Zły bliźniak

Tłumaczenie: Donata Olejnik
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Bad Twin
978-83-245-8533-5

Do detektywa Paula Artisana zgłasza się młody, niezwykle bogaty Clifford Widmore ze zleceniem odnalezienia zaginionego brata bliźniaka, któremu grozi rzekome niebezpieczeństwo. Clifford jest niby tym dobrym bratem, zaginiony bliźniak złym (bunt, drobne przestępstwa, narkotyki). Artisan podejmuje się zadania, jeździ po całym świecie (Kalifornia, Kuba, Hawana, okolice Nowego Jorku) tak, jak wskazują tropy i poszukuje czarnej owcy, ale w trakcie tej podróży przekonuje się że cała rodzina jego zleceniodawcy jest podejrzana

jackie19 | 2015-08-21
Przeczytana: czerwiec 2015

"Zły bliźniak" to ostatnia powieść napisana przez Gary'ego Troup. Zapewne część z was pamięta, że ów pisarz zginął we wrześniu 2004 roku, kiedy odrzutowiec relacji Sydney-Los Angeles, którym podróżował, rozbił się nad południowym Pacyfikiem. Umarł na początku swojej drogi literackiej, co dotknęło jego zagorzałych fanów.

A teraz coś o książce.

Do detektywa Paula Artisana, który zajmuje się błahymi sprawami, zgłasza się młody, niezwykle bogaty Clifford Widmore ze zleceniem odnalezienia zaginionego brata bliźniaka, któremu rzekomo grozi niebezpieczeństwo. Artisan po rozważaniu wszystkich za i przeciw podejmuje się tego zadania. Jeździ po całym świecie tak, jak wskazują tropy. Jest w Kalifornii, na Kubie, odwiedza okolice Nowego Jorku, a nawet leci do dalekiej Australii.

Clifford twierdzi , że jego brat jest - w odróżnieniu od niego - bardzo złym człowiekiem. Detektyw zaczyna więc od szukania czarnej owcy, ale w trakcie podróży, przerywanej powrotami do domu i długimi rozmowami z...

katka_94 | 2014-03-31
Przeczytana: 31 marca 2014

Cały pomysł na książke, główny bohater, ogólnie wszystko wydaje się być jak najbardziej na miejscu. Jednak przez cały czas czegoś mi brakowało. Nie mogłam się wciągnąć, męczyłam się i szczerze bardziej oczarowała mnie historia samego autora książki i jego śmierci niż sama książka.

bernadeta1233 | 2013-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Wielka szkoda, że autor już nic nie napisze...bo "Złego bliźniaka" czyta się rewelacyjnie. Świetny kryminał, z wartką akcją i ujmującym bohaterem. Trochę tylko w końcówce namieszanych wątków ale i tak pozycja znakomita.

Aron | 2014-01-22

Autor tak naprawdę to Laurence Shames, nazwisko z okładki natomiast to anagram słowa "purgatory", taki smaczek dla fanów Lost :P Książka jest rodzynkiem bo została wydana na potrzeby promocji serialu i stała się bestselerem. Osobiście bardzo polecam.

Dominika | 2012-06-18
Przeczytana: 2008 rok

Książkę przeczytałam juz kilka lat temu, więc nie pamiętam całej fabuły. Fkatem jest, że zainteresował mnie główny bohater i cała ta tajemnica wokół "złego bliźniaka". W ciekawy sposób ukazane jest całe śledztwo, podczas którego Artisan podrózuje po świecie.
Szkoda, że nie doczekamy się kolejnej ksiażki tego autora.

Ania713631 | 2013-08-23
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Bardzo dobra książka: ciekawe zwroty akcji. Ogólnie miła i jak na powieść detektywistyczną, dosyć lekka.

Sabina | 2013-06-23

Calkiem niezla mini powiesc detektywistyczna.

Elżbieta | 2016-09-27
Przeczytana: 27 września 2016