Pruski oficer

Wydawnictwo: Puls Publications
The Complete Short Stories of D.H. Lawrence in Three Volumes
literatura piękna
Marek

Zbiór opowiadań "Pruski oficer" napisał Lawrence w Niemczech, dokąd wyjechał w roku 1912 z Friedą von Richthoffen Weekley, żoną profesora uniwersytetu w Nottingham, matką trojga małych dzieci, którą po dwóch latach poślubił. W opowiadaniach tych, osnutych na motywach autobiograficznych, dochodzi do głosu charakterystyczny dla całej twórczości pisarza konflikt między instynktem i intelektem, namiętnością i religią, ciałem i duchem. Ujawniając "potężny niebezpieczny świat podziemny" ludzkiej psychiki, autor sprzeciwia się obłudnej moralności seksualnej, broni natomiast szczerości, spontaniczności i odwagi uczuć.

źródło opisu: Z okładki, Wydawnictwo PULS Publications, 1993

źródło okładki: http://antykwariatwaw.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!