W służbie Polsce. Wspomnienia żołnierza i państwowca z lat 1914 - 1947

LubimyCzytać

Ostatnie spotkanie i ostatnia nagroda. Za kilka godzin uczestnicy tej narady mieli się znaleźć na obcej ziemi i… poza marszałkiem Śmigłym-Rydzem, nigdy już do Polski nie powrócić. Zmarli na obczyźnie. Nagle drzwi od pokoju narad otworzyły się. Ukazał się w nich marszałek Śmigły, spokojny, opanowany, sprawny i elegancki. Z uśmiechem przywitał się ze mną i robiąc krok w kierunku otwartych drzwi, powiedział: „A więc tak jak umówiliśmy się, Panie Prezydencie, ja powstaję z wojskami“. Zasalutował i wyszedł.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!