Marzyciel

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
Monika

„Marzyciel” Piotra Sitnika to poezja współczesna. Autor w swoich wierszach zastanawia się nad miejscem człowieka w świecie i wpływem jego decyzji na otaczającą go rzeczywistość. Mówi również o tym jak rozczarowany jest doczesnością i zachwyca się tym, co nieuchwytne. Nie ma jednego źródła naszego wewnętrznego bólu. Przyczyny zgryzot są różnorakie: niektóre wypływają ze świata, inne...

Nie ma jednego źródła naszego wewnętrznego bólu. Przyczyny zgryzot są różnorakie: niektóre wypływają ze świata, inne produkujemy sami. Jaki wpływ na naszą psychikę ma zmaganie się z trudami dnia codziennego? Jak reagujemy na niepowodzenia w życiu osobistym? Przede wszystkim zaś, czy stajemy się bardziej wartościowi jako ludzie gdy zdamy sobie sprawę, że w wojnie z nami samymi nie mamy żadnych szans? „Marzyciel” jest zbiorem nieuchwytnych marzeń o przemijaniu ludzkiej doskonałości. Balansując miejscami na granicy nihilizmu, wiersze dostarczają materiału do rozmyślań nad motywacją do zmierzania się z każdym kolejnym dniem.

Piotr Sitnik to poeta i prozaik, poszący po angielsku i po polsku. Jego teksty ukazywały się w takich publikacjach jak: „Private Tutor”, „Agenda”, „P for Poetry”. „Marzyciel” jest pierwszym zbiorem wydanym po polsku.

Maria | 2016-01-21

Stałym motywem jest romantyczna emocjonalność. Nie posuwając się wprost to miłosnych wyznań, podmioty liryczne w takich utworach jak „***”, „+++” wyrażają tęsknotę za szczerym uczuciem. Nie ma znaczenia nazwa, jaką mu nadamy. Podmioty liryczne z tej kategorii szukają więzi pełnej treści, zaufania i wzajemnego zrozumienia.
Rozczarowanie doczesnością i zachwyt tym, co nieuchwytne. Autor zastanawia się nad miejscem człowieka w świecie i wpływem jego decyzji na otaczającą go rzeczywistość. Wiersze oferują również analizę stosunków międzyludzkich z wątkami autobiograficznymi.