Sanktuarium Tom 2. Wrota otchłani

Tłumaczenie: Andrzej Luniak
Cykl: Sanktuarium (tom 2)
Wydawnictwo: Scream Comics
7 (27 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Sanctuaire: Le puits des abîmes
science fiction, thriller, horror
komiksy
Pharas

Dalsze losy załogi okrętu podwodnego USS NEBRASKA. Drugi tom cyklu sci-fi autorstwa Xaviera Dorisona (autora m.in W.E.S.T, Long John Silver czy Wartowników). Wciągający scenariusz godny hollywoodzkiego thrillera plus znakomite rysunki autorstwa Beca.

źródło opisu: Scream Comics, 2015

źródło okładki: http://scream.com.pl/

Matylda Saresta | 2017-12-20

Ten tomik lepszy, bo rozkręca się dark action - coś, co lubię najbardziej:)

Hari_Seldon | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 lipca 2016

Tym razem akcja dzieję się również poza okrętem podwodnym – we wnętrzu świątyni. Część tajemnic zostaje odkryta, ale wciąż jest trochę niedomówień, które pozostawiają bardzo niepokojące pole dla wyobraźni. Straszy tutaj czytelnika nie tylko złowroga świątynia, ale również coraz bardziej dramatyczna sytuacja na łodzi podwodnej – miejscami można się zastanawiać czy część ludzi zostaje naprawdę opętanych czy po prostu nie dają sobie rady ze stresem i wariują. Podoba mi się, że twórcy dawkują tutaj bezpośrednią ingerencję sił nadprzyrodzonych, bo zapowiada się, że główne zagrożenie wygląda rzeczywiście tak kiczowato jak się spodziewałem. Szkoda, że tak emocjonująca historia nie jest lepiej zilustrowana – przerażającą świątynię ledwo widać, bo jest tak ciemno. Ogólnie nawet przyjemna lektura, chociaż już domyślam się tego co będzie w kolejnym tomie.