Sekrety poliglotów

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RIVAIL
poradniki
Daniel

Nie masz czasu, talentu i cierpliwości, aby nauczyć się angielskiego, niemieckiego, a może chińskiego? Jeśli tak, ta książka jest właśnie dla ciebie. Autor wyjaśni ci, jak pokonać trudności, wykorzystując sekrety największych poliglotów, którzy opanowali szybko i bez większego wysiłku nawet kilkadziesiąt języków obcych. • Jak nie uczyć się słówek? • Jakie błędy popełniają wszyscy już na...

• Jak nie uczyć się słówek?
• Jakie błędy popełniają wszyscy już na pierwszej lekcji?
• Jak skutecznie zapamiętywać nowy materiał?
• Co zrobić, kiedy nie mamy czasu na naukę?
• Czy można nauczyć się języka w kilka dni?

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w Sekretach poliglotów.

Konrad Jerzak vel Dobosz zna biegle następujące języki: polski, portugalski (wersja brazylijska), francuski, angielski, hiszpański, esperanto, włoski, a także na poziomie komunikatywnym lub podstawowym: rosyjski, czeski, arabski (dialekt egipski), rumuński, chorwacki, suahili, tamilski, hindi, niemiecki, perski, fiński, japoński i ukraiński*.
* Kiedy czytasz tę książkę, lista języków, którymi mówi autor, zapewne jest już dłuższa.

źródło opisu: http://www.sekretypoliglotow.pl

źródło okładki: http://www.sekretypoliglotow.pl

Eleckra | 2018-06-27
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Na książkę trafiłam przez przypadek i przeczytałam w sumie od tak sobie, z miejsca, w ciągu godziny. Krótka, miła, przyjemna, ładnie wydana... Nie było to zbyt trudne zadanie.

"Sekrety poliglotów" to zwięzły poradnik, w którym Autor przybliża czytelnikowi swoje metody i zasady nauki języków obcych. Takich tekstów na rynku nie brakuje, a ten nie wyróżnia się chyba pod żadnym względem. Może się przydać, nie musi. Zawsze najlepiej uczyć się po swojemu, ale to nie znaczy, że nie warto czerpać inspiracji z metod innych. Może akurat trafi się na tę jedną, najwspanialszą, najlepszą? Czyta się to w każdym razie dobrze. A przy tym jest to bardzo pozytywna i motywująca pozycja, tak mimochodem.

Nawet, nawet.

tysya | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Co prawda nie mam w planach nauczenia się dwudziestu języków, ale tylko trzech. Chciałabym w większym stopniu opanować angielski, nauczyć się włoskiego i fińskiego, dlatego stwierdziłam, że lektura tej książki będzie dobrym, pierwszym krokiem w tym kierunku. Autor przedstawia nam swoje sposoby na skuteczną naukę języków obcych, jak dla mnie całość ma sens, także z przyjemnością będę stosowała się do tych zaleceń, mam nadzieję, że z pozytywnym i szybkim efektem 💪 😉

Aleksandra | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Bardzo przydatna książka przy uczeniu się języków obcych. Zawiera wiele cennych wskazówek i tricków, które rzeczywiście się sprawdzają. Będę do niej wracać. Polecam

Bilbo | 2018-02-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 28 lutego 2018

Dużo sobie obiecywałam po tej książce. Myślałam, że po gdy ją przeczytam, będę wiedziała wszystko na temat nauki języków obcych. No i cóż - okazuje się, że o nauce języków obcych wiem sporo, tylko nie potrafię chyba tego wykorzystać. Większość metod znam, niektóre z nich wykorzystywałam. Ale może za mało skutecznie. Na pewno za mało skutecznie.

zabulak | 2017-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 września 2017

Poradnik ciekawy i interesujący, autor zawarł w nim sporo praktycznych rad, jak zapamiętywać słówka z języków obcych i jak w ogóle ich się uczyć. Godny polecenia.

gagda | 2017-05-25

Bardzo cenne rady. Czyta się błyskawicznie, wystarczy kilka chwilek w tramwaju itp. Będę do niej wracać.

alessandrea | 2016-02-14
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2016
Przeczytana: 09 lutego 2016

Zachęcona pozytywnymi opiniami z wielkim zapałem zabrałam się za czytanie tej książki. I szczerze powiedziawszy - nie dowiedziałam się niczego nowego. Wszystkie znane mi ciekawostki, wskazówki zostały zebrane w całość i okraszone anegdotami i przykładami z życia.
Cóż, nie ma magicznej rady na naukę języków obcych, ale takie pozycje mogą zniechęcać ludzi, którzy liczą, że takowe istnieją.

Kucias | 2017-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 lutego 2017

Zwięźle przedstawia skuteczne i najbardziej przydatne techniki nauki języków obcych, jednocześnie besztając i obalając wszystkie pseudo-sposoby.

Joker | 2016-03-05

Uczenie się nowego języka nie jest łatwe. Prawda. Co zrobić aby było łatwiej? Raczej nie uczyć się samych słówek tylko w kontekście, np. Bela hiša je uradna rezidenca predsednika ZDA. Kwestia wymowy. Autor zaleca aby nie mówić na początku nauki nowego języka. Czemu? Bo kodujemy nie poprawną wymowę koleżanki z ławki. Mało tego uczymy się rzeczy, które możemy użyć z powodzeniem natychmiast.

Calad | 2018-03-18

Dla pasjonata czy amatora języków obcych przydatna pozycja. Zebrane różne koncepcje, pomysły, sposoby nauki języków - autor nie narzuca, która jest najlepsza, a jedynie pokazuje części, z których można zbudować prężnie działający mechanizm nauki. Przy okazji pokazuje swoją autorską koncepcję, co może być dobrą podstawą pod budowę własnego sposobu.