How to Look Expensive: A Beauty Editor's Secrets to Getting Gorgeous without Breaking the Bank
poradniki
Aleksandra Wilk

Autorką książki jest redaktorka działu urody "Glamour", która dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży poznała mnóstwo trików urodowych oraz sekrety nienagannego wyglądu gwiazd. Teraz dzieli się swoją wiedzą z czytelniczkami na całym świecie, pokazując im w jaki sposób eksponować swoje atuty, aby stworzyć wizerunek eleganckiej, stylowej i pięknej kobiety. Dzięki tej książce: – Poznasz...

Dzięki tej książce:

– Poznasz praktyczne informacje dotyczące kosmetyków, mody i urody;
– Dowiesz się, jak wyszukiwać odpowiedniki najbardziej luksusowych kosmetyków świata;
– Odkryjesz tajniki urody gwiazd uznawanych za ikony stylu i dowiesz się, jak osiągnąć podobny efekt;
– Nauczysz się dobierać sezonowe trendy do swojego charakteru i stylu.

źródło opisu: Wydawnictwo Kobiece, 2015

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/

Magdalena T | 2016-01-07
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Andrea Pomerantz Lusting stworzyła naprawdę ciekawy i przydatny poradnik, który zainteresuje niejedną kobietkę. Myślę, że dzięki cennym wskazówkom, każda z nas może zmienić swój obecny styl lub stworzyć go na nowo. Nie wszystko trzeba zastosować na własnej skórze, jednak warto pod ręką mieć coś, co może nam ułatwić codzienną pielęgnację. Autorka w swojej książce stawia na świeżość i neutralność, która ma podkreślić naszą urodę, a nie ją zdominować, bądź zrobić z kobiety sztuczność na obcasach. Wszystko z umiarem i bez przeginania. Mądrze i z głową. Książka została napisana językiem lekkim, czytelnym i niekiedy zabarwionym szczyptą humoru i ironii. Czyta się ją więc z czystą przyjemnością. Porady zostały wzbogacone o przykładowe fotografie gwiazd czy też o szkice, które mają nam zobrazować, o co konkretnie chodzi. Na stronicach tej książki znajdziecie również porady „fachowców”, którzy zajmują się gwiazdami na co...

Andżelika | 2016-01-16

Bardzo przydatna rzecz. Wiele skorzystałam. Dziękuję.

Katarzyna Katt | 2015-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Lubię tego typu poradniki. Z każdego można wyciągnąć coś fajnego dla siebie. Co mi najbardziej spodobało się w tym wydaniu? Z zewnątrz książka prezentuje się rewelacyjnie. Tekst, obrazki, zdjęcia i wszelkie zawarte informacje są tak dobrane, że łatwo się "połapać" w całości książki i można w szybki sposób odnaleźć to, czego aktualnie szukamy. Mnie osobiście najbardziej podobały się trzy sekcje, włosy, paznokcie i makijaż.
Ponadto możemy poczytać o tajnikach fryzjerskich, jaki wybrać kolor włosów, aby wyglądać naturalnie, czym pielęgnować włosy i nie płacić jak za złoto, jak ułożyć włosy aby wyglądały jak po wyjściu od fryzjera. Poznajemy dobre i złe kosmetyki oraz zabiegi do pielęgnacji twarzy, dostajemy wykaz produktów wraz z ich cenami. (Dowiedz się do czego wykorzystać oliwę z oliwek, oraz jakie ona ma działanie!) Dowiadujemy się jak zrobić perfekcyjny makijaż, który odsłoni twoją twarz, a nie zasłoni, mamy przedstawione pędzle, podkłady, wszelkie przybory i akcesoria...

werka777 | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Żyjemy w czasach kultu urody, kiedy istota pierwszego wrażenia i powiedzenie „na pierwszy rzut oka” niemałe mają znaczenie. I tak, jak jesteśmy świadomi tego, że książki po okładce się nie ocenia, tak niby zdajemy sobie sprawę z tego, że uroda to nic w porównaniu z wnętrzem. A jednak nieraz kierujemy się tym, za czym wodzi nasze oko. Żyjemy jednak także w czasach wielkich możliwości, gdzie za pomocą odpowiednich narzędzi jesteśmy w stanie dokonać pewnych poprawek. Mamy swoich idoli, filmowych bogów, na twarzach których nie znajdziemy ani krzty oznaki upływu lat. Też tak chcielibyśmy, ale przecież wizja operacji plastycznych czy kosztownych zabiegów kosmetycznych to dla wielu tylko odległe marzenie, które nigdy się nie spełni. Pamiętajcie jednak o tym, że jeżeli czegoś chcecie, przeważnie nikt Wam tego nie da, więc wniosek jest prosty - musicie o to zawalczyć sami. By osiągnąć doskonałą cerę, piękne włosy i perfekcyjny makijaż tanim kosztem, wystarczy poznać kilka trików. Te zaś...

