Anioł na ramieniu

Wydawnictwo: Novae Res
electric_cat

Adelina Gelans, młoda i atrakcyjna redaktorka wydawnictwa Get Lucky, za namową swojej przyjaciółki zakłada sobie konto na portalu randkowym. Jej naiwność styka się ze światem pieczołowicie ukrywanych erotomanów i seksoholików. Na przekór swojej Cheru, mieczonośnej anielicy, umawia się na spotkanie z Janem, który wprowadza ją w krainę grzesznej rozpusty. Możliwe, że wszystko ułożyłoby się tak...

Możliwe, że wszystko ułożyłoby się tak jak trzeba, gdyby nie JEGO tajemnice. Czy
piękna dziewczyna z Aniołem na ramieniu będzie przy nim szczęśliwa? Czy odkryje
zagubione puzzle całej układanki? Czy narazi siebie i swoją czteroletnią córkę Julcię na niebezpieczeństwo?

„Anioł na ramieniu” to powieść z zaskakującymi zwrotami akcji. Autorka z wyczuciem porusza problemy współczesnej kobiety. Tematyka miłosna rozpatrywana na różnych płaszczyznach niech będzie zachętą, by sięgnąć po tę wyjątkową pozycję.

źródło opisu: Novae Res, 2015

źródło okładki: Novae Res, 2015

Mystery | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Nic ciekawego
Przeczytana: 2015 rok

Nic wartego uwagi.

Sihajan | 2016-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2016

O kur...czaczek. Już wiem, dlaczego większość wydawnictw nie drukuje wszystkiego, jak leci, tylko robi pewną selekcję. Po to, żeby nie przepuszczać takich szmir. Na to, że to "wydawnictwo" Novae Res jest za to odpowiedzialne, uwagę zwróciłam zbyt późno, bo w ogóle nie wzięłabym tego do ręki. Dla nieświadomych - Novae Res to drukarnia, która za pieniądze autora drukuje książki. Każda jest dl nich warta wydania, bo oznacza kilka tysięcy złotych zarobku. Najczęściej drukują tam nastolatki, które przeznaczają na ten cel pieniądze z komunii, których nie zdążyli zgarnąć rodzice :P, ludzie, którzy zebrali na ten cel pieniądze na polakpotrafi.pl i ci, którym "teksty" odrzuciły wszystkie inne wydawnictwa.

Takiej szmiry nie czytałam już dawno. Nawet Grey napisany jest bardziej przyzwoicie. Tu - ni ładu, ni składu, fabuła dziwaczna, bohaterowie aż nierzeczywiści, błędy składniowe, rzeczowe, literówki(pani autorko, proszę pozwać "wydawnictwo" do sądu, bo ponoć robią korektę, a tu nie...

Aleksji | 2016-05-22
Przeczytana: 21 maja 2016

Niezwykle ważną dla mnie sprawą jest polubienie głównych bohaterów, jednak w powyższej książce miałam z tym ogromny problem. Adelinę lubiłam do czasu, aż pokazała swoją ,,uległą" stronę. Pragnę zaznaczyć, abyście nie kojarzyli tego z praktykami BDSM. Główna bohaterka po prostu, złapana w szpony miłości, z twardej kobiety stała się tą udręczoną, biedną, zakochaną. Z początku nie podobała mi się ta zmiana, oburzało mnie to, jak w szybkich tempie, z powodu dobrego seksu i tajemniczego przystojniaka, diametralnie nastąpiła w niej zmiana. Z jednej strony wiedziała, że powinna zakończyć tę toksyczną znajomość, jednak wybierała drogę nadziei. Przez zauroczenie w niebezpiecznym mężczyźnie kierowała się wiarą, że on się zmieni, zadba o ich szczęście i przyszłość. Ten optymizm tak ją zaślepił, że nie chciała ujrzeć prawdy.
Jana również nie polubiłam. Lubię niegrzecznych mężczyzn, uwielbiam, gdy takowi pojawiają się w literaturze, jednak poznając głównego bohatera, od początku nie czułam do...

