Raport Turnera

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Wydawnictwo: Rebis
Memo from Turner
Marczewek

Mistrz brutalnego thrillera powraca – najnowsza książka autora bestsellerowej "Religii". Co się stanie, gdy człowiek o niezłomnej uczciwości trafi do świata absolutnej korupcji? Świętujący w Kapsztadzie ukończenie aplikacji adwokackiej młodzieniec niechcący powoduje wypadek, w którym ginie bezdomna dziewczyna. Jest zbyt pijany, żeby nawet to zauważyć. Jego przyjaciel oraz ojczym, były...

Margot Le Roux, matka sprawcy – magnatka górnicza i absolutna władczyni prowincjonalnego miasteczka – nie zamierza zdradzać synowi, co się wydarzyło feralnej nocy. Sprawą zajmuje się diabelnie skuteczny aspirant Turner z wydziału zabójstw kapsztadzkiej policji. Gdy przybywa do zagubionego w sercu pustyni miasteczka, szybko przekonuje się, że Margot zrobi wszystko, by ocalić syna. Turnera nie można ani kupić, ani zastraszyć. Brutalna konfrontacja jest nieunikniona...

źródło opisu: materiały wydawnictwa Rebis

źródło okładki: materiały wydawnictwa Rebis

red_sonia | 2019-07-23
Przeczytana: 17 lipca 2019

„Raport Turnera” jest typową książką sensacyjną, mamy wartką akcję, dynamiczne tempo, brutalność, sprawę zamiecioną pod dywan i „ostatniego sprawiedliwego” aspiranta Turnera, który nie ma w zwyczaju brać jeńców :) Powiecie schemat, a tu Was zaskoczę, bo nie!

Samo miejsce akcji jest egzotyczne i to nawet dosłownie, bo rzecz dzieje się w Republice Południowej Afryki, kraju pełnym kontrastów, gdzie na korupcję i przenikanie się biznesów, niekoniecznie tych całkiem legalnych, ze światem polityki i władz na najwyższym szczeblu, panuje całkowite pozwolenie. Turner nie ma lekko, na współpracę z miejscowymi organy ścigania nie ma co liczyć, więc zdany tylko na siebie hołduje zasadzie wszystkie chwyty dozwolone. Krew wręcz wylewa się ze stron, czyniąc ze śledztwa swoisty odwet, zemstę, niż faktycznie prowadzone dochodzenie. Jednak czy prawo nie dla wszystkich jest takie samo? Czy jego interpretacja zależy od zasobności portfela? Turner nie ma wątpliwości, jaka jest odpowiedź i...

Dirk jest dwudziestokilkulatkiem świętującym ukończenie aplikacji adwokackiej. Będąc pod wpływem alkoholu, powoduje wypadek, w którym ginie bezdomna dziewczyna. Chłopak o tym nie wie, ale widzieli to jego kompani i zostawili ją na pewną śmierć. Sprawą zajmuje się aspirant Turner. Jedno jest pewne – matka Dirka, Margot, zrobi wszystko, aby ochronić syna.

Główny bohater to postać bardzo szlachetna i uczciwa, która domaga się sprawiedliwości. Dla niego pochodzenie zabitej dziewczyny nie ma żadnego znaczenia. Turner odznacza się przenikliwością i umiejętnością analitycznego myślenia, dzięki czemu szybko łączy wątki i wpada na pomysły mające ułatwić mu rozwiązanie zagadki. Poza tym potrafi walczyć i wie, gdzie uderzyć, żeby mocno zabolało. Ten bohater bardzo mi imponuje, ponieważ pomimo niebezpieczeństw trzyma się założonego planu i swoich ideałów. W pewnym momencie miałem problem, bo z jednej strony aspirantowi groziła śmierć, więc za wszelką cenę starał się przeżyć, ale polało się na...

Izabela Pycio | 2019-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2019

"Gdzie rządzi kobieta, tam strumienie płyną pod górę."

