Kruche więzi

Tłumaczenie: Jan Stanisław Zaus
Cykl: The Hollows (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
Fragile
Ag2S

Maggie i Jones mieszkają z nastoletnim synem Rickiem w The Hollows, opodal Nowego Jorku. Przytulną małomiasteczkową atmosferę zakłóca nagłe zaginięcie dziewczyny Ricka, Charlene. Śledztwo prowadzi Jones. Maggie będąca zarazem matką i doświadczonym psychologiem, czuje że stąpa po kruchym lodzie, którego pęknięcia mogą zachwiać w posadach jej rodziną. Zdeterminowana, by odkryć prawdę, Maggie...

Śledztwo prowadzi Jones. Maggie będąca zarazem matką i doświadczonym psychologiem, czuje że stąpa po kruchym lodzie, którego pęknięcia mogą zachwiać w posadach jej rodziną. Zdeterminowana, by odkryć prawdę, Maggie włącza się w poszukiwania Charlene, narażając się tym samym na odkrycie dawnych sekretów, które mogą zmienić w jej życiu wszystko.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

Lucyna | 2019-04-07
Przeczytana: marzec 2019

"Kruche więzi" to kryminał opowiadający o poszukiwaniu zaginionej dziewczyny Charlene oraz historii morderstwa, która przydarzyła się bohaterom 20 lat wcześniej. Ciekawa fabuła, trochę psychologiczna, dobrze się czytało.

Krystyna | 2019-02-24
Przeczytana: 22 lutego 2019

początek słaby ,zwątpiłam czy doczytam ją do końca,w połowie zaczyna sie lekka akcja ,ktora pomaga dotrwać do końca

Podzik | 2017-09-08
Przeczytana: maj 2017

Na początku gubiłam się w tym całym świecie gdyż była to moja pierwsza książka tego typu. Jednak wraz z rozwijającą się akcją i nowymi wątkami zaczęłam dostrzegać różne rzeczy o których wcześniej nie miałam pojęcia. Świetna lektura na podróże :D polecam

invecta96 | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Dawno tak długo nie czytałam żadnej książki. Bardzo męczyła mnie postać Charlene i Jones'a, miałam wrażenie że większość bohaterów jest odrobinę oderwana od rzeczywistości i opisana trochę nad wyraz. Sama w sobie historia również nie jest specjalnie porywająca, chociaż uważam, że temat miał potencjał, który niestety nie został wykorzystany. Odrobinę się zawiodłam, mam nadzieję że inne powieści autorki są dużo lepsze :)

JaMajka | 2017-03-06
Przeczytana: 05 marca 2017

5 gwiazdek - przeciętna.
Nie porywa,
nie zaskakuje,
nie można mówić nawet o przewidywalności,
ciągłe zmiany czasu akcji bez opisania ich jako dat bądź godzin sprawiło że "gubiłam się" i bardzo często wracałam do początku czytanego tekstu.
Na plus zasługuje to, że czyta ją się bardzo szybko, jednak bez większych emocji...

Justyna | 2016-11-01

"Kruche więzi" to kryminał autorstwa Lisy Unger.Głównym wątkiem w powieści jest oczywiście poszukiwanie zaginionej dziewczyny Charlene.Prócz tego poruszona jest historia z przeszłości - o morderstwie innej dziewczyny imieniem Sarah.
W książce mamy do czynienia z wieloma bohaterami m.in. policjant Jones czy psycholog Maggie oraz ich syn Ricky.Ich problemy przeplatają się z przeszłością oraz teraźniejszością.Ukazana została tez psychika bohaterów.
Niektórzy bohaterowie próbują zmierzyć się z przeszłością ( związaną z morderstwem dziewczyny Sarah ).Wśród nich jest własnie policjant Jones Cooper,który ma wyrzuty sumienia z powodu swojego milczenia. Nie wiadomo też do końca kto tak naprawdę krył się za zabiciem dziewczyny.
Innym problemem jest wspomniane już zaginięcie Charlene.Młoda dziewczyna pragnęła rozpocząć karierę,lecz została porwana przez swego ojczyma.I tutaj również opisana jest psychika bohaterów.
Moim zdaniem "Kruche więzi" to dobry kryminał.Czytając tę książkę nie...

Aneta Wiola | 2016-08-11
Przeczytana: 2015 rok

Obawiałam się i to bardzo. Kupiłam tę książkę z ciekawości, jednak nie żałuję. To było moje pierwsze spotkanie z Lisą Unger.

Powieść opowiada o zaginięciu dziewczyny syna policjanta, który jest głównym bohaterem. Jones Cooper będzie szukał przyczyny tajemniczego zniknięcia. W tym samym czasie, bohater będzie musiał zmierzyć się ze swoją mroczną przeszłością.

"Kruche więzi" pisane jest z perspektywy wielu bohaterów, dzięki czemu możemy lepiej poznać ich historie. Powieść jest dobrze napisanym thrillerem, ale nie jest to jakaś rewelacja.

sentymentalna | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Dość przeciętna powieść. Prolog bardzo mnie zaciekawił, ale potem było już gorzej. Jakoś mam wrażenie, że za dużo w tej książce życiowych przemyśleń. Ogólnie mi nie przeszkadzają, ale tutaj aż się zewsząd wylewają, przez co fabuła trochę się rozłazi. Końcówka jest lepsza niż środek, ale ogółem książka jest po prostu poprawna. Udział postaci Charliego w historii mógłby zostać ograniczony bo w sumie wątek jego i Wandy mało wnosi.

Jeżynka | 2016-02-15
Przeczytana: 12 lutego 2016

Kupując tę pozycję za oszałamiającą cenę 9.90 na dziale z tanią książką w supermarkecie byłam przekonana że kupuję jakiś skandynawski kryminał.
Zasugerowałam się nazwiskiem autorki które zabrzmiało mi bardzo "szwedzko" i chwaląc siebie samą za udany zakup zasiadłam do lektury.
Jakież było moje rozczarowanie kiedy zamiast na zimnej północy znalazłam się w miasteczku pod Nowym Jorkiem gdzie toczy się akcja tej powieści.

Bohaterami książki jest typowa amerykańska rodzina z klasy średniej: ona jest terapeutką, on szefem miejscowej policji a ich zbuntowany syn gra w kapeli rockowej i kocha się w jej wokalistce Charlene.
Pewnego dnia dziewczyna znika a to zdarzenie przypomina wszystkich historię sprzed lat: zaginięcie i zabójstwo nastoletniej Sarah. Okazuje się że mimo iż skazano za ten czyn jej nastoletniego kolegę nowa sprawa zaczyna rodzić wątpliwości i pytania czy wtedy nie popełniono błędu i czy zabójca nadal nie jest na wolności.

Mimo szczerych chęci nie udało mi się wciągnąć...

Magda | 2016-02-07

Pierwsza książka Lisy Unger,którą przeczytałam. Ciekawa fabuła,interesująco skonstruowane postacie."Kruche więzi" przeczytałam z wielką przyjemnością :D