Lec. Autobiografia słowa

Okładka książki Lec. Autobiografia słowa Lidia Kośka
Okładka książki Lec. Autobiografia słowa
Lidia Kośka Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny biografia, autobiografia, pamiętnik
Żydowski Instytut Historyczny
2015-01-01
2015-01-01
Inne

[trudno dać gwiazdki pracy doktorskiej. Dużo informacji, ale zmarnowany potencjał wydawniczy]

[...]
Przytłoczyła mnie na kilka tygodni swoim ciężarem i objętością, więc musiała pójść do kolejki. Lidia Kośka zna twórczość Leca od podszewki. Zajmowała się redakcją Myśli nieuczesanych wszystkich wydanych na stulecie urodzin autora przez Noir Sur Blanc, ale im bardziej czytałem jej książkę, tym większy czułem niepokój.

W końcu znalazłem informację, że jest to jej praca doktorska z 2008 roku.

Na jednej stronie Myśli nieuczesanych znajduje się około stu słów. Precyzyjnych, wycyzelowanych, przy których można się zatrzymać, albo przeskoczyć do kolejnych. Na jednej stronie pracy Lidii Kośki tych słów jest co najmniej trzykrotnie więcej. Analizujących, wyjaśniających, rozbrajających, interpretujących, męczących.

Być może to dobra książka dla literaturoznawców i językoznawców. Przypisywane Otto von Bismarckowi zdanie, że ludzie nie powinni wiedzieć, jak robi się politykę i kiełbasę, rozszerzyłbym o frazę, że nie powinni też wiedzieć, jak czasami rozbebesza się literaturę.
całość:

[...]

• Biografie, dzienniki (i okolice)
  • Z polecenia
  • Nowości roku 2015
  • Chcę przeczytać (niedomowe)
  • 2019!

Dodaj cytat z książki Lec. Autobiografia słowa