Rzeźbiarz śmierci

Cykl: Robert Hunter (tom 4) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Death Sculptor
karollllllla

Studentka pielęgniarstwa przeżywa szok, gdy odkrywa, że jej pacjent, prokurator Derek Nicholson został brutalnie zamordowany we własnym łóżku. Zbrodnia wydaje się bezsensowna, bo Nicholson był śmiertelnie chory i pozostało mu najwyżej kilka tygodni życia. Jednak detektywa Roberta Huntera z wydziału zabójstw policji z LA najbardziej zdumiewa wiadomość pozostawiona przez mordercę.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

veinylover | 2017-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Daję dużo gwiazdek za bunt przeciwko poprawnopolitycznej organizacji systemu sprawiedliwości, w którym im bogatszy i bardziej wpływowy jest gnojek, tym większe łajdactwa uchodzą mu na sucho.
Nie podoba mi się scena, w której członek policji oddaje swoją broń i życie pod kontrolę osoby szantażującej agresją wobec zakładnika. To idiotyzm.
A poza tym książka jest niezła. Nienawidzę przemocy wobec kobiet ze szczególnym uwzględnieniem gwałcicieli. Gdybym był Hunterem, zaczekałbym z ostatnią odsłoną kilka godzin - ku sprawiedliwości. Wcale nie żartuję.

Roman Dłużniewski | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

Na pewno nie można odmówić Carterowi świetnego pióra, wyobraźni, talentu i fantazji. Czy jednak ta fantazja za bardzo go nie ponosi ? A także pewna sztampowość jego powieści. "Rzeźbiarz śmierci" to kolejna jego książka, w której... Nie napiszę co, bo nie chcę zdradzać treści, ale schemat goni...
Na pewno jest to książka, od której niełatwo się oderwać, choć zakończenie jest jednak dość przewidywalne. Ciekawi mnie czy kiedyś skończą mu się pomysły na uśmiercanie kolejnych ofiar.

Kiwi_Agnik | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Krwisty, brutalny i mocny thriller jak na pana Cartera przystało.

Jest detektyw Hunter, który prowadzi śledztwo bardzo skrupulatnie, są zbrodnie zaplanowane starannie i w najmniejszych detalach, a rozwiązanie zagadki jest bardzo zaskakujące.
Jednakże czuje pewien niedosyt; zabrakło mi bardziej natężonego napięcia, oczekiwałam większych dreszczy emocji i zagryzania paznokci, tak, jak przy poprzednich tomach....
Niemniej to bardzo dobry i wciągający kryminał, który czyta się z należytą uwagą i w mgnieniu oka.
Na pewno i z chęcią sięgnę po następną część i następną i kolejną....

Kolejna książka Cartera która „wpadła w moje ręce” i wywarła na mnie duże wrażenie.
Plusy:
- początek książki - rewelacja;
- detektyw Robert Hunter znowu w akcji;
- fabuła bardzo dobra, akcja dynamiczna, duża wyobraźnia i fantazja autora;
- ciekawa koncepcja morderstw z układaniem z części ciał rzeźb - schematów;
- realistyczne opisy miejsc zbrodni (czasami wręcz makabryczne), czytając czułem ciarki na całym ciele;
- głęboka analiza zachowania przestępcy w celu jego ujęcia;
- włączenie się do śledztwa analityk Alice;
- pokazanie nieudolności systemu sprawiedliwości;
- thriller od którego nie mogłem się oderwać - takie uwielbiam;
- idealne zaskakujące zakończenie;
Minusy (ale małe):
- trochę mało dynamiczny i nudny środek książki;
- tym razem nie byłem zaskoczony tym kto jest mordercą.
Coraz bardziej lubię Cartera.
Ogółem książka bardzo dobra.

Beata | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Rewelacyjny, doskonały thiller. Niesamowita, brutalna historia śledztwa w sprawie makabrycznych zbrodni. Autor utrzymuje doskonałe tempo akcji, zaskakuje w końcówce, chociaż już wcześniej można było zrozumieć motyw, ale sprawca do ostatnich stron był postacią tajemniczą. Polecam tę powieść.

