Odważny

Okładka książki Odważny
Jack Campbell Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zaginiona flota (tom 3) fantasy, science fiction
480 str. 8 godz. 0 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Zaginiona flota (tom 3)
Tytuł oryginału:
Courageous
Wydawnictwo:
Fabryka Słów
Data wydania:
2012-05-07
Data 1. wyd. pol.:
2012-05-07
Liczba stron:
480
Czas czytania
8 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375747331
Tłumacz:
Robert J. Szmidt
Tagi:
zaginiona flota
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
189 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
961
961

Na półkach:

Dramaturgia nieco rośnie i pojawia się cień działania obcej cywilizacji. Jeszcze nikt nic nie wie, a jednak już mamy tajemnicę z dreszczykiem.
W ramach moich luźnych refleksji technologicznych zastanawiam się, czy autor ma zielone pojęcie, czym jest ogniwo paliwowe?. To nie jest bateryjka, którą trzeba po zużyciu wyrzucić i udać się do „Biedronki” po nową. Mówiąc obrazowo - to takie urządzenie wytwarzające prąd elektryczny w ten sposób, że wlewa się do niego paliwo, tak jak benzynę do baku samochodu, a spalanie tego paliwa odbywa się bez ognia, po prostu paliwo podlega przemianie chemicznej, w wyniku której powstaje prąd bez ognia i dymu. To przemiana energii chemicznej wprost na energię elektryczną z tak małymi stratami, że gdyby samochód zastosował benzynę do zużywania jej w ten sposób w ogniwie paliwowym, to być może na jednym baku mógłby okrążyć Ziemię. Zatem statki powinny szukać PALIWA do swoich ogniw paliwowych, a nie tworzyć za każdym razem nowe ogniwa, bo to cuchnie absurdem i niezrozumieniem samej idei ogniwa paliwowego.
Niewykorzystany potencjał energii gwiazd, to moje kolejne zdziwienie. Statki powinny posiadać na pokładach urządzenia umożliwiające czerpanie energii bezpośrednio z gwiazd i na przykład odtwarzać tym sposobem paliwo do swoich ogniw paliwowych. Mogłyby także wyłapywać protony potrzebne do reaktorów termojądrowych, a takowe cywilizacja rozwinięta powinna już umieć stworzyć i używać. Wówczas materiały rozszczepialne byłyby średnio potrzebne, z wyjątkiem ewentualnych zastosowań do broni.
Co do rzadkich pierwiastków do pewnych urządzeń na pokładzie, to nie bardzo rozumiem, w jaki sposób miałyby się „zużywać”. Przecież pierwiastki nie znikają.
Nie rozumiem, dlaczego statki nie zbierają metali z wraków, przecież łatwiej przetworzyć taki wrak, niż lecieć do jakiejś kopalni po surowce.
Osobnym zagadnieniem, to błędnie opisywane efekty relatywistyczne, zważywszy na fakt, iż prędkość w równaniu Einsteina jest względna, czyli zawsze względem czegoś. Jeśli chodzi o układy inercjalne umożliwiające statkom zwroty bez wyrwania bebechów z załogi, a mowa tu o prędkościach o pokaźnych ułamkach c, to trzeba zauważyć iż cywilizacja zdolna do stworzenia takich układów musiałaby rozwiązać problemy, od których może rozboleć głowa. Jeśli potrafiliby coś takiego, to zarazem musieliby potrafić kilka takich rzeczy, że z wrażenia czytelnik musiałby zemdleć, ale tego tematu rozwijał nie będę.
Książka jako czytadło - dla mnie wciąż na TAK, choć autor wykonał coś, czego nie lubię, mianowicie przerwał książkę w trakcie akcji.

Dramaturgia nieco rośnie i pojawia się cień działania obcej cywilizacji. Jeszcze nikt nic nie wie, a jednak już mamy tajemnicę z dreszczykiem.
W ramach moich luźnych refleksji technologicznych zastanawiam się, czy autor ma zielone pojęcie, czym jest ogniwo paliwowe?. To nie jest bateryjka, którą trzeba po zużyciu wyrzucić i udać się do „Biedronki” po nową. Mówiąc obrazowo -...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 021
  • Chcę przeczytać
    297
  • Posiadam
    253
  • Science Fiction
    22
  • Ulubione
    21
  • Fantastyka
    17
  • Teraz czytam
    10
  • Sci-Fi
    9
  • Audiobook
    7
  • Chcę w prezencie
    6

Cytaty

Więcej
Jack Campbell Odważny Zobacz więcej
Jack Campbell Odważny Zobacz więcej
Jack Campbell Odważny Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także