Ava Gardner. Wyznania intymne

Wydawnictwo: Pascal
LubimyCzytać

„Albo napiszę książkę, albo sprzedam biżuterię. A ja tak kocham swoje klejnoty…”.Ava GardnerNajbardziej niezwykła książka ostatnich lat!Co takiego skrywa tajemnicza biografia Avy Gardner, za którą Frank Sinatra był gotowy zapłacić milion dolarów, aby powstrzymać jej publikację?W styczniu 1988 roku Peter Evans otrzymał telefon, który na zawsze zmienił jego życie. Wcześnie rano zadzwoniła do niego jedna z największych ikon kina, składając mu propozycję nie do odrzucenia.Dziennikarz i znany pisarz Peter Evans, został poproszony przez samą Avę Gardner o spisanie jej biografii.Przez ponad dwa lata pracowali nad książką, której wydania niestety żadne z nich nie dożyło. Ava zmarła na zapalenie płuc w 1990 roku, Peter na zawał serca pod koniec 2012 roku.Gwiazda nie odważyła się opublikować swoich intymnych i kontrowersyjnych wspomnień, zdecydowała się na rozmowę z innym autorem, gdzie nie odkryła ponownie swoich tajemnic…To książka, która na swój debiut czekała ponad 25 lat. Opowieść o wspaniałym życiu gwiazdy, oraz o jej szalony a czasami dramatycznym życiu.To opowieść o czasach sławy, seksualnych podbojach i intymnych (naprawdę!) szczegółach gwiazd takich jak Frank Sinatra, John Huston, Burt Lancaster, Humphrey Bogart, a nawet sam Hemingway.To niezwykłe dzieło. Czytając ją, zakochujemy się w Avie bez pamięci, współczujemy jej, złościmy się na nią, lecz przede wszystkim jesteśmy zdumieni, jak ta piękna, filigranowa i delikatna kobietka w rzeczywistości klnie jak szewc, upija się od piątej rano i śmiało opowiada o sobie, jak o największej nimfomance Hollywood.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!