Madonna z Notre-Dame

Seria: Kryminał
Wydawnictwo: Sonia Draga
La Madone de Notre-Dame
Ag2S

Ragougneau niezwykle plastycznie opisuje miejsca i postacie, nakreśla portrety psychologiczne, inspirujące wyobraźnię. Po procesji, która się odbyła 15 sierpnia, w katedrze Notre-Dame w Paryżu znaleziono zwłoki młodej kobiety w białej sukience. Ciało pozostawiono w pozycji klęczącej w jednej z bocznych kaplic. Ponadto sekcja zwłok wykazała, że wagina ofiary została zalepiona woskiem z...

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Aneta Wiola | 2018-05-21
Przeczytana: 21 maja 2018

BEZ WINY
W katedrze Notre-Dame zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety. Ofiara została umieszczona w pozycji klęczącej; nikt nie zauważył, że od dłuższego czasu jest martwa. Wychodzą na wieść fakty, że dzień wcześniej, podczas procesji, dziewczyna została zaatakowana przez fanatyka religijnego. Policja ma już swojego podejrzanego. Nikt nie chce słuchać księdza, który jest przekonany, że za zabójstwem stoi zupełnie inna osoba.

Już jakiś czas temu kupiłam tę książkę. Jednak dopiero teraz zabrałam się za lekturę. Kompletnie mnie nie wciągnęła. Zero jakiejkolwiek akcji, napięcia i niespodzianek. Od samego początku łatwo można przewidzieć sprawcę. Bohaterowie są tak irytujący, że nie idzie przejść przez całość bez zgrzytów zębami. Sama historia tak obrzydliwa, że bierze na wymioty. Kompletny niewypał.

deana | 2016-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 maja 2016

Rankiem, po święcie Wniebowzięcia w bocznej kaplicy katedry Notre-Dame zostaje znaleziona martwa dziewczyna. Była piękna, młoda, ubrana na biało a dzień wcześniej była widziana jak wyzywająco zachowywała się w trakcie procesji. Szczegółowe badania odkrywają zaskakujący szczegół, jej wagina została zalana woskiem ze świecy tak jakby ktoś chciał przywrócić jej utracone dziewictwo. Policja i prokuratura szybko znajdują ,,winnego". Śledztwo zostaje umorzone. Jest jednak ktoś komu cała sprawa nie daje spokoju i zaczyna prowadzić własne dochodzenie.

Największą zaletą ,,Madonny z Notre-Dame" jest jej objętość. Jak na rasowy kryminał przystało akcja jest bardzo zwięzła. Poprowadzona wręcz od linijki: zagadka, pierwsze tropy, zatrzymanie, wątpliwości, prywatne śledztwo, rozwiązanie. Nie ma tu niepotrzebnego rozwlekania wątków i tworzenia sztucznych problemów. Wszystko koncentruje się wokół tajemniczej dziewczyny i zagadki jej śmierci, której rozwiązanie może zaskoczyć. Zwięzłość fabuły...

Ewelinka5 | 2016-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyprawiający o dreszcze genialny debiut powieściowy uznanego francuskiego dramaturga!Ragougneau niezwykle plastycznie opisuje miejsca i postacie, nakreśla portrety psychologiczne, inspirujące wyobraźnię.Po procesji, która się odbyła 15 sierpnia, w katedrze Notre-Dame w Paryżu znaleziono zwłoki młodej kobiety w białej sukience. Ciało pozostawiono w pozycji klęczącej w jednej z bocznych kaplic. Ponadto sekcja zwłok wykazała, że wagina ofiary została zalepiona woskiem z kościelnej świecy, jakby morderca próbował przywrócić dziewczynie dziewictwo. Komendant Landard i porucznik Gombrowicz, wraz z młodą i wrażliwą prokurator, Claire Kauffmann, prowadzą dochodzenie. Jednak ojciec Kern, kapłan z katedry Notre-Dame, jest przekonany, że podążają złym tropem. Aby wyjaśnić tę tajemniczą zbrodnię, duchowny dotrze do jądra zła…

adawid | 2018-06-29

Nie wiem dlaczego tak nisko książka jest oceniana. Co prawda nie jest to wiekopomne arcydzieło, ale rzetelna i bardzo ciekawa propozycja na dwa wieczory lub na podróż pociągiem.
Francja, Paryż, Katedra Norte-Dame, multum turystów, a tu nagle zabójstwo młodej dziewczyny, która została uduszona, a dodatkowo zbezczeszczona za pomocą wosku. Kim była? I dlaczego nikt nie zauważył jej śmierci, skoro według lekarza sądowego zmarła kilka godzin wcześniej, a morderca umieścił ją w jednej z ławek. Sprawę zaczyna badać policja i prokuratura. Szybko udaje się ustalić jej tożsamości oraz podejrzanego.
Chłopak, z problemami psychicznymi poprzedniego dnia zaatakował ofiarę, a jego niektóre słowa potwierdzają, że to on dopełnił dzieła śmierci. Czy aby na pewno?
Większość uważa, że tak. Tym bardziej, że podejrzany popełnia samobójstwo, co wedle organów oznacza przyznanie się do winy. Wątpliwości ma jedynie ojciec Kern - jeden z duchownych katedry, cierpiący na dziwną chorobę reumatyczną. Zaczyna...

