Średniowieczne dzieje Europy

historyczna

Książka Stefana Kwiatkowskiego jest nowoczesną syntezą europejskiego średniowiecza, której brakowało w Polsce przez wiele lat. z jednej strony prezentująca współczesny stan badań, z drugiej przejrzyście skonstruowana, przystępna i poglądowa może być zarówno świetnym podręcznikiem, jak i pasjonującą lekturą. Autor z dużą swobodą i doskonałą znajomością tematu opisuje czasy narodzin współczesnej Europy. Jest jednym z tych historyków, którzy uważają, że droga do zrozumienia teraźniejszości wiedzie przez odległe epoki.

Radogost | 2016-06-18
Andromache | 2016-04-22