Księga przemijania

literatura faktu
LubimyCzytać

"Wiele wskazuje, że Polska równoległa posiada już swoich polityków, posłów na Sejm, senatorów, prokuratorów, sędziów, inspektorów skarbowych, rektorów wyższych uczelni, redakcje gazet, stacje radiowe i telewizyjne, a nawet dziennikarzy i policjantów. Będąc jednocześnie przedsiębiorstwem Polska pokątna skrupulatnie podlicza gigantyczne dochody, lecz nie płaci podatków, gdyż oficjalnie nie istnieje.""Polska równoległa""Dobranoc, Książę; dzięki za przeżycia. Przeznaczenia nie można oszukać, jeszcze trudniej się z nim pogodzić. Zawartość literacka miejsca ma charakter uniwersalny i nie podlega dyskusji; niepewne fakty pozostawmy skrupulantom. Gdy wieczorem opuszczałem Kronborg, by udać się na południe w stronę Kopenhagi; na pożegnanie z Helsingoremco było do przewidzenia, znowu opadły mnie cytaty: "Źle się dzieje w państwie dużskim", "Byc albo nie być, o to jest pytanie", "Słowa, słowa słowa...", a na koniec: "Reszta jest milczeniem". I niech tak już pozostanie. Dobranoc, Książę, miłych snów!""Dobranoc, Książę!"

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!