Rzeźbiarz śmierci

Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 4) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
The Death Sculptor
Data 1. wydania:
2012-08-01
Zbigniew Kościuk
Sonia Draga
kryminał obsesja policja powieść kryminalna psychopata psychoza seryjny zabójca strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
The Death Sculptor
Robert Hunter (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Zbigniew Kościuk
Thriller

Polecam przeczytać, bo to powieść na dwa wieczory, chyba, że ktoś ma wolny tylko jeden, to wystarczy na jeden.
Jak zawsze u Chrisa Cartera akcja pędzi, trudno skończyć rozdział i nie zacząć kolejnego. Robert Hunter korzysta ze swojej inteligencji, wzbudza podziw umiejętnościami i rozwiązuje zagadkę, mimo, że poziom zagmatwania fabuły jest wyjątkowy.
Lubię w cyklu tych...

Ta książka podoba mi się nawet bardziej, ze względu na pewną wzmiankę na początku: Dedykuję Rzeźbiarza śmierci wszystkim Czytelnikom, którzy wzięli udział w konkursie dla kandydatów na bohatera powieści, a szczególnie jego zwyciężczyni, Alice Beaumont z Sheffield". Carter zorganizował konkurs, a jego zwyciężczyni dała życie bohaterce książki i to bardzo fajnej bohaterce!...

Robert Hunter to wybitny detektyw, który pracuje w Departamencie Policji Los Angeles w wydziale zabójstw. Wraz ze swoim partnerem Carlosem Garcią wchodzą w skład wyspecjalizowanej jednostki, która zajmuje się tropieniem seryjnych morderców oraz przestępców, którzy dokonali bardzo brutalnej zbrodni na ludzkim życiu. Odwiedzili wiele miejsc zbrodni. Widzieli wiele zła, które...

"Rzeźbiarz śmierci" kolejna część napisana przez Chrisa Cartera która również mnie nie zawiodła.
To czwarta część i jeśli miała bym porównać ją do poprzednich trzech może nie była by na pierwszym miejscu ale jest równie dobra. Do tego te pomysły na kolejnego mordercę, nie wiem czy powinnam się akurat tym zachwycać, jak tak sobie pomyśle że gdzieś tam w świecie mógłby żyć...

Wahałam się nad oceną. Bo z jednej strony w końcu zostałam zaskoczona. Naprawdę byłam zaskoczona, a to rzadko się zdarza. Ale z drugiej strony miałam wrażenie, że autor w jakiś sposób ograniczył głównego bohatera i przez to czułam jakąś niespójność w związku z wcześniejszymi książkami.

Nie oznacza, że ten kryminał jest zły. Wprost przeciwnie, dalej jest świetny i trudno...

Świetny, przerażający i wciągający. Te epitety opisujące ten świetny thiller!

Pozostałe części serii bardziej przypadły mi do gustu.

Na półkach: , , , , ,

Studentka pięlegniarstwa przeżywa szok,gdy znajduje Dereka Nicholsona prokuratora brutalnie zamordowanego we własnym łóżku.
A jemu zostało kilkanaście dni życia.
Hunter prowadzi śledztwo chce złapać mordercę,który popełnił tą makabryczną zbrodnię.
Styl Cartera bardzo dobry,budujący doskonale napięcie thriller psychologiczny,pod wrażeniem wielkim jestem tej książki.
Świetny...

Ponownie Pan Chris mnie nie zawiódł.
Zaskakujący temat i morderca.
Głowni bohaterowie, ktorych nie da się nie lubić.
Sposób pisania od którego ciężko mi było się oderwać.
Polecam jak wszystkie przeczytane do tej pory książki Cartera.
Napewno sięgnę po kolejne!

Książka trzyma poziom dobrego i mrocznego kryminału. Jednak autor ma w swoim cyklu znacznie lepsze. Wątki współpracy śledczych trochę niemrawe. Tym co najbardziej mi doskwierało to non stop zadawałem sobie pytanie skoro ten Hunter to taki geniusz jak geniusze to w ogóle tego nie widać po przebiegu śledztwa. Hunter na kartach książki wegetuje niczym mimoza.

Dyskusje

2 325