Lękam się ognistej namiętności. Ona często kończy się bólem i łzami. Czy nie lepsza miłość bezpieczna, czuła, prawie przyjacielska? Pożądanie będzie szukać nowych doznań, ten z pocałunkiem w czoło zostanie. Pokaż mi miejsce na ziemi, gdzie oba te światy spotkam w jednym człowieku.

W moje ręce trafił kolejny debiut. Erotyk. W doborze książek kieruję się zasadą, aby każdej dać szansę, bez zbędnych uprzedzeń. Wielu ludzi widząc kolejny erotyk - w dodatku debiut - szybko klasyfikuje go na jedną półkę z Greyem. Czy słusznie? Spójrzmy prawdzie w oczy. Napisanie dobrego, ciekawego i wyróżniającego się czymś erotyku to spore wyzwanie! Czy Anna Daszuta sprostała wymaganiom czytelników, których apetyt rośnie wraz z czytaniem? Przekonajmy się.

Anna Daszuta - zapalona fanka motoryzacji i motocykli, coach i podróżniczka. Od dzieciństwa marzyła o podzieleniu się swoim wewnętrznym światem z innymi. Robiła to na wiele sposobów, będąc zawsze blisko i dla ludzi. W swoim życiu kieruje się...

Rose | 2016-05-19
Przeczytana: 12 maja 2016

Krąży opinia, że zakochani są roztrzepani, a miłość oślepia. Dosiąga człowieka strzała Amora i koniec. Przepada. To uczucie kojarzy się z szaleństwem. Możemy zobaczyć, jak wielkim, w książce Anny Daszuty „Anioł na ramieniu”.

Adelina Gelans to młodą i bardzo atrakcyjna redaktorka wydawnictwa Get Lucky. Za namową Emilki, swojej przyjaciółki pewnego dnia zakłada konto na portalu randkowym. Jej naiwność spotyka się tam ze światem wyuzdanych i niepoprawnych seksoholików. Wkrótce mimo przestróg Cheru, mieczonośnej anielicy, umawia się na spotkanie z Janem, który jest intrygującym mężczyzną. On wprowadza ją w krainę rozpusty. Niestety bohaterka jest głucha na upomnienia. Co wyniknie z tej znajomości? Kim okaże się poznany mężczyzna?

Grazia_czytaninka_ | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Czy wierzycie, że w Waszym życiu jest anioł, który czuwa nad Waszym życiem? Który stara się uchronić Was od wszelkiego niebezpieczeństwa? Mówią, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, który nad nami czuwa.

Nasza Adelina ma to szczęście, że potrafi rozmawiać ze swoim aniołem, który ostrzega ją przed niebezpieczeństwami. Sama chciałabym mieć takiego anioła stróża. Tyle, że ona zazwyczaj lekceważy każde słowo swojego Cheru. Czyli co możemy z tego wywnioskować? Że nasza bohaterka potrafi być lekkomyślna, czasem nawet naiwna. Ale każdy z nas ma wady. Z całą pewnością bardzo kocha swoją córeczkę Julkę, co widać na kartach tej powieści. Nie mogę powiedzieć jednak, że była to postać do której czułam jakąś szczególną sympatię, ponieważ jej zachowanie niejednokrotnie mnie irytowało. Od kiedy poznała tajemniczego Jana, nie widziała świata poza nim, pomimo, iż on notorycznie ją krzywdził.

Jan był postacią do której na samym początku poczułam ogromną niechęć. Musze jednak stwierdzić, iż...

Przyjemnepl | 2015-12-17

Wszystkie swoje książki poszukuję sama, jednak tą poleciła mi sama autorka poznana przez przypadek nie wiedząc nawet, że napisała książkę erotyczną. Widząc opinie nie miałam wątpliwości, że będzie to coś innego i się nie pomyliłam, ale od początku.

