Pojedynek z Diabłem

Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Cykl: Martin Benner (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Mios Blues
Ag2S

Nowa seria bestsellerowej szwedzkiej autorki. Co tak naprawdę wydarzyło się w dniu, w którym czteroletni Mio zginął z przedszkola? Adwokat Martin Benner wbrew swej woli zostaje wciągnięty w poszukiwania chłopca. Dopóki go nie odnajdzie, przywódca bezwzględnej organizacji przestępczej nie da mu spokoju. Brenner stara się więc rozwikłać zagadkę zaginięcia chłopca i bada kolejne wątki. Ale to...

Nowa seria bestsellerowej szwedzkiej autorki.

Co tak naprawdę wydarzyło się w dniu, w którym czteroletni Mio zginął z przedszkola? Adwokat Martin Benner wbrew swej woli zostaje wciągnięty w poszukiwania chłopca. Dopóki go nie odnajdzie, przywódca bezwzględnej organizacji przestępczej nie da mu spokoju. Brenner stara się więc rozwikłać zagadkę zaginięcia chłopca i bada kolejne wątki. Ale to nie jedyny problem, z którym przyjdzie mu się zmierzyć – musi też wyjaśnić, kto na podstawie fałszywych oskarżeń i sfingowanych dowodów próbuje wysłać go do więzienia za zbrodnie, których nie popełnił. Z czasem popada w coraz większą paranoję. Kim jest jego tajemniczy prześladowca i skąd tyle o nim wie?
W poszukiwaniu prawdy staje przed dylematem: czy jest w stanie uratować i chłopca, i siebie? A może musi dojść do kolejnego zabójstwa, żeby w końcu zaznał spokoju?
Wszystko zaczęło się w dniu, gdy nieznany mężczyzna zlecił mu obronę dobrego imienia swojej zmarłej siostry, Sary Tell, którą uznano winną kilku zabójstw. Badając sprawę, Benner wszedł w konflikt z amerykańską organizacją przestępczą. Od tej pory żyje w ciągłym strachu nie tylko o swój los, ale także o los swojej adoptowanej córki, Belle. Nie daje się jednak złamać. Ponownie leci do Teksasu i końcu dowiaduje się, kim jest przywódca przestępczej organizacji, który ma na sumieniu śmierć wielu ludzi i od pewnego czasu prześladuje także jego. Prawda okazuje się tak niewiarygodna, że Benner do ostatniej chwili nie chce w nią uwierzyć...
„Pojedynek z Diabłem” to kontynuacja powieści kryminalnej „Zagadka Sary Tell”, której autorką jest Kristina Ohlsson.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

gwiazdka | 2016-07-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 15 lipca 2016

„Pojedynek z Diabłem” Kristiny Ohlsson to kontynuacja „Zagadki Sary Tell” i moim od czuciu czyta się lepiej i z większym zainteresowaniem niż część pierwszą. Głównego bohatera, niestety, nie da się polubić, denerwowały mnie jego uwagi na własny temat. Poza tym nie mam do powieści zastrzeżeń. Intryga niezła, rozwiązanie może zaskoczyć, jedynie pewien nadmiar odczuwałam w liczbie trupów, chyba autorka tu lekko przesadziła. Poza tym lektura była ciekawa i satysfakcjonująca. „Pojedynek z Diabłem” najlepiej czytać bezpośrednio po „Zagadce…” w zasadzie lepiej byłoby dla czytelnika, gdyby obie pozycje miały ten sam tytuł z odpowiednim numerem tomu, raczej nie polecam czytać w odwrotnej kolejności.

Izabela Pycio | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

"Żywi i martwi. Granica, która ich od siebie oddziela jest cienka jak włos. Świadomość tego faktu jest zarówno bolesna, jak i przerażająca."

"Pojedynek z diabłem" kończy tę świetną dwutomową szwedzką powieść kryminalną, wzbogaconą elementami thrillera i sensacji, oraz psychologiczną perspektywą. Bardzo udana gra autorki z czytelnikiem, poddajemy się jej z wielkim zaciekawieniem i silnym dreszczem niepewności. Książka wciąga od pierwszych stron, znów zostajemy zaskoczeni już na samym wstępie, potem stopniowo wyłaniają się mroczne tajemnice, sekrety i zagadki. Nic nie jest oczywiste, prawda miesza się z fałszem, a przeszłość ściera się z teraźniejszością. Dynamicznie przemieszczamy się po zawikłanych wątkach fabuły, starając się przypasować do siebie fragmenty układanki, spojrzeć na nią z szerszego ujęcia. Jednak autorce wielokrotnie udaje się zmylić trop, zaskoczyć nieoczekiwanym zwrotem akcji, zapędzić czytelnika w przysłowiowy kozi róg.

Wiele dowiadujemy się z dawnego życia...

Mio czteroletni chłopiec zaginął z przedszkola,całą sprawę prowadzi adwokat Martin Benner chce dowiedzieć się kto stoi za zaginięciem chłopca.Rozpoczyna prowadzić dochodzenie,prywatne śledztwo nad tą sprawę.
Kryminał połączony z thillerem i sensacją jest.
Fabuła bardzo ciekawa,zaskakujące,mocne zwroty akcji i buduje napięcie od początku do końca.
Ciężko mi było się oderwać od powieści kryminalnej,natomiast autorka w moich oczach wypadła najlepiej ze swoją książką zaskoczona wielce jestem sądziłam,że będzie to taki słaby kryminał,ale okazał się genialny.
Wciągnął mnie bez reszty,strasznie mi się podobał.
Uwielbiam tę autorkę ponieważ jest wspaniała,znakomita w pisaniu swych kryminałów.
Czuje niedosyć,chce jeszcze jej przeczytać książki.