Sensacja w starym stylu, wartki rytm akcji, brutalne sceny, gwałtowne zachowania bohaterów, nie ma ani czasu, ani miejsca na patyczkowanie się z rywalem. Sprawiedliwość nade wszystko, bez względu na to, ile pociągnie za sobą ofiar, gdyż nie ma litości dla złych charakterów, nie można się z nimi cackać, odwoływać do rozsądku i wyrzutów sumienia. Ufać można tylko sobie, bo nawet przyjaciel może wbić nóż w plecy. Makabryczność scen, niektóre wywołują obrzydzenie, ale tak właśnie ma być. Wkraczamy w świat wydawałoby się prawdziwie męskiej zemsty, a jednak i w nim potrafią królować silne i bezwzględne kobiety. To także porcja przeżyć z pogranicza przetrwania w ekstremalnych warunkach, bo złowroga pustynia dopomina się należnego szacunku, kto naruszy jej zasady, marnie kończy, jako wysuszony samotnik przypiekany słońcem.

Radebe Turner, aspirant wydziału kapsztadzkiej policji, kieruje się systemem wartości, który nie uwzględnia...

extramagic | 2019-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Dwie poprzednie książki Tima Willocksa były bardzo dobre i dlatego bez zastanowienia kupiłem jego nową książkę.
Powieść jest napisana perfekcyjnie i trzyma w napięciu do końca.
Jeżeli ktoś ma dość czytania bajek pana Nesbo gdzie nieprawdopodobne zbiegi okoliczności występują raz za razem to jest to książka dla niego!
Afrykańskie słońce i gliniarz który w imię obrony własnych zasad rozpoczyna krwawą krucjatę zapewnią mu doskonałą rozrywkę. Polecam

withwords_alexx | 2019-06-26

„Gdybyś nie postanowił zaryzykować, nikogo nie musiałbym zabić. A zabiłem wszystkich, bo nie miałem wyboru.”, czyli zbrodnie i odpowiedzialność.

Raport Turnera to moje pierwsze spotkanie z Timem Willocksem. Autora możecie kojarzyć z takich powieści jak Religia czy też Bunt w Green River. Ja te książki mam jeszcze przed sobą. Wróćmy jednak do Raportu Turnera, książki, której będzie dotyczyła ta recenzja.

Świętujący w Kapsztadzie ukończenie aplikacji adwokackiej młodzieniec niechcący powoduje wypadek, w którym ginie bezdomna dziewczyna. Jest zbyt pijany, żeby nawet to zauważyć. Jego przyjaciel oraz ojczym, były najemnik, są świadkami całego zdarzenia i świadomie zostawiają dziewczynę na pewną śmierć. Śledztwo będzie prowadził Jack Turner, który słynie z tego, że nie da się przekupić ani przestraszyć. Matka Dirka będzie robić wszystko, aby jej syn pozostał niewinny.

Akcja Raportu Turnera rozgrywa się w Republice Południowej Afryki, więc przygotuje się na trochę inne obyczaje i...

jarr74 | 2019-06-17
Przeczytana: 2019 rok

“Co się stanie, gdy człowiek o niezłomnej uczciwości trafi do świata absolutnej korupcji?”.

Wszyscy którzy zetknęli się z twórczością Tima Willocksa, autora znakomitych powieści historycznych „Religia” czy „Dwanaściorga z Paryża” ( polecam z czystym sumieniem obie) z całą pewnością nie spodziewają się sennej, statycznej i nostalgicznej powieści. I bardzo dobrze… bo prezentowana tu pozycja tak nie będzie

“Raport Turnera” to solidnie napisana, dynamiczna, brutalna i sprawiająca wrażenie bardzo wiarygodnej, współczesna, mocno osadzona w wielobarwnym świecie Afryki Południowej sensacyjna powieść.

Suto zakrapiana impreza z okazji uzyskania aplikacji adwokackiej oraz spowodowany po alkoholu tragiczny wypadek samochodowy w wyniku którego śmierć ponosi niewinna młoda kobieta, uruchamia lawinę zdarzeń, których konsekwencje okażą się dramatyczne i brzemienne w skutki. Tym bardziej iż sprawę jej wyjaśnienia dostaje tytułowy aspirant Jack Turner, który znany jest z tego iż nie...