Książka do przeżycia

Live this book
Magdalena Witkowska
poradniki
Ag2S

Trudno opisać tę książkę, ale jak się do niej zajrzy, to już nie można się oderwać! Czy myślisz czasem, że powinieneś poświęcać więcej czasu różnym ludziom i rzeczom, które są dla Ciebie w życiu ważne? Oto trzymasz w rękach coś, co bardzo się wyróżnia na tle zalewających nas ze wszystkich stron produktów cyfrowych – książkę, która pomoże Ci żyć pełnią życia. Ta książka wskaże Ci drogę do...

Czy myślisz czasem, że powinieneś poświęcać więcej czasu różnym ludziom i rzeczom, które są dla Ciebie w życiu ważne? Oto trzymasz w rękach coś, co bardzo się wyróżnia na tle zalewających nas ze wszystkich stron produktów cyfrowych – książkę, która pomoże Ci żyć pełnią życia. Ta książka wskaże Ci drogę do refleksji nad własnymi przekonaniami, celami, przyjaźniami, wspomnieniami i marzeniami. Zawiera szczyptę inspiracji i ziarnko refleksji. Jest naprawdę wyjątkowa, pełna mądrych słów w atrakcyjnej oprawie. Weź ją do ręki i nadaj jej niepowtarzalny charakter. Noś tę książkę przy sobie. Inaczej niż miliony tekstów, które możesz dziś bez trudu pobrać z internetu, ona może dać Ci szczęście.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Izabela Pycio | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

"Poszukiwanie inspiracji to coś zupełnie innego niż poszukiwanie potwierdzenia słuszności własnych przekonań czy wypracowanie konsensusu. Nie trzeba się z niczym zgadzać, żeby odnaleźć w sobie inspirację. Tak w szerszym kontekście - nie trzeba się nawet zgadzać z samym sobą."

Kiedyś bardzo chętnie sięgałam po poradniki, teraz już rzadziej do nich zaglądam, jednak zainteresowała mnie ta książka ze względu na jej główne przesłanie, skupienie się bardziej na ludziach niż na rzeczach i zaprzyjaźnienie się z samym sobą. Właśnie takie myśli już od dawna mi towarzyszą, zastanawiam się jak przekonująco przekazywać je swoim dzieciom, chciałabym, aby także w dorosłym życiu były wyczulone na potrzeby innych, nie zatraciły wiary w siebie, optymizmu i pragnienia realizowania własnych marzeń. Otaczająca nas rzeczywistość żyje w wielkim pośpiechu, brakuje w nim naturalnych niegdyś okresów wyciszenia, rozmów z samym sobą, docierania do tych największych wartości uczuciowych w życiu człowieka,...

Wybredna Maruda | 2016-03-12
Przeczytana: marzec 2016

Zapewne słowo "kreatywność" w kontekście literatury kojarzy Wam się ze wszelkimi publikacjami opartymi na destrukcji oraz skierowanymi głównie do młodzieży. Coraz częściej jednak na naszym rynku pojawiają się twórcze twory w formach dziennika, pozwalające na zapisanie swoich różnych przemyśleń i emocji - i na uwolnienie ich po latach jako wspomnień.

Tym razem książka do zniszczenia kolorowania przeżycia. Co więcej, to książka dla dorosłych - dla tych, którzy już swoje przeżyli, z większościami zjawisk się zetknęli, wiedzą, jak zbudowany jest świat, ale nie zdają sobie sprawy, jak to wszystko na nich działa. Dla osób, które w wirze pracy gubią cząstkę własnego "ja" i trzeba im pomóc się do niej dokopać. To materiał skłaniający do refleksji, pomagający w uświadomieniu sobie pewnych spraw dotyczących naszych celów, marzeń i przekonań; dotykających przyjaźni i rodziny, wskazujący popełniane przez nas błędy. A, jeżeli chcemy, dostrzeżemy także wskazówki na poprawę.

Autor, Tom...

książek: 1903
Piotr | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Karolina | 2017-05-22
Przeczytana: 21 maja 2017

"Książka do przeżycia" to moim zdaniem książka bez której da się przeżyć. Autor zawarł w niej kilkanaście ciekawych sposobów jak zmienić coś w swoim życiu na lepsze, sprawić aby każdy dzień przeżywać z dobrym nastawieniem. Mamy w niej sposoby na powrót do czasów dzieciństwa, zaplanowanie wolnego czasu dla siebie i swoich bliskich. Co mi najbardziej się w tej książce spodobało...to dwie gry, które na nowo mogą do siebie zbliżyć rodzinę i przyjaciół, a także interesujące cytaty i złote myśli znanych autorów i osobistości. "Książka do przeżycia" to książka bez której można się obejść, ale posiadanie jej w swoim księgozbiorze nie jest złym pomysłem.

Warsztat | 2018-05-02
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Moje myśli zaprzątała myśl, jak powinno się zrobić/opracować książkę graficzną dla mężczyzn. Jakby w odpowiedzi wpadła mi w ręce ta książka. Grafika jest męcząca, kolorystyka koszmarna. Jednak treści bardzo wzbogacające życie i trafne pytania. Polecam. Tak samo jak: http://fropciafrelinska.blogspot.com/?m=1

Joanna_Korneta | 2016-09-05

Modę na tomiki kreatywne dla dorosłych i na poradnik z dziedziny samorozwoju Tom Chatfield wykorzystuje dość pomysłowo. Jego „Książka do przeżycia” łączy bowiem dwie odmienne sfery publikacji. Z jednej strony to zestaw zadań do wykonania – rozwijających wyobraźnię i pozwalających inaczej spojrzeć na otoczenie, z drugiej strony – zbiór przydatnych cytatów, aforyzmów i uwag, którymi warto się czasem kierować. Autor wszystkiemu nadaje lekką formę, bawi się grafiką, fontami i kolorami, pozostawia puste przestrzenie, które czytelnicy będą chcieli samodzielnie zapełniać (lub będą musieli, bo część miejsc przeznaczona jest na ich notatki). „Książka do przeżycia” jest tomikiem stworzonym na prostym pomyśle i kierowanym do tych odbiorców, którzy lubią pracę nad sobą i autorefleksje. Chatfield proponuje między innymi spacery, podczas których trzeba dokładnie obserwować otoczenie, zachęca do wypróbowania nowych rzeczy (na przykład przepisu kulinarnego). Nie wymaga to zbyt wielkiego wysiłku...

gorska-domatorka | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Był to dla mnie prezent po ciężkim wypadku. Ma obrzydliwą wręcz szatę graficzną, tracenie czasu na rysowanie, zaznaczanie, wpisywanie czegokolwiek jest absolutnie pozbawione sensu. Poza tym jest to wartościowa książka. Najważniejsze to poznanie samego siebie, akceptacja otoczenia, polubienie drobiazgów, wrażliwość emocjonalna wraz z "grubą" skórą. Nie każde medytować, rozwodzić się nad sobą. Ma bardzo ciekawe zadania, niektóre są fascynujące i wiele o nas mówią - np. jakie prace nam się marzą, wykluczając wszelkie możliwe problemy, powody rezygnacji, pensję itd. Pokazuje, że to my możemy zrealizować nasze marzenia. Nie zależy to od nikogo innego.

kamishi | 2019-03-17
Przeczytana: 17 marca 2019

Banalnie napisana, niewiele wnosząca w życie książka.

Ancia | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018