W służbie Boga i Polski. Niezłomni. Komunistyczna bezpieka wobec kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tom 4

Wydawnictwo: WAM
LubimyCzytać

Rys biograficzny kard. Wyszyńskiego, autorstwa ks. Piotra Niteckiego, oraz krótki szkic Roksany Szczypty-Szczęch, opisujący główne kierunki działań prowadzonych przeciwko Prymasowi przez komunistyczną policję polityczną oraz organa państwowe powołane do walki z Kościołem katolickim w Polsce, stanowią wstęp do publikowanych w tomie 156 dokumentów, powstałych w latach 1946-1981 i dotyczących różnych aspektów aktywności duszpasterskiej i organizacyjnej kard. Wyszyńskiego, ale także jego współpracowników i członków rodziny.Tom zawiera Aneks prezentujący informacje dotyczące przebiegu służby 41 funkcjonariuszy UB-SB zaangażowanych w wieloletnią działalność prowadzaną przeciwko Prymasowi Polski. W wydawnictwie znalazło się również 28 fotografii kard. Wyszyńskiego z różnych okresów jego posługi duszpasterskiej, w tym także materiały przygotowane przez SB.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!