Heisenberg | 2016-06-21

Najlepszy w tej książce jest jej opis - tu praktycznie jest zawarte jakieś 90 procent treści. W porównaniu do innych pisarzy-rodaków autora, że wspomnę tu choćby J-C Grange'a, to ta książka jest po prostu miałka, niestety. Słabizna!

Sandra Jasona | 2018-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018

Zagadkowa śmierć młodej kobiety na terenie katedry rozpoczyna śledztwo. Dwaj policjanci i młoda pani prokurator znajdują podejrzanego, sprawa zakończona, nie, a ja spodziewam się jakiegoś zwrotu akcji. bo to połowa książki. Zwrot akcji jest, do sprawy miesza się ksiądz, który nagle jest mądrzejszy niż wszyscy śledczy w Paryżu. Spodziewacie się zachwytu - nic z tego, pozycja pretenduje do gniota 2018 roku. Historia morderstwa tak banalna, że ze świecą mogę szukać, co ostatnio tak złego czytałam. Postaci wplatane w historię, nic nie wnoszą, jakieś informacje z przeszłości, które mają coś mówić o zabójcy są idiotyczne. Autor miał się na kilka miesięcy zatrudnić w katedrze by oddać jej klimat - to co napisał, napisałby nawet lekko kumaty turysta.
Odradzam po raz pierwszy książkę wszystkim, z czystym sumieniem.

betina360 | 2018-03-04
Na półkach: 2018, Przeczytane, Prezent
Przeczytana: 04 marca 2018

Po procesji w Paryzu w katedrze Notre-Dame znaleziono zwloki mlodej kobiety w bialej sukience. Jej cialo bylo w pozycji kleczacej i wagine zalepiono jej woskiem jakby morderca chcial przywrocic dziewictwo. Dwoch komendantow z mloda i wrazliwa prokurator prowadza dochodzenie .Jednak kaplan z tej katedry jest przekonany ze maja zly trop i aby wszystko wyjasnic dotrze do zla ktore nie powinno a coraz czesciej ma miejsce w kosciolach.

karolina94 | 2016-08-23

Co czytam opinie na tym portalu uświadamiam sobie, że postrzegam świat zupełnie inaczej niż większość ludzi czyli standardowo niska ocena a mi się książka bardzo podobała. Wartka akcja jest to to co ja lubię, mała objętość również jest plusem a nie jak dla większości minusem. Lepiej krócej a konkretniej niż zastanawiać się czy nie szkoda życia nad jakimś opasłym tomiskiem. Ksiądz prowadzi śledztwo gdy policja zaniemogła motyw dość częsty ale i tym razem udany. Ja polecam 10/10

Awrenim | 2016-10-03

Zastanawiałam się kiedyś nad zakupem tej pozycji. I dobrze się stało, że nie kupiłam, a ponieważ książka okazała się dostępna w bibliotece chętnie z tej opcji skorzystałam. I powiem tak. Czytadło jakich wiele. Ani za bardzo ciekawa, ani nieciekawa. Nieprawdą jest, jak piszą w swoich opiniach inni, że akcja się dzieje w jednym miejscu, w katedrze. Otóż nie, akcja przenosi się w różne miejsca w Paryżu. Główny nurt fabuły przecinany jest retrospekcjmi z wcześniejszego życia bohaterów. I ludzie w powieści są całkiem... ludzcy z ich umysłami, emocjami, fizycznością, chorobami, itp. I nawet czas nie stoi w miejscu. Czyta się też szybko. I nawet wciąga. I byłoby całkiem fajnie ale... nie wiem do końca dlaczego nie jest. Czegoś zabrakło... Coś w tej książce nie zagrało, nie zaiskrzyło, nie otumaniło...

Angela21 | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

Ciężko się czyta, historia tajemnic kościoła i morderstwa w słynnym Notre-Dame, liczyłam na ciut inny przebieg zdarzeń, a także, że wszystko będzie bardziej szczegółowo opisane, bo pomysł jest fajny, niestety wszystko dzieje się w zaledwie 5 dni i jest opisane również tak na szybko, szkoda. :/ Jak dla mnie książka przeciętna, bo trochę się namęczyłam z czytaniem jej.