Adelina główna bohaterka jest kobietą trzydziestoletnią, która w życiu już nie jedno przeszła, jednak mimo, że praktycznie ma wszystko, pracę, urodę, czteroletnią córkę to brakuje jej miłości, namiętności. Po feralnym zdarzeniu, w którym zostaje pobita, poznaję mężczyznę Krzyśka, który ratuje jej tego dnia życie. Krzysiek jest poetą, jego słowa dogłębnie trafiają w samo MOJE sedno.

„Kiedy jesteś szczęśliwy? – Adelina odsunęła się nieznacznie.

– Kiedy jesteś obok. Chcę przeżyć z tobą i utrzymać coś szczerego, prawdziwego i niepowtarzalnego.

– Co to jest niepowtarzalność? – spytała drżącym głosem.

– Przechadzanie się z tobą i obok ciebie. Tak z wolna i bardzo cichaczem. Krokiem dokładnym, przyległym, doskonałym, wszystkimi pięcioma...

Marta Daft | 2015-12-10
Przeczytana: sierpień 2015

Anioł na ramieniu jest pozycją niebanalną.. Tu nic nie jest oczywiste i czarne lub białe. Każdy bohater skonstruowany jest w głęboki i zrozumiały sposób ale potrafi zaskoczyc postawa lub wyborami :)Miałam dylemat kogo lubic po całości a kogo tylko troche. Po przeczytaniu wiem jedno chce wiecej absolutnie... czekam na dalsze losy Adeliny i dwóch cudownych i jakze roznych braci..

kwiatusia | 2015-11-17
Przeczytana: 10 października 2015

Zapoznawszy się z opisem wydawcy spodziewałam się po książce "Anioł na ramieniu" Anny Daszuty typowego erotyku w których to sceny łóżkowe będą pojawiały się na pierwszym planie - jednak okazało się, że nie do końca jest to stricte ten gatunek. Czy jestem rozczarowana? Oczywiście, że nie! Bardzo lubię jeśli w powieściach, które czytam pojawia się jakaś głębia; gdzie poruszane są trudne, a nawet kontrowersyjne tematy i gdzie to postać literacka jest rzucana na głęboką wodę.
A zdecydowanie w debiucie autorki możemy to odnaleźć i to w dużej ilości. Za to ode mnie duży plus!

Atrakcyjna Adelina Gelans główna bohaterka książki pracuje w wydawnictwie książkowym. Jest to jej praca marzeń. Gorzej mają się u niej sprawy sercowe. Samotnie wychowuje małą córkę. Już raz zawiodła się na mężczyźnie, któremu zaufała dlatego teraz nie zwraca większej uwagi na komplementy i odważne spojrzenia płci przeciwnej. Za namową przyjaciółki jednak decyduje się założyć konto na portalu randkowym choć...

Alexandra | 2015-11-08

„Anioł na ramieniu” Anny Daszuta to książka, która trzeba przeczytać. U mnie była na liście takich książek od samego początku. Uwiodła mnie okładka, która kusi i zachęca, aby ją otworzyć. Sam opis i opinie recenzentów też miały duży wpływ na moje zainteresowanie powieścią. I teraz, po przeczytaniu jestem tak samo zachwycona, jak każdy inny czytelnik.
Adelina to kobieta, której w życiu raczej nic nie wychodzi. Jedyne co daje jej szczęście to jej córeczka, Julcia. W życiu uczuciowym odnosi coraz większe porażki. Aż pewnego dnia, na portalu randkowym poznaje Jana. Człowieka, który zmieni całe jej życie. Wprowadza ją do świata uniesień, pragnień i cielesnych przyjemności. Z czasem ten związek zaczyna się robić toksyczny. Adelina sama nie wie, co ma myśleć o tym wszystkim, lecz coraz bardziej nie może się oprzeć przystojnemu Janowi. Książka nie jest idealnym romansem, jakich znajdziemy wiele.” Anioł na ramieniu” raczej pokazuję nam ciemne strony złej miłości, choroby i ukazuję świat...