Wielki Nieobecny

Cykl: Wielki Nieobecny (tom 1)
Wydawnictwo: Self Publishing
LubimyCzytać

Książka do kupienia tutaj: http://www.motyleksiazkowe.pl/26518-wielki-nieobecny-wielo-ryba-9788394405908.html Wersja elektroniczne książki "Wielki Nieobecny" dostępna tutaj: https://www.e-bookowo.pl/self-publishing/wielki-nieobecny.html Miłość, Przyjaźń, Namiętność oraz Dusza ale nie taka, jaką sobie wyobrażasz. Zmieniamy się przez całe życie i nieraz udaje nam się zrobić znaczący krok,...

Wersja elektroniczne książki "Wielki Nieobecny" dostępna tutaj:

Miłość, Przyjaźń, Namiętność oraz Dusza ale nie taka, jaką sobie wyobrażasz.

Zmieniamy się przez całe życie i nieraz udaje nam się zrobić znaczący krok, ale czy jesteśmy w stanie zmienić się radykalnie przez miesiąc? Tak, że świat już na zawsze będzie wyglądał dla nas inaczej? „Wielki Nieobecny” to książka o miłości, przyjaźni, bratniej duszy i wewnętrznej przemianie, którą przechodzi młody chłopak, sportowiec, znany podrywacz. Staje się to za sprawą Rudzielca wracającego z Indii oraz nie-
znajomej w kapelusiku, która jednym dotknięciem powala na kolana dwumetrowego dryblasa.

To książka o przemianie i otwarciu się na to, co niezwykłe, piękne i tajemnicze. O miłość życia i wielkiej namiętności ze szczyptą duchowości.

Zapraszamy na stronę książki: www.wielkinieobecny.pl

w przygotowaniu:
tom II MIŁOSC- Ludzie i sytuacje nie są do końca takimi, jakimi się z pozoru wydają.

tom III PEŁNIA - Każdy z nas jest dwoistej natury- duchowej i fizycznej, ale bardzo mało osób akceptuje ten fakt.

tom IV KUSZENIE - Głupiec potyka się o kamienie, a mędrzec buduje z nich stopnie.

źródło opisu: http://www.wielkinieobecny.pl/

źródło okładki: http://www.wielkinieobecny.pl/

Puchatka | 2016-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 marca 2016

Więcej na temat tej książki: http://matkapuchatka.blogspot.com/2016/03/wielki-nieobecny-kem-frydrych.html

Zastanawialiście się kiedyś nad wydaniem książki we własnym zakresie? Teraz możliwości są nieograniczone - każdy, kto czuje się na siłach (finansowo i psychicznie) może być dziś autorem. Może w Waszych szufladach leży coś, co należy wydać? Kem Frydrych prezentuje nam "Wielkiego Nieobecnego", a jak ktoś coś napisał, to nie po to, by nadal leżało w szufladzie.

Książka na pewno nie zaskakuje wartką akcją, chociaż i takie zrywy się tu zdarzają, ale jest ona raczej materiałem do rozważań nad emocją, uczuciem, głębią. Czytelnik, który wkręci się konkretnie w tę duchowość, z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. I chociaż czasem treść wydaje się mocno naciągana i nierealna, jest pełna świetlistej magii - bez wróżek czy różdżek, ale takiej mocy płynącej z wnętrza, którą każdy może w końcu odnaleźć.

Sama nie czytam raczej książek o miłości. Unikam takich typowych romansów - to po...

Książkomania | 2016-05-14
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Zmiana na lepsze.

Często w naszym życiu nie dostrzegamy samych siebie. To paradoksalne, ale tak jest z wieloma z nas. Książka Kem Frydrych to nie tylko przepiękna opowieść o miłości, o jej sile i potędze, lecz również o patrzeniu w głąb siebie, wydobywaniu ze swojego wnętrza tych wartości, które gdzieś po drodze zagubiliśmy. „Wielki Nieobecny” to głęboka, życiowa powieść, która porusza nas swoją fabułą i odbiciem jej w rzeczywistości.

„Kiedy spotyka się dwoje ludzi i odczuwają siebie na poziomie duszy, to na pewno dzieje się coś niezwykłego.”

Karl to wysportowany, młody chłopak, który lubi dziewczyny. Po swoim wyskoku na zawodach, o którym wolałby zapomnieć, wyjeżdża na upojny weekend z piękną dziewczyną. W drodze powrotnej spotyka Natalie – szalonego rudzielca. Z początku wydaje mu się dziwna, jednak z biegiem czasu los sprawia, że odkrywają w sobie nawzajem bratnie dusze. Jest jeszcze Anmarie – nieznajoma, która powala go na kolana jednym dotknięciem. Karl jeszcze nie wie, że...

