Klejnot halflinga

Cykl: Legenda Drizzta (tom 6)
Wydawnictwo: ISA
The Halfling's Gem
Drizzt, D&D, Zapomniane Krainy

Regis wpadł w szpony skrytobójcy Artemisa Entreriego, który zabiera go na południe od Mithrilowej Hali, do Calimportu, aby dostarczyć go nikczemnemu Pashy Pookowi. Ale na pięty następują mu Drizzt i Wulfgar, zdecydowani ocalić Regisa przed jego własnym szaleństwem oraz potężnymi nieprzyjaciółmi. Choć rozsądek podpowiada mu, żeby uciekać, Entreri niecierpliwie czeka na chwilę, gdy Drizzt go dosięgnie. Skrytobójca pragnie udowodnić raz na zawsze, że najgroźniejszy szermierz nie może zostawić w swoim sercu miejsca na przyjaźń i miłość. Drizzt będzie musiał udowodnić, że jest inaczej.

źródło opisu: http://isa.pl

źródło okładki: http://isa.pl

MatiOti | 2015-09-14
Przeczytana: wrzesień 2015

Trylogia Doliny Lodowego Wichru to klasyka ze świata Forgotten Realms, której przedstawiać zbytnio nie trzeba. Jedni ją kochają, inni nienawidzą, a ci co nie czytali często mają już wyrobione zdanie, na podstawie samych rekomendacji swoich bardziej doktoryzowanych Znajomych :)

Czego zatem możemy oczekiwać po lekturze? W skrócie: Mroczny Elf, Krasnolud, Barbarzyńca i Łuczniczka w nieustającej drodze, poszukiwaniach, pościgach i ciągłej walce, zarówno konwencjonalnej z orkami, trollami i goblinami, jak i magicznej, z potężnym Artefaktem-Reliktem i inszymi czarnoksięskimi mocami. No i generalnie mało tu opisów przyrody, za co tak wielu nie lubi R. A. Salvatore'a :)

Można kręcić nosem, że wtórne, że sztampa, że komercja, etc. Ale jeśli wziąć pod uwagę, że Trylogia została spisana ćwierć wieku temu, to można potraktować ją choćby jako jedno z istotnych wydarzeń w dziejach literatury fantasy. W końcu: kto z miłośników fantasy nigdy nie słyszał imienia Drizzta Do'Urdena ręka do góry -...

| 2011-07-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 lipca 2011

Jak na kogoś, kto nigdy nie czytał tego typu literatury, książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a raczej jej treść. Krainy, przygody i niesamowite postacie... Czego chcieć więcej. Czyta się naprawdę miło, niemal pożerając strony byle tylko dowiedzieć się co dalej. Jednocześnie odpręża i pozwala zapomnieć o wszystkim. Tyczy się to oczywiście wszystkich części.

Pepe_Tczew | 2015-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Szósty tom Drizzta już za mną. Jak już wspominałem nie jest to literatura najwyższych lotów, ale jeśli potraktujemy ją w charakterze wielkiej, zbliżonej do gry komputerowej przygody, doskonale odpręża i czyta się ją lekko i przyjemnie. Przygoda trwa dla mnie dalej, kolejne tomy czekają.

Dreddenoth | 2014-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dobra przygoda, szkoda ze Drizzt oddał maskę fajna sprawa i wcale nie była oszustwem

Urko88 | 2015-06-19

Póki co chyba najlepsza ksiazka salvatore. Swietna

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Kolejna część przygód drużyny i znów zmiana otoczenia. Z ciasnych, krasnoludzkich tuneli akcja przenosi się do Calimportu - ojczystego miasta Entrieriego. Drizzt musi stawić czoła brakowi akceptacji wśród ludzi.
Jak i cała seria książek Salvatore'a, tak i ta traktuje o bezgranicznej przyjaźni. Miłość jaką darzą siebie towarzysze wykracza poza wszelkie standardy.

Krystian Bas | 2015-05-10

Podróż na południe, do oddalonego i nieznanego Calimportu sprawdziła się doskonale. Książka mnie porządnie wciąga za każdym razem, gdy ją czytam i polecam wszystkim fanom fantastyki. Duże skupienie na konkretnych postaciach, epickie walki, po prostu wszystko, czego trzeba.

13bpm | 2012-12-19
Przeczytana: 2006 rok

Świetny rozwój i niespodziewane zwroty akcji. Konkretnie i ciekawie przedstawione tło. Naturalne dialogi wzbogacone opisem wyrażanych emocji. Całość trzyma w napięciu.

Krzysztof | 2011-08-17

Książka jak każda inna. W sklepach znajdziemy lepsze tytuły, na które możemy wydać pieniądze.

MateoLuca | 2016-01-24

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.