Strumienie srebra

Cykl: Legenda Drizzta (tom 5)
Wydawnictwo: ISA
Streams of Silver

"Twe oczy zalśnią, gdy zobaczysz rzeki srebra w Mithrilowej Hali". Krasnolud Brenor Batlehammer, barbarzyńca Wulfgar, halfling Regis, mroczny elf Drizzt walczą z potworami i magią na swej drodze do Mitrilowej Hali...

Malpa79 | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Juz mnie meczy coraz bardziej ta seria. Na szczescie zostala juz mi tylko jedna ksiazka. Na poczatku bardzo mi sie podobaly te ksiazki teraz wychodzi coraz bardziej plaskosc bohaterow. W tej opowiesci historia jest jeszcze nawet spoko jest dynamicznie, sa ciekawe miejsca sporo sie przemieszcaja. W pierwszych ksiazkach autor mocno sie skupial na przedstawieniu Drizzta i to bylo bardzo fajne teraz kiedy juz go znamy probuje opisac reszte po trochu ale tu juz wychodzi mocno stereotypowo. Lekkie szybkie i nawet przyjemne to wszystko.

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Drużyna odszukuje dom króla krasnoludów - Bruenora. Jest to bogate miejsce strzeżone przez smoka. Czyżby nie brzmiało jak hobbit?
Pomimo ogólnego podobieństwa do klasyki gatunku, autor przedstawia czytelnikowi totalnie inną historię. Mamy wiele barwnych postaci, jak zwykle nie brakuje zapierającej dech w piersi walki oraz nowych przeciwników.
Wreszcie pojawia się ktoś kto dorównuje umiejętnościami Drizztowi - człowiek - Artemis Entreri.

| 2014-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2014

Zachwiane w poprzedniej części proporcje między walką a fabuła w tej wróciły do normy. Wędrówka bohaterów nie jest już tylko i wyłącznie usłana tonami ciał. Do tego szybko zdobywająca zainteresowanie postać Artemisa Entreri stawiają tą część w lepszym świetle od poprzedniej.

Krystian Bas | 2015-05-10

Moim zdaniem dużo lepsza od poprzedniczki część Legendy Drizzta, opowiadająca o podróży w celu odzyskania utraconego dziedzictwa Bruenora Battlehammera. Niewątpliwym plusem są pojawiający się w książce antagoniści, a zwłaszcza jeden z nich - Artemis Entreri, będący jedną z najlepszych postaci całej serii.

13bpm | 2012-12-19
Przeczytana: 2002 rok

Świetny rozwój i niespodziewane zwroty akcji. Konkretnie i ciekawie przedstawione tło. Naturalne dialogi wzbogacone opisem wyrażanych emocji. Całość trzyma w napięciu.

Jelonia Agnieszka | 2011-05-09

Gratka dla wszystkich, którzy lubią krasnoludy, dobre opisy i przede wszystkim walka z smokiem. Polecam

MateoLuca | 2016-01-24

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.

Dariusz | 2012-03-26
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Tu była jazda. Tu pojawia się słynny Artemis Entreri! Iście zajebiście!

bul | 2013-02-27

Najlepsza książka cyklu, dobrze by było jak by się na tym skończyło.

Zara | 2015-07-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Teraz muszę znaleźć tylko kolejny tom!