Między niemożliwym a koniecznym

Wydawnictwo: Via Nova
historia
LubimyCzytać

Zajmująca praca jest próbą uchwycenia przemian w prawnym położeniu ludności mozaistycznej w Prusach. Zmiany, wyrosłe na oświeceniowym buncie przeciwko skostnieniu stanowych struktur społeczeństwa, za podstawowy cel stawiały sobie zniszczenie nieżyciowych i utrudniających rozwój człowieka podziałów społecznych. Jednakże proces ten nie był łatwy. System prawny, sam w sobie najeżony licznymi sprzecznościami, napotykał na wielki, spowodowany archaicznymi sposobami myślenia, opór.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!