Oddychaj mną

Okładka książki Oddychaj mną Abbi Glines
Okładka książki Oddychaj mną
Abbi Glines Wydawnictwo: Pascal Cykl: Sea Breeze (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Sea Breeze (tom 1)
Breathe
Pascal
2016-02-12
2016-02-12
2013-06-04

Abbi Glines zaserwowała nam dwójkę bezbarwnych bohaterów zakochanych w sobie już od pierwszych stron, najpiękniejszą dziewczynę na świecie (która oczywiście nie jest tego świadoma) i jej rycerza, którego z kolei prawie wcale nie mamy okazji poznać. Zero dram, zero niedomówień, ot taka przewidywalna historyjka. I w sumie tego właśnie się spodziewałam. Lubię czasem takie lekkie pozycje, ale skłamałabym mówiąc, ze mózg nie wypływał mi lewym uchem przez 3/4 ich rozmów 🥴
Mam za to alergię na napompowane dialogi, przepełnione archaizmami i niestety nie mogę przejść obojętnie, kiedy nastolatka w 21 wieku mówi, ze się czegoś „lęka”, chociaz moze to już kwestia kiepskiego tłumaczenia…
Ogólnie porównując pierwszy tom Sea Breeze z serią Rosemary Beach, to pierwsze wypada bardzo słabiutko, ale dam tej serii jeszcze szansę

Ponad połowę przeczytałam na wdechu, a później nie mogłam się zmusić żeby dobrnąć do końca. Może dlatego, że wszystko się działo według utartego schematu i wiedziałam, co się wydarzy. Poza tym, byłam zmęczona ich rozterkami.
Do autorki się jednak nie zraziłam.

Do autorki się jednak nie zraziłam.

Dla nastolatek co to lubią rzygac tęcza

Dla nastolatek co to lubią rzygac tęcza

Abbi Glines pisze tak fantastyczne książki, że nie można "przejść" koło nich obojętnie. Ręce same się rwą, aby chwycić książkę. Polecam historię Sadie i Jaxa <3

Dobra książka, ale tylko jeśli chcecie wrzucić na wakacyjny luz. Ogólnie nic skomplikowanego, można "przeżyć wakacyjną miłość" książkową. Fajna, na raz, ale na pewno nie będę kontynuuowała, gdyż następne części są o innych już bohaterach.

Moja ocena: 4/6 - na wakacyjny klimnat

Moja ocena: 4/6 - na wakacyjny klimnat

Szybko sie czyta i przyjemnie. Czlowiek zapomina sie na chwile i pojawia w milym i fajnym swiecie. Dobrze skonstruowana i mila.

No cóż. Mogę szczerze powiedzieć, że bardzo lubię twórczość Abbi Glines i większość tomów z serii "Sea breeze" przypadła mi do gustu. Tom pierwszy przeczytałam jako któryś z kolei i może to i lepiej - gdybym od niego zaczęła, mogłabym być boleśnie rozczarowana. Jak dla mnie opowieść mocno przesadzona, bohaterowie widzą się pierwszy raz na oczy, a już kochają się miłością dozgonną. Wiem, wiem, że o to właśnie chodzi w tego typu romansach, ale tutaj po prostu każda strona ocieka przesadą i słodyczą. Przeczytałam szybko, bo to lektura typowo do pochłonięcia w kilka godzin, ale bawiłam się średnio dobrze. Mam nadzieję, że kolejne tomy mnie nie rozczarują.

Czyta się szybko i z zaciekawieniem.

Czyta się szybko i z zaciekawieniem.

Miłość dziewczyny z przeszłością i rockmana ze świetlaną przyszłością.
Sadie White nie ma łatwego życia. Musiała dorosną znacznie szybciej niż jej rówieśnicy. Zajmuje się nie tylko domem, ale i ciężarną matką. W głębi serca marzy, żeby być zwykłą nastolatką z banalnymi problemami. W czasie wakacji zatrudnia się jako pomoc domowa w luksusowej willi na prywatnej wyspie. Nie spodziewa się, że tego lata poza obowiązkami czeka ją także miłość.
Jax Stone, nastoletni muzyk rockowy i łamacz damskich serc, co roku spędza wakacje w swojej willi. Tylko tu znajduje chwilę wytchnienia od zgiełku Hollywood. To jego azyl, jedyne miejsce, gdzie nie mają wstępu szalone fanki ani polujący na niego paparazzi. Pewnego dnia w swoim domu natyka się na nieznajomą dziewczynę...
Spotkanie Jaxa i Sadie całkowicie zmienia ich życie.
Czy miłość w świecie rocka ma szanse na przetrwanie?
Co zrobić, gdy dwoje ludzi nie może bez siebie oddychać?

Miłość dziewczyny z przeszłością i rockmana ze świetlaną przyszłością.

Świetna! :)

Świetna! :)