Opowieści z Wygnaniewa

źródło opisu: własne

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2016-01-22
Przeczytana: 21 stycznia 2016

"Opowieści z Wygnaniewa" to zbiór sześciu opowiadań, których akcja rozgrywa się w tytułowym Wygnaniewie. Ze wstępu, który napisała autorka, można wywnioskować, że książka miała na celu pokazanie rozmaitych wydarzeń na tle monotonności zwykłej wsi. Pomysł dobry, wykonanie gorsze.
Opowiadania mają płytką fabułę i są napisane wyuczonym i mało oryginalnym językiem. Każde z tych opowiadań opiera się na pijaństwie i patologi, na smutkach i dramatach. Książka ukazuje ludzi mieszkających na wsi jako głupców i idiotów, a przecież dobrze wiemy, że tak nie jest. Z tego, co wiem, jest to pierwsza książka Bożeny Henczycy i mam nadzieję, że albo nie napisze ich więcej, albo poprawi ich jakość.