grejfrutoowa | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Andrea Pomerantz Lustig to autorka działu urody Glamour. Swoje doświadczenie zawodowe postanowiła wykorzystać i podzielić się nim, wydając książkę Jak wyglądać olśniewająco. Pozycja wyszła dzięki Wydawnictwu Kobiecemu.
Autorka podkreśla, że piękny wygląd nie oznacza wcale straty majątku. Pokazuje, że o tym, jak wyglądamy, może przesądzić kilka prostych rzeczy. Pierwszą z nich są włosy i fryzura. Gdy zadbamy o ich wygląd i dopasujemy odpowiednie uczesanie do naszego stylu, możemy zdziałać cuda. Poza tym powinnyśmy zadbać o cerę i makijaż. Nie możemy wyglądać „tanio” i przesadnie. Wystarczy kilka tricków, by zostać zauważoną. Nie potrzebne nam brokaty, krzykliwe usta czy zbyt mocna opalenizna.
Chociaż w książce znajdziemy przykłady drogich kosmetyków, które mogą pomóc nam w zadbaniu o swój wygląd, są tam też wymienione tańsze zamienniki. Autorka podkreśla, że nie musimy zbankrutować, by wyglądać pięknie. Podane są marki i ceny, co na pewno pozwoli nam zorientować się, czy znamy i czy...

blondyneczka | 2017-09-02

Poradnik posiada kilka ciekawych i niebanalnych wskazówek, które mogą wzbogacić posiadaną już wiedzę i umiejętności. To na pewno nie jet podręcznik "od A do Z", w którym wypunktowane są kroki działania, ale rady, które autorka pozostawia do osobistej oceny. Może właśnie to jest najmocniejszy punkt tej książki - nie fabryka tworzenia identycznych wizerunków, a podpowiedzi w odkrywaniu własnego stylu.

SASSUNIA | 2016-10-03

Świetny, skuteczny, warto zawsze mieć pod ręką <3

badylla | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Jestem tą pozycją rozczarowana. Tym bardziej, że jak na poradnik, miała zaskakująco wysoką ocenę. I cenę też.
Tymczasem pięknie wydana książka okazała się niemalże wykazem arcydrogich i trudno dostępnych w Europie kosmetyków ze śmiesznymi cenami od polskiego wydawcy (przykładowo tusz DiorShow za 94 zł, gdy najtańszy jaki ja znalazłam, kosztuje 150 zł).
Jednakże w tym zalewie marek oraz porad dla Amerykanek dostrzegłam coś dla siebie: rozdział na temat fryzur. Niemal wszystko, co chciałam wiedzieć o cięciach glamour, w dodatku łatwych do utrzymania, zostało dokładnie opisane.
Dodatkowy plus za ilustracje i zdjęcia, które pokazują, co też autorka miała na myśli.
I dzięki tej książce zrozumiałam jak bardzo różnią się poradniki urodowe pisane po przeciwnych stronach Atlantyku, przez co będę starała się unikać tych amerykańskich.

monika | 2017-08-20
Przeczytana: sierpień 2017

Książka godna polecenia. Niektóre informacje są przydatne. Polecam

Mylengrave | 2016-05-11
Na półkach: Przeczytane, Uroda
Przeczytana: 01 maja 2016

Jedna z niewielu książek o urodzie, które mogę polecić. Jasne, ma swoje minusy, ale wydaje się być bardzo rozsądną pozycją.
Autorka nie traktuje czytelnika jak idioty, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością, więc bardzo to doceniam.
Wydanie jest mocno estetyczne, dobry papier, kolorowo na każdej stronie, a mimo to bardzo dobrze się czyta.
Wiele ciekawych rad, z wielu dziedzin, między innymi taka, żeby perfumować szczotkę do włosów, wtedy pachnie się dłużej i subtelniej - w życiu bym na to nie wpadła. Pozostałe rady są przewidziane na każdą kieszeń, autorka robi podział, co bardzo mi się podoba, podaje konkretne rozwiązania konkretnych problemów, a żeby było łatwiej, posiłkuje się przykładami celebrytek. Dla mnie to minus, bo trochę za dużo miejsca to zajmuje, ale rozumiem, że innym na pewno to pomoże. Do wyboru mamy 4 style, więc każde rozwiązanie ma swoje 3 alternatywy, co też jest niewątpliwym plusem. Angela podaje nam też wiele ciekawych anegdotek, przedstawia zdanie...