DomowaKsięgarnia | 2016-04-06

Podobnie jak w Zagadce Sary Tell jest tajemniczo, zawile i wciągająco.

więcej na http://domowaksiegarnia.blogspot.com

Zuela | 2016-07-12

Czarnoskóry prawnik,opiekujący się córeczka swojej zmarłej siostry zostaje poproszony o zrehabilitowanie Sary Tell,zwaneej Sarą Teksas oskarżona o 5 zabójstw.Czy człowiek może być tak zdeterminowany i zastraszony,że bierze na siebie wszystko?Najgorsze jest to,że w fabrykowanie dowodów wplatana jest policja dwóch państw.W imie zemsty i nienawiści jesteśmy zdolni do wszystkiego

knigoholiczka | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

Przez długi czas wzbraniałam się przed sięgnięciem po skandynawskie kryminały. Wystarczyła tylko jedna pozycja bym całkowicie przepadła, a taka literatura stała się moją ulubioną. Z czystym sercem mogę polecić powieści Kristiny Ohlsson. Odkąd przeczytałam pierwszą książkę tej autorki- a była to powieść "Wyścig z czasem"- uważnie śledzę zapowiedzi wydawnicze by nie przegapić pojawienia się nowości napisanej przez panią Ohlsson. Liczę też, że kiedyś uda mi się nadrobić braki i przeczytać wszystko, co do tej pory wydano.
"Pojedynek z Diabłem" to kontynuacja, druga i zarazem ostatnia część opowieści o tym co przeżył adwokat Martin Benner. Jeśli poprzedni tom, a dokładniej rzecz biorąc- wydarzenia w nim pisane zaskoczyły Was i wciągnęły- to gwarantuję, że "Pojedynek..." wywoła u Was jeszcze większe emocje. Książka jest niesamowicie wciągająca, interesująca, po prostu chce się czytać. Ma w sobie wszystko to, co winien posiadać dobry kryminał: zaskakujące zwroty akcji, rozwiązanie,...

Mecha_Kulturacja | 2016-03-22

Pojedynek z Diabłem to kontynuacja intrygującej powieści kryminalnej Zagadka Sary Tell, autorstwa jednej z najciekawszych szwedzkich autorek - Kristiny Ohlsson. Autorka znana jest przede wszystkim z rewelacyjnego cyklu o przygodach Frederiki Bergman, wydawanego także przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Ty razem Ohlsson pozwala swoim czytelnikom rozwiązać zagadkę zaginionego syna Sary Texas, kobiety, która popełniła samobójstwo, wcześniej przyznając się do dzieciobójstw. Jej sprawą zajmuje się adwokat Martin Benner.

Po zakończeniu sprawy Sary, bohater wbrew własnej woli zostaje wciągnięty w sprawę poszukiwań jej zaginionego syna. Czteroletni Mio został uprowadzony bezpośrednio z przedszkola, a policja zachowuje się tak, jakby świadomie ukrywała część faktów. Brenner podejmuje się poszukiwań chłopca, ponieważ gangster o pseudonimie Lucyfer grozi śmiercią jego rodzinie. Niestety nie jest to jego największy...

| 2016-03-13

Gdzie jest Mio? Jak to się stało, że zaginął? I dlaczego ktoś próbuje wrobić Martina w zbrodnie, których nie popełnił?

Martin jest uznanym szwedzkim prawnikiem. W swojej poprzedniej sprawie broniąc Sary Tell wpadł z konflikt z amerykańskim światem przestępczym co teraz odbija mu się czkawką. Zastraszony, musi odnaleźć Mio, czteroletniego chłopca który zaginął. Zniknął z oczu nauczycielkom w trakcie zabaw w przedszkolu tuż po tym jak jego matka, Sara, odebrała sobie życie. Ojciec chłopca zmusza Martina do pomocy. Jak? Oprócz tego, że próbuje mu przypisać zbrodnie, których ten nie popełnił, to jeszcze odkopuje tajemnice z przeszłości i grozi jego adoptowanej córce. Martin zdaje sobie sprawę, że tym razem stąpa po naprawdę cienkim lodzie…

Lubię kryminały, które maja swój specyficzny, skandynawski klimat. Lubię kryminały, które każą mi myśleć i nie są oczywiste. Pojedynek z diabłem właśnie się wpasował w oba te punkty. Co prawda, ta książka to kontynuacja Zagadki Sary Tell , której...

Anna Sochacka | 2019-03-26
Przeczytana: 26 marca 2019

Bardzo dobra kontynuacja "Zagadki Sary Tell". W tej części, Martin Banner musi dowiedzieć się, co stało się z 4-letnim synkiem Sary, Mio. Zagrożone zostało życie jego i najbliższych.
Świetna zagadka kryminalna, zawiła intryga, stopień skomplikowania i niesamowite zakończenie sprawiają, że całość czyta się naprawdę z ogromnym zainteresowaniem.

Lily76 | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Druga część przypadła mi do gustu nieco bardziej niż pierwsza. Mimo to nie zależy mi na kontynuacji tego cyklu, choć nie wiem, czy jest planowana. Wolę poprzednie książki autorki.