w jego ramionach. Tak przynajmniej było do czasu, kiedy do zajmowanej przez starego Lawlera, Anglika, który podstępnie wygrał domostwo McTernów w karty, przyjeżdża zjawiskowo piękna Edilean. Dziewczyna jest niczym anioł w otoczeniu siermiężnych kobiet, ale wszystkie one kochają jej delikatność i słodycz. Wszystkie też współczują jej losu – okrutny wuj uknuł intrygę, by przejąć cały majątek Edilean.
Przed laty ojciec dziewczyny, pragnąć zabezpieczyć przyszłość ukochanej córki, spieniężył wszystko co posiadał i nabył złoto, mające stanowić jej posag. Warunkiem jego otrzymania po osiągnięciu pełnoletniości, jest jednak małżeństwo z mężczyzną, którego Edilean sama wybierze. Przebiegły wuj, występujący w roli jej opiekuna, zabrał ją ze szkoły w Hampshire, gdzie pobierała nauki, tuż przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Stała się niemal więźniem w jego domu w Szkocji, gdzie znalazła się oczekując na urodziny i … ślub. Jej sytuacja wcale nie byłaby tak tragiczna – wszak lada chwila ma zostać bogatą damą – gdyby nie fakt, że dwóch kandydatów na męża przedstawił jej wuj, a jedyny wybór jaki Edilean ma, to wskazanie jednego z nich. Tymczasem jej serce wyrywa się do przystojnego Jamesa Harcourta, którego pokochała jeszcze w Anglii. Kontaktuje się z nim prosząc o wsparcie i razem układają plan ucieczki.

(...)
Pełna treść recenzji znajduje się na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/06/jude-deveraux-zoty-zapach-wrzosu.html

2006

"Złoty zapach wrzosu" to jeden z lepszych romansów historycznych pani Deveraux, jakie ostatnio czytałam.
Pełna przygód historia ucieczki przed niechcianym małżeństwem ze Szkocji do Ameryki młodziutkiej Angielki . A towarzyszem podróży jest pewien dumny i uparty Szkot, którego nie znosi. Ale kto się lubi , ten się czubi. Ich rozmowy, głównie kłótnie są wprost genialne.
Nowy świat, nowe nadzieje, nowe życie.
Dobra powieść, pełna humoru, przygód i namiętności, napisana lekkim piórem. Szybko się czyta, a sama fabuła bardzo wciąga.
Dla miłośniczek (i nie tylko) romansu historycznego prawdziwa uczta.

Nowy...

Angus McTern to dziedzic rodu McTernów, który bardzo
poważnie traktuje swoje obowiązki. Ma ogromne powodzenie u płci przeciwnej, a mężczyźni darzą go głębokim szacunkiem. I to jest to, co wystarcza mu w życiu. Wszystko zaczyna się zmieniać gdy poznaje Edilean Talbot, siostrzenicę Neville'a Lawlera, mężczyzny, który przejął posiadłość Angusa. Wuj ma względem Edilean pewne plany, na które dziewczyna nie chce się zgodzić. By uniknąć niechcianego ślubu aranżuje ucieczkę, a niczego nieświadomy Angus jej w tym pomaga. Bohaterowie trafiają na statek płynący do Ameryki, i tam zaczyna się ich nowa przygoda.

Jude Deveraux (ur. 20 września 1974 roku w Fairdale w Kentucky jako Jude Gilliam),amerykańska autorka romansów, która jest dobrze znana z romansu historycznego.
Mimo, że jest najlepiej znana z romansów średniowiecznych, Deveraux napisała również zbiór opowiadań z późniejszych okresów, w tym o porewolucyjnej Ameryce i Colorado XIX wieku.

Jude Deveraux to jedna z moich ulubionych autorek romansów historycznych. Wszystkie jej książki ogromnie mi się podobają, i oczywiście tak samo było ze "Złotym zapachem wrzosu". I pomimo, że romanse historyczne nie są literaturą wysokich lotów, to pozwalają mi na kilka godzin oderwać się od rzeczywistości. Przywdziać strojne suknie, i poczuć się jak kobiety z dawnych lat.

Losy krnąbrnej Edilean oraz przystojnego, twardego szkota Angusa są pełne namiętności oraz miłości. Akcja płynie bardzo wartko i
nawet nie zdajemy sobie sprawy kiedy czytamy ostatnią stronę. Zawsze po zakończeniu romansu historycznego chcę więcej, gdyż przykro rozstawać mi się z bohaterami.

Jak w każdym romansie, który wyszedł spod pióra Jude Deveraux, każdy bohater jest szczegółowo dopracowany. Uwielbiam te różnice w charakterach, które zawsze różnią główne postacie.
Tym razem mamy dumnego szkota, i upartą pannę z dobrego domu. Mieszanka wybuchowa? Zapewniam Was, że zdecydowanie tak. Ale dzięki temu nie nudzimy się nawet przez moment.

Polecam fanom romansów historycznych oraz twórczości Jude Deveraux. Jestem przekonana, że się nie zawiedziecie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lucky.
Link do recenzji

Angus McTern to dziedzic rodu McTernów, który bardzo

2091

Angus to Szkot,przywódca klanu,stracił swój zamek na rzecz pewnego Anglika,Edilaine jest siostrzenicą owego Anglika,która ma wyjść za mąż za narzuconego jej przez wuja mężczyznę,aby ten mógł przejąć jej majątek.Nie chcąc się wikłać w związek bez przyszłości,dziewczyna aranżuje ucieczkę,w której chcąc nie chcąc pomaga jej Angus.Bohaterowie na statku docierają do Ameryki i tam zaczynają nowe życie.Powieść jest pełna akcji i humoru,czyta się ją świetnie.Polecam!!

Uwielbiam książki tej autorki. Ta również jest znakomita. Ale choć ogromną sympatią obdarzyłam dzielnego Szkota,to jakoś nie mogłam polubić bohaterki. Bardzo mnie irytowała. Oczywiście nie odbiera to uroku książce,która naprawdę jest warta przeczytania.

Porwanie kradzież i miłość, jak sobie poradzić w tej sytuacji. Przeczytaj i się przekonaj:)

Polecam ,śmieszna!!

Polecam ,śmieszna!!

Dość ciekawy romans, nieprzejednany los prześlicznej i miłej dziewczynie, rzuca kłody pod nogi.
Zakochana ze wzajemnością, a jednak ciągle odrzucana; on honorowy i pewny swojego toku rozumowania.
Ha, można przeczytać, fajna.

Ha, można przeczytać, fajna.

• Romans historyczny
  • Romans historyczny
  • 2016

Dodaj cytat z książki Złoty zapach wrzosu