Biała Bogini. Gramatyka historyczna mitu poetyckiego

religia
LubimyCzytać

„Biała Bogini” powstała między dwoma najbardziej znanymi dziełami tego angielskiego twórcy: powieścią „Ja, Klaudiusz” i „Mitami greckimi”. Jest badaniem historycznym opartym na `natchnieniu poetyckim`, badaniem nienaukowym w zwykłym sensie, lecz tym bardziej przez to fascynującym. Graves wysuwa kontrowersyjne hipotezy, które nadają jego dziełu wprost sensacyjny charakter. Czytelnik wraz z autorem tropi ślady domniemanej tytułowej bogini w obrzędach i mitach starożytnej Irlandii i Brytanii, odkrywa tajemnice `zaszyfrowane` w ówczesnych tekstach poetyckich, a nawet gaelickim alfabecie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!