Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi

Okładka książki Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi Ron Arden, Brian Tracy
Okładka książki Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi
Ron ArdenBrian Tracy Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
The Power of Charm: How to Win Anyone Over in Any Situation
MT Biznes
2015-03-20
2015-03-20
Katarzyna Dumińska
psychologia biznesu socjologia sprzedaż urok osobisty poradnik

Bez szału, można by było zamknąć się w 50 stronach. Trochę rozwleczone. Chociaż myślę że dla osoby która dopiero zaczyna z psycho będzie ciekawa pozycja.

Nie wiem czy tytuł odpowiada temu co jest zawarte w książce.
Jedni twierdzą że to urok osobisty, drudzy ze jest to manipulacja... a ja jestem po środku.
Uważam, że większość z tych rzeczy powinna być stosowana na codzień w rozmowie. Natomiast skupienie się w 100% na odbiorcy nie patrząc też na swoje upodobania jest pewnego rodzaju wymuszonym działaniem aby kogoś zauroczyć..
Mieszane mam uczucia, ale dlatego że tytuł nie pasuje mi do reszty.
Z kolei napewno po przeczytaniu tej książki wiele osób się zastanowi się nad tym jakim jest rozmówca i jakie błędy popełnia.

Nie wiem czy tytuł odpowiada temu co jest zawarte w książce.

Autor zwraca uwagę na wiele podstawowych zachowań, które powinnyśmy wprowadzić przy kontaktach z innymi ludźmi a o których zapominamy. No może przynajmniej ja zapominam a po przeczytaniu tej książki mam nadzieję ze przestanę zapominać. Mam nadzieję że po wskazówkach z tej pozycji nauczę się więcej uważnie słuchać a mniej mówić. Czy przedłoży się to na lepszą opinię o mojej osobie? Nie wiem, dlatego skupię się na sonie i coś z tej pozycji wyciągnę i będę po prostu to stosował.

Ciekawe

Ciekawe

Niby banały, ale o wielu zapominamy więc warto przeczytać, świetnie napisana, dobre rozmieszczenie informacji, że chętnie się czyta. Polecam!

Książka o manipulowaniu w jednym zdaniu. Nudna.

Książka o manipulowaniu w jednym zdaniu. Nudna.

Jedna z niewielu książek, z której zrobiłam notatki. Na pewno zajrzę do zapisków jeszcze nie jeden raz, za każdym razem wyciągając coraz większe konkrety. Zaletą tej książki jest dobrze podana treść: to samo "mięso", bez zbędnych słów, a pozycję można spokojnie przeczytać w 2 godziny. Próbuję wcielać rady z niej w życie, zobaczymy, jaki skutek to odniesie.

Hmm, dowiedziałam się niewiele, opisane zasady były dla mnie oczywiste (może to znak że zaliczam się do czarujących osób ;)),jedyna rada którą zapamiętam to nie radzić ;)
Miałam wrażenie że autorzy w kółko się powtarzają i ciężko było dotrwać do końca.

Książka zawiera kilka cennych uwag, warto ją przeczytać, natomiast "Psychologia Sprzedaży" od Tracy'ego jest zdecydowanie ciekawszym i bardziej rozbudowanym tytułem.
W skrócie - wypożyczyć z biblioteki jak najbardziej warto, ale kupować już średnio.

Być może niepopularna opinia, ale jestem świeżo po przeczytaniu, i książka otwarła mi oczy! Przeczytałem już kilka podobnych tytułów m.in. ''Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi'', aczkolwiek tutaj znajdziemy rady związane z m.in: kontaktem wzrokowym, przeskakiwaniu wzrokiem, mowie ciała, zapewnieniu wokalnym oraz werbalnym i wiele wiele więcej, których nie spotyka się często w podobnych książkach. Krótka i na temat.

• Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi