literatura faktu
LubimyCzytać

Książka zawiera trzy reportaże różnych autorów:1.
Windykatorzy i komornicy. Nielegalne egzekucje w majestacie prawa.2.
Bagsik i Gąsiorowski. Prawdziwa historia Art-B.3. Kto zabił
redaktora Ziętarę. Dziennikarskie śledztwo.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Wioleta Sadowska | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

"Bez reportażu świat, w którym żyjemy, byłby wielką zagadką".

W latach 70. i 80. ubiegłego wieku, w kioskach i księgarniach na terenie naszego kraju można było kupić tytuły popularnej wówczas serii wydawniczej zatytułowanej "Ekspres Reporterów". Pewnie niektórzy z was, podobnie jak, posiadają jeszcze w swoim domu pojedyncze egzemplarze tego cyklu, które zawierają ciekawe reportaże dotyczące szerokiego spektrum tematów – od gospodarki po seryjnych morderców. Seria ta w kwietniu ubiegłego roku powróciła na nasz rynek, ukazując tym samym powrót do tradycji polskiego reportażu.

"Ekspress Reporterów" został reaktywowany nakładem wydawnictwa Fabuła Fraza. To miesięcznik wydany w formie pocketbook, w którym czytelnicy znajdą reportaże dotykające zupełnie różnych tematów. W pierwszym numerze to sprawa Bagsika i Gąsiorowskiego, dochodzenie w sprawie śmierci redaktora Ziętary oraz reportaż dotyczący istnego państwa w państwie, czyli sieci windykatorów i komorników. Pierwsze wydanie dotyka...