Gra o miłość

Wydawnictwo: Replika
978-83-60383-32-2
romans, miłość, dla pań

Bohaterka książki jest nauczycielką języka polskiego w liceum. Nie ma męża, narzeczonego a nawet widoków na chłopaka. Ma za to oddaną przyjaciółkę Jolkę i rodzinę, która przy każdej okazji wypomina jej staropanieństwo. W dniu trzydziestych urodzin Apolonia wygrywa zaproszenie dla dwóch osób na bal sylwestrowy w Zakopanem. Czy trzy miesiące wystarczą na znalezienie odpowiedniego mężczyzny? Mężczyzny na wyjazd, a może na życie... Gra o miłość to historia bardzo współczesna, opowiedziana z dystansem i przymrużeniem oka. Lektura dla tych, którzy potrzebują oddechu po męczącym dniu, nie całkiem serio patrzą na świat, lubią, gdy wszystko kończy się dobrze.

Koronczarka | 2012-09-03
Przeczytana: 03 września 2012

Lekka łatwa i przyjemna.

natanna | 2014-02-07
Przeczytana: 02 lutego 2014

W "Grze o miłość" wprawdzie bohaterką jest 30-letnia nauczycielka o niespotykanym imieniu Apolonia, którą dyrektor szkoły nazywa Apolońcią, ale jest i druga, to babcia bohaterki o równie mało spotykanym imieniu, Matylda.
Apolonia mimo swych 30 lat jest nadal samotna i nawet nie byłoby jej z tym źle, gdyby nie ciągłe przypominanie jej na coniedzielnych obiadach u matki o jej "staropanieństwie". Ma ustabilizowane życie, każdy dzień dokładnie zaplanowany i jak na swój wiek jest bardzo zachowawcza w swych poglądach na styl życia. Matylda natomiast mimo swych ponad 70 lat jest osobą nowoczesną i żywotną, udzielającą się w Klubie Seniora a nadto wzbudzającą spore zainteresowanie u płci brzydkiej.
Apolonia chciałaby jednak zmiany w swym życiu i marzy o mężczyźnie swego życia, a ponieważ wygrała dwa bilety na Sylwestra w górach postanawia, przy wydatnej pomocy swej przyjaciółki, w przeciągu trzech miesięcy znaleźć partnera na ten bal.
Autorka zastosowała w swej pełnej klimatu ciepła...

summerak | 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013

Książka lekka i przyjemna :) Spora dawka inteligentnego humoru ! Autorka z humorem i lekką ironią opisuje o tym jak sami wtłaczamy się w stereotypy i pozwalamy, by zawładnęły naszym życiem .

Kiedy znalazłam drugą część książki ucieszyłam się :)

wiola | 2016-02-26

Książka polskiej autorki pierwszy raz się z nią zetknęłam. Sama w sobie fajna, dobre dialogi śmieszne sytuacje. Jednak jakby tak mnie rozwleczona o jakieś 20 stron była by idealna.

Katarzyna | 2014-08-13

Książka na wieczór po ciężkim dniu - łatwa, zabawna i z happy endem. Kiedyś nie przepadałam za takimi pozycjami, dziś chętnie ją polecam kobietom niezdecydowanym co wypożyczyć. Panie wracają uśmiechnięte- czyli książka warta zachodu!

Malka200 | 2017-08-16
Przeczytana: sierpień 2017

Przeczytałam sugerując się dobrymi opiniami o tej książce. Z nudów można:) Przede wszystkim książka całkowicie przewidywalna, nic nie zaskakuje. Może dlatego że bohaterowie są opisani płytko, pobieżnie, bez wyrazu. Autorka skupia się na ich jednej wybranej cesze charakteru i właściwie tyle- najważniejsze pytanie stawiane przez bohaterkę- spotkana osoba nadaje się na męża czy nie nadaje? Nie znalazłam tam lekkości, ani dowcipu, ale może oczekiwałam za dużo. Całość przypominała mi wypracowanie- zgrabne, pobieżne, z happy endem.

aska | 2018-07-12

Lekka, chwilami naprawdę zabawna.
Czyta się przyjemnie.
Apolonia bohaterka książki, nauczycielka, która usilnie szuka męża.

Matylda, babka Apolonii. Fest kobitka, która potrafi uwieść nie jednego Pana w domu seniora.

I jeszcze mój ulubiony intrygant Pan Kazio. Takiego asa w tym wieku rzadko można spotkać.

Reszta bohaterów mało "kolorystyczna".

Mimo wszystko polecam, można się oderwać i zrelaksować.

Madzienka | 2018-10-15
Przeczytana: 13 października 2018

Książka lekka, łatwa i przyjemna.
Dobrze się czyta, czeka się na to co się wydarzy.
Zakończenie (kto z kim będzie) w sumie wiadome dla mnie było od początku.
Duży plus za wprowadzenie postaci babki Matyldy, Pana Leona i przede wszystkim Pana Kazia (i jego fest kobitek :-) )

palalela | 2013-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Prosta, łatwa, z duża dawką humoru, w sam raz na przesileniowego doła.

Ania | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Właśnie skończyłam czytać tą książkę. Całkiem przyjemna lektura. Podczas czytania miałam wrażenie jakbym ogłądała serial, w którym przeskakują z jedenej sceny do drugiej głównie ze względu pokazania co dzije się u babci Matyldy i Apolonii :) Po nie udanych "cytrynowych" odwiedzinach Roberta u Apolonii przypuszczałam, że będą razem :) Jednym tchem przeczytałam resztę książki, żeby dowiedzieć się jak kończy się ta historia.
Najlepszy cyctat:
"Apolonia szła na spotkanie z Robertem w doskonałym humorze. Za namową Kamila, skróciła nawet spódnicę. Teraz zamiast cztery centymetry za kolano, sięgała ona cztery centymetry przed. Nowa długość stanowiła dla Apolonii niemalże szczyt wyuzdania. Początkowo czuła się niepewnie w owym prowokacyjnym ubiorze. Kiedy jednak spostrzegła, że nie budzi na ulicach powszechnego zgorszenia, jej sylwetka wyprostowała się, a krok nabrał pewności." :)