Polska mediewistyka historyczna w czasach maszynopisu. O wymuszonej modernizacji i okolicznościach jej przemijania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historia
LubimyCzytać

Autor zachęca także badaczy średniowiecza do autorefleksji, do zastanowienia się zarówno nad przedmiotem badań, jak i nad metodami dochodzenia do celu. ...[Książka] Stefana Kwiatkowskiego jest dziełem ...stawiającym wiele pytań i sugestii, próbującym zajrzeć "za kulisy" uprawiania historii. Sytuuje się w nurcie rozważań teoretycznych, ale popartych konkretnymi przykładami. Jest to praca dla zaawansowanego czytelnika, którego interesuje coś więcej niż opowiastka o tym czy innym wydarzeniu z przeszłości, zachęcająca do myślenia i z tego względu odróżniająca się bardzo korzystnie od większości naszej produkcji historycznej.Z recenzji prof. Wojciecha Iwańczyka

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!