Miniherbarz Śląski - tom 1

Wydawnictwo: Self Publishing
historia
LubimyCzytać

Miniherbarz Śląski - tom 1 podzielony jest na 4 samodzielne, aczkolwiek powiązane ze sobą, części zwane tu fragmentami. Frag. I "Tło historyczne" o tematyce slawistyczno-historycznej omawia głównie prawdziwe pochodzenie Słowian. Fragmenty II -IV heraldyczne traktują szczegółowo o wybranych słowiańskich rodach szlacheckich ze Śląska. Rozdział I Fragmentu II łączy tematy slawistyczne z Frag. I...

Frag. I "Tło historyczne" o tematyce slawistyczno-historycznej omawia głównie prawdziwe pochodzenie Słowian. Fragmenty II -IV heraldyczne traktują szczegółowo o wybranych słowiańskich rodach szlacheckich ze Śląska. Rozdział I Fragmentu II łączy tematy slawistyczne z Frag. I z tematyką heraldyczną z Fragmentów II - IV.

Myślę, że warto przeczytać to dzieło, aby w sferze slawistyki dowiedzieć się o prawdziwym pochodzeniu Słowian. Dowiedzieć się, że kolebką naszych przodków są zachodnie Bałkany i z Grekami, jak też z Rzymianami, uczestniczyli w tworzeniu cywilizacji śródziemnomorskiej - wbrew oświeceniowo-współczesnym poglądom. Dowiedzieć się o wędrówkach odłamów bałkańskich Słowian podbijających północne tereny środkowej Europy, jak też wschodnią Europę. Heraldyczne fragmenty także warto przeczytać, ponieważ o słowiańskiej szlachcie ze Śląska zbyt mało wiemy, a dziś jeszcze funkcjonują te co niektóre szlacheckie, ale już tylko nazwiska.

Zamówienia dostępne po adresem: kzapoja@wp.pl

cena Frag. I - 26,42 PLN - 58 str. A4; Frag. II - 33,62 PLN - 75 str. A4; każdy egzemplarz opatrzony hologramem ze znakiem autora.

koszt wysyłki: jednego egzemplarza - 14,78 PLN; dwóch egzemplarzy - 19,36

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: okładka autorska

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!