Rose | 2016-04-25

W książce poznajemy chłopaka, który przechodzi poważna przemianę wewnętrzną, a jest ona radykalna i szybka. Karl jest podrywaczem i znanym sportowcem, który wracając z kolejnych podbojów, spotyka ciekawą dziewczyna. To jego bratnia dusza. To dzięki niej zaczyna myśleć nad sobą, ona rozpoczyna całą przemianę chłopaka. Od tej pory los styka ich ze sobą. Drugą osoba istotną dla bohatera jest Anmarie, do której żywi gorące uczucie bez pożądania!

Karl jest człowiekiem po różnych przejściach. Ma za sobą śmierć matki, wyrzucenia z klubu sportowego i nieudany związek. Jednak nie poddaję się. Dzięki przeznaczeniu spotyka na swojej drodze osoby, które już na zawsze zostawią w nim swój ślad.

No właśnie co to jest przeznaczenie? Kieruje ono życiem każdego z nas, w tym również bohatera książki. Los jest przewrotny i lubi nas zaskakiwać. W powieści poruszany jest też temat medytacji. Dużo jest o wnętrzu człowieka, jego uczuciach i wyciszeniu.

Ja trochę czułam się zasypana informacjami,...

Aleksji | 2016-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

www.stanzaczytany.blogspot.com

Z uporem szła mi ta książka. Lubię coś nowego, albo kiedy w książce zawarte są analizy ludzkiego zachowania, i choć tutaj jest to zawarte, jakoś mnie nie powaliła na kolana. Fabularnie książkę oceniam dość dobrze, chociaż bardziej podobały mi się koncepcje psychologiczne, ale samo czytanie nie szło mi rewelacyjnie. Wielokrotnie odkładałam ją i dopiero po paru dniach chwytałam ją w ręce. ,,Wielki Nieobecny" ma swoje duże plusy, ale są także minusy.

,,– Pamiętaj, jeśli mamy się jeszcze kiedyś spotkać, to spotkamy się, żeby nie wiem co, ponieważ w życiu nie ma przypadków."

Przeznaczenie. Odgrywa dużą rolę nie tylko w naszym życiu, ale także i w książce. Natalie oraz Karl są świadkami tego, jak dobitnie los może ich nakierować na siebie. Każdy krok, każda sytuacja i rozmowa praktycznie jest znacząca w naszej przyszłości - nawet tej dalekiej. Dlatego zaletą tej książki jest pokazanie Czytelnikom wartości życiowej. Przyznam z bólem, że aż...

Sylwek25 | 2016-02-25

Karl to młody człowiek, którego w życiu spotkało wiele złego - najpierw śmierć matki, potem wyrzucenie z klubu sportowego, zakaz udziału w zawodach, na kórych zarabiał, parszywy związek z Moniką - kobietą, która sprowadziła na niego te nieszcześcia. Chcąc odciąć się od tego co go spotkało, wyjeżdża na weekend do Rzymu z piękną Ewą mając nadzieje, że zapomni o swoich przeżyciach. Ich znajomość nie trwa dłużej niż weekend, lecz na drodze Karla zostaje postawiona inna kobieta - Natalie, która podobnie jak on, ma za sobą ciężkie chwile w życiu i, aby je przetrwać wyjechała do Indii.
Spotkali sie przypadkowo kilka razy na lotnisku oraz innych okolicznościach od razu wyczuwając niezwykłą przyjaźń, która ich połączyła. Każde z nich rozeszło sie w swoje strony lecz los splata ich losy ze sobą. Po pewnym czasie zamieszkują razem co dobrze się składa, gdyż Karl pozanje miłość swojego życia, ale nie wie jak sobie z nią poradzić, gdyż jest nią Anmarie - kobieta zjawa, która zostawiła po sobie...

krystyna | 2016-02-05
Przeczytana: 03 lutego 2016

Wielki Nieobecny jest książką dla każdego bez względu na wiek. Polecam ją ponieważ miłość i przyjaźń opisana jest w niezwykły i bardzo piękny sposób. Czekam bardzo na dalszy ciąg.

Aga

splotplot | 2016-02-03

Ksiażka jest bardzo ciekawa. Odpowiada na wiele ważnych dla mnie pytań.
Można ją prawie medytować. Chociaż jest zajmująca, to wspaniale się ją czyta przed snem, bardzo wycisza.

CzikCzik | 2016-01-31

Książka naprawdę fajna. Historia o zwykłych ludziach, którym przydarzają się niezwykłe rzeczy. Wciągająca, zdecydowanie polecam.

Kasia111 | 2016-01-24

Bardzo lekko czyta się tę książkę. Już teraz czekam z niecierpliwością na następne części. Bohaterzy tej książki są bardzo barwni i wyraziści. Fabuła bardzo wciąga i nie można się od niej oderwać.

Jolek | 2016-01-19

Wielki Nieobecny
Czytałam fragmenty i myślę, że ta pozycja może być wspaniałym prezentem dla młodych jak i dla dorosłych, poszukujących prawdziwych wartości i szukających odpowiedzi na egzystencjalne pytania - duchowa uczta w ciekawej i intrygującej oprawie fabuły :)