Heisenberg | 2016-06-21

Na samym wstępie dodam, że Chris Carter należy do samej ‘wierchuszki’ moich ulubionych autorów, więc każda jego kolejna powieść dostaje u mnie na dzień dobry pewien kredyt zaufania. Nie inaczej było przy czwartym spotkaniu z Robertem Hunterem. Autor ten wyrobił już sobie dość wysoki poziom, i takiego właśnie spodziewałem się przy lekturze „Rzeźbiarza śmierci”. Początek książki – masakra! Dokładnie to, czego oczekiwałem po Carterze. Niestety, potem coś się zacięło, tempo akcji spada, i tak zaczyna się wkradać lekka nuda i stagnacja. Hm… Konsternacja – takie uczucie towarzyszyło mi gdzieś tak w środku powieści. Pomyślałem, że Carter też może popełnić słabszą powieść.
Ale - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Tak mniej więcej po połowie wraca TEN Chris Carter. Książka zaczyna totalnie wciągać; akcja nabiera rumieńców, zagmatwane śledztwo zaczyna przybierać coraz lepsze kształty, końcówka wymiata. A kiedy dowiadujemy się kto jest tytułowym „bohaterem”? - wisienka na torcie!...

Stokrotka | 2017-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Detektyw Robert Hunter zostaje wezwany na miejsce brutalnej zbrodni. Ofiarą jest prokurator Nicholson. Morderstwo wydaje się absurdalne, gdyż Nicholson był śmiertelnie chory. Zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Po co zabijać kogoś, kto i tak wkrótce umrze? Morderca zostawia dwie szokujące wiadomości. Policja musi je tylko odczytać.
„Rzeźbiarz śmierci” Chrisa Cartera to czwarty tom cyklu o sprawach prowadzonych przez Huntera. Powieść czyta się znakomicie, akcja pędzi niczym odrzutowiec, napięcie rośnie, ciekawość czytelnika się wzmaga. To zdecydowanie są plusy powieści. A minusy? Autor posłużył się schematem, rozwiązanie za bardzo przypomina pomysł z innego, wcześniejszego thrillera. I jak na mój gust – bohaterzy zbyt często chichoczą. Ale może to wina tłumacza, który nie bawi się w szukanie synonimów? Ogólnie, to bardzo dobra książka, ale oceniam ją o gwiazdkę niżej niż trzy wcześniejsze części.

Stworek_vel_Oka | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Tępy nóż elektryczny, drut i superglue. Nie ma tu żadnych słodkości, śliczności, które były potrzebne do stworzenia idealnych dziewczynek. Zabójca rzeźbi w śmierci i ze śmierci, zadając niewyobrażalny ból swoim ofiarom. Dlaczego i kto stoi za tym okrucieństwem? Hunter – do dzieła!

Robert Hunter i jego wierny partner, długowłosy Garcia, znów stają przed sprawą okrutnego morderstwa. Sprawa staje się priorytetowa, bo zamordowano wieloletniego prokuratora. Miejsce zbrodni jest krwawe i tajemnicze. Napis na ścianie sprawia, że dreszcz przebiega nie tylko po plecach funkcjonariuszy, ale także czytelnika. Do tego sprawca wykonał coś na kształt rzeźby z poodcinanych części ciała ofiary. Dlaczego ktoś pozbawił życia człowieka walczącego z nowotworem, który już jedną nogą był w grobie? Co oznacza ta makabryczna konstrukcja? Detektywi mają trudny orzech do zgryzienia. Nie wiedzą jak spojrzeć na tę sprawę, w jakich kręgach szukać, żeby zatrzymać tę falę śmierci, która na pewno jeszcze...

basik | 2016-11-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sensacja

Już samo nazwisko autora to gwarancja świetnie spędzonego czasu w towarzystwie detektywa Huntera i jego przyjaciół.
To gwarancja zgrabnie przemyślanej, mrocznej intrygi.
To gwarancja brutalnych scen od których włosy stają na głowie.
To gwarancja spotkania z bezwzględnym psychopatą, który zabija w brutalny sposób żeby ofiary jak najdłużej cierpiały.
I wreszcie to gwarancja zaskakującego i emocjonującego zakończenia.
Makabryczne i szczegółowe opisy zbrodni mogą szokować czytelnika. Krótkie rozdziały, które kończą się w chwili gdy nie powinny się kończyć, bo nic nie zostało wyjaśnione. Morderca który prowadzi z policjantami swoją chorą grę . Tak można w skrócie opisać styl pisania autora.
Powieść bardzo mocna, dla ludzi o silnej psychice i mocnych nerwach.
Ale warto przeczytać i zagłębić się w mroczny świat zbrodni , makabrycznych rzeźb i zemsty.

Kryminalna | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016