Porcelanka

Okładka książki Porcelanka Eliza Orzeszkowa
Okładka książki Porcelanka
Eliza Orzeszkowa Wydawnictwo: Wolne Lektury Seria: Wolne Lektury literatura piękna
8 str. 8 min.
Wolne Lektury
Wolne Lektury
2015-12-24
2015-12-24
8 min.

Pani Walentyna jest młodą mężatką, która spędza samotnie wieczory, bo jej mąż całe dnie spędza w pracy i oddaje się męskim rozrywkom. Gdy kobietę odwiedza zauroczony nią Bronisław Granicz, młoda mężatka stanie przed moralnym dylematem. Co wybrać, łatwy flirt, czy małżeństwo?

Pani Walentyna jest młodą mężatką. Codziennie spędza wieczory samotnie i w smutku z powodu ciągłej nieobecności jej męża. Pewnego wieczoru przyjeżdża do niej znajomy. Mężczyzna zasypuje ją komplementami i wyznaje, że jest jego pokrewną duszą. Czy pani Walentyna zdradzi męża? Literatura kobieca. Zdecydowania "stary" romans, niż współczesny.

Piękne przedstawione rozterki ducha (i nie tylko ducha) w podejściu do flirtu.

Piękne przedstawione rozterki ducha (i nie tylko ducha) w podejściu do flirtu.

• Klasyka
  